kerbasi: (Default)
Duolingo - безкоштовний сервіс з навчання іноземним мовам. Бізнес-модель така: переклади - за гроші, а вправи (вибрані з речень з реальних текстів) - безкоштовні. Просунуті учні заохочуються через систему рейтингів брати участь у перекладі реальних онлайнових текстів і тим самим фінансувати безкоштовний навчальний сервіс. Детальніше тут:

http://en.wikipedia.org/wiki/Duolingo

Пофсємпанятнаму там також є, а украінською статті, на жаль, немає.

Отже, вчора на Дуолінґо було анонсовано бета-версію курсу англійської для україномовних, і одразу ж вигулькнула ТП з Харкова з зауваженнями, що такий курс не потрібний, бо 99% українців можуть вивчати мови через російську:

https://www.duolingo.com/comment/4106826

Там і ще один також нагадив, невідомого походження з пропутінським ніком.
kerbasi: (Default)
Он як хом'ячків проперло:
І повний Твітер таких! Зверніть увагу на посилання на "Вєсті".

А ось, наприклад, існує й така думка:
http://glavcom.ua/news/226286.html

"Третий вариант – поводом для ввода российских «миротворцев» станет заявление от имени «Правого сектора» или каких-либо «националистических формирований» о том, что они не пропустят российскую гуманитарную помощь в Украину".

Також може бути простою балаканиною "неназваного джерела", чому б ні? Втім, не час і не ситуація, щоб самотужки лізти у велику політику. Там дійсно до великого вибуху тільки іскри не вистачає... Чому б краще не показати гепі та мусорні аквафрешовщ-коларадській, хто в Харкові хазяїн, а не лізти, куда ані уряд, ані військо не кличуть?

----
Відчуваю, що моя присутність в соцмережах наближується до фінішу. Я більше не витримую всіх цих хом'ячків (разом з прекраснодушними філантропами - ага, також). Просто захлинаюся від люті та ненависті, а це псує ауру, так би мовити.
kerbasi: (Default)
Ось такий твіт сьогодні побачив:
Це про Булатова. Про його купівлю нерухомості, зізнаня про розкішний відпочинок під час Майдану, якісь дикі міркування про те, що начебто його викрали чи не самі майданівці і т.д.

Я під час Майдану писав, що не довіряю всім цим революціонерам з коштами на клініку "Борис", з відкритими Шенгенами, з підготовленим майданчиком для приземлення за кордоном, з візитками депутатів, з прямими телефонами генералів. Мені не вірили, велися на картинку, де вони побиті та їм боляче. Боляче, так. Злодіям також буває боляче, не тільки шляхетним лицарям. І на війну, і у революцію йдуть не тільки через переконання та вогонь у серці, а й заради кар'єри та зиску. В кожного своя ціна власного життя. Якийсь романтик за едельвейсом для випадкової знайомої на гору лізе, а інший так любить військові регалії та пишається званнями та посадами, що на війну за кар'єрою йде. А скільки людей за гроші своє життя віддають!

Отже, я мав рацію і стосовно всієї цієї креакло-планктонно-шиномонтажно-інтернетмагазинної буржуазії. Наступного разу двічі думайте перш, ніж зі мною сперечатися. Краще всотуйте поживу для роздумів.
kerbasi: (Default)
Як такого ніякого ядерного статусу не існує. Існує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, ухвалений ООН ще аж 1 червня 1968 року. Згідно з Договором ядерних держав тільки п'ять: США, СРСР (РФ), Великобританія, Франція та КНР. Решта має приєднуватися в якості неядерних держав. Ось тут і виникає проблема. З одного боку начебто не варто в кожному куточку світу нарощувати ядерний потеніал, тим більш, що тепер це вже не якийсь хай-тек, навіть відносно слаборозвинені країни мають можливості займатися виробництвом ядерних матеріалів та ракетними технологіями (засоби доставки). З іншого - а що це за така блакитна кров Землі, якій все можна, а решті - не можна? Погано пахне, можна сказати, аж смердить в моральному сенсі такий "світовий порядок".

Хай там як, але хизуватися ядерними озброєннями не вигідно. Можна нарватися на санкції, як офіційні, так і закамуфльовані. Індія, Пакістан, КНДР хизуються, але перші двоє - можуть собі це дозволити, третій - просто чхав на весь світ і на добробут та перспективу своїх громадян.

Отже, наявність ядерної зброї або навіть виробничих та дослідницьких засобів ретельно приховують. А якщо трапляється витік інформації, то ніколи не визнають, навіть якщо всі факти викладені на стіл і аж кричать.

Україні зараз конче потрібна допомога від зовнішнього світу, в тому числі й воєнно-технічна, а може, й пряма військова, тому галас навколо міфічного відновлення так званого ядерного статусу, нам абсолютно зараз зайвий. Прийміть у ВР відповідну постанову, і Пуйло може сміливо посилати війська на Київ.

З іншого боку, я вважаю, що працювати в даному напрямку, без розголосу, зайвим не буде. Для цього потрібна воля політичного класу, бо саме представники політичного класу мусять не ставити зайвих питань до бюджету, в якому будуть трохи підвищені витрати на рекультивацію чорнобильської зони, радіологічний захист, фундаментальні дослідження та таке подібне, що насправді всі знають, що мається на увазі. Битися та виливати популізм - в чомусь іншому. Не в питаннях, про які є мовчазна згода.

Хом'ячки, звісно, по бложиках-фейсбучиках можуть теревеніти про що завгодно, але коли про відновлення ядерного статусу триндить політик, ба ще й депутат, парламентська політична партія, то вони або вороги, або корисні ідіоти. Не Україні корисні, звісно.

Отже, починати слід з формування патріотичного, розумного політичного класу.
kerbasi: (Default)
Свого часу мене дуже здивувала поведінка нідерландського істеблішменту. Під час помаранчевої революції прем'єр Балкененде красиво, просто класично,з усіма протокльними ввічливостіми, бездоганними дипломатичними висловами просто "опустив" Путіна, який приїхав з офіційним візитом до Амстердаму і вирішив там почати з обгажування опозиції Кучмі та Янику. Якби він вилаяв його по-народному, мабуть, Путіну було б легше, ніж коли з ним розмовляли, як ясновельможний пан з вуличним пиякою. Тоді ж їхня королева скасувала вечерю з Путіним. Але минуло лише кілька тижнів і нідерландські політики аж захлиналися так волали проти навіть того щоб дати бодай якусь надію українцям до вступу у НАТО та до Євросоюзу.

Багато чого пояснює ця стаття:
http://mobile.nytimes.com/2014/07/19/world/europe/the-netherlands-a-nation-in-mourning-but-mindful-of-ties-to-russia.html?_r=1&referrer=

Нідерландському політикуму притаманне ліберально-демократичне моралізаторство. Вони дійсно мають чимало досягнень в плані прав та свобод людини. Їхні суперечливі втім сміливі експерименти з легалізації наркотивів та проституції загальновідомі. Проголосити догану Путіну за втручання в Українські справи цілком нормально вписується в їхні стандарти. З іншого боку у цій статті ви знайдете таку реакцію на загибель 189 громадян Нідерландів від ППО сепаратистів (читай російських інтервентів): ми не такі потужні, як Америка, щоб відстоювати моральну позицію, Росія наш третій за обсягом торгівельний партнер і тому подібне. Звідси надобрежні висловлювавння, мовляв, достеменно не знаємо, хто пустив ракету, знаємо тільки, що літак розбився, можливо, був збитий.

Що ж, кожний уряд мусить дбати про інтереси своєї країни. Якщо на терезах втрата 189 власних громадян не важить більше торгівельного обсягу з державою-вбивцею, значить, це доведеться прийняти. Цк якщо заздалегідь не подбали про те, щоб не узалежнювати себе від дикунів. Не скорочували б військові видатки по розпаду совітського блоку, не зводили б до мінімуму свою участь в НАТО, більше б вкладали в розвиток альтернативних шляхів економічного розвитку, крім найпростішого, найпомітнишого, найдешевшого, але взамін за продану душу - може, й могли б з Путіним інакше розмовляти. І не платити йому душами 189 своїх громадян.

Гидко! Fuck the EU!

UPD 20.07.2014:

Bже вчора увечeрі, здається, нідерландський істеблішмент побачив, що широкий загал (зокрема в їхній власній країні) не розділяє їхньої обережності, тому одразу ж вигулькнув міністр закордонних справ з більш жорсткою заявою, але оскільки міністр не голова уряду, а голова уряду не висловився в іншому ключі, то диплиматичною мовою це означає, що двері своріш відкриті Москві, ніж Києву або Вашингтону. Тепер все від голандського суспільства залежить, наскільки вони далі терпітимуть це безпринципне болото, на яке перетворився їхній політикум за останні чверть століття. З огляду на те, що популісти псували народ не один десяток років, я залишаюся скоріш песимістом.
kerbasi: (Default)
Сучість Європи безмежна. Зараз поллються беззмістовні фрази про об'єктивне розслідування, не називатимуться підозрювані, але підкреслюватиметься, що літак впав на території України. Не Новоросії, не ДНР, не в зоні дії засобів ППО РФ, а саме на території України. США не дадуть забалакати, бо втратили 23 своїх громадян на цьому літаку, але без підтримки партнерів з НАТО нарощування необхідних сил в регіоні проблематичне і потребує багато часу, пару років, якщо вірити Стретфору.

Зі сфери містики. Наступний місяць, серпень - поганий місяць для Росії. В серпні завжди в них щось траплялося: ГКЧП, ана утанула... Серпень цього року, сподіваюся, увійде в історію значно більш масштабними негараздами в "північного сусіда".

І я стою на своєму: FUCK THE EU! Хай угода про асоціацію буде лише вимушеним тактичним кроком на тлі зовнішньої агресії, і нехай Небо просвітлить мізки співвітчизників, які тягнуть нашу країну в цю клоаку. Сподіваюся, що коли дійде до реального вступу, референдум покаже не менше 90% проти вступу до ЄС.

Дуже шкода людей в тому літаку та тих, хто їх любив та чекав...

А в Меркель сьогодня день народження...
kerbasi: (Default)
Вважаю за доцільне проінформувати шановну публіку про два українські блоги в нашій громаді на Мрії, бо, певно, не всі мали можливість їх помітити.

1. Публікація "Журналу бойових дій Дієвої армії Української Народної Республіки
червень - жовтень 1919 року".
 
[personal profile] unr_1919 

Журнал присвячений онлайн-публікації Журналу бойових дій Дієвої армії УНР за червень-жовтень 1919 року.

Записи йдуть з затримкою в 95 роки, тобто за планами з червня місяця по жовтень 2014 року у френд-стрічці підписники матимуть повідомлення за 1919 рік.

Текст набрано користувачами Українського військово-історичного форуму з фотокопій оригінального рукописного документу, що знаходиться на зберіганні в Центральному державному архіві вищих органів влади України (Київ)

2. Блог українця, який постійно живе в Японії:

[personal profile] brovary84 

Автор анонсує себе так: "2007 року закінчив магістратуру Інституту Філології КНУ ім.Шевченка, спеціальність - "японська та англійська мова і література". З квітня 2008 року вивчаю соціологію в Університеті Кіото. 23 березня 2011 року закінчив магістратуру і в Кіото.
Улюблені міста - Броварі, Чернівці та Кіото". 

Цікаві замальовки з японського повсякденного життя.
 
kerbasi: (Default)
Багато говорили свого часу про необхідність перезавантаження. Перезавантаження всієї концепції української державності - як максимум, або державних інституцій - як мінімум. Зараз вже не щодня ця тема здіймається. Мабуть, широка публіка вважає, що вигнати донецькі клани з Печерських пагорбів та обрати нового президента це і є перезавантаження.

Ось дивіться, що отримують в розсилці від МЗС України студенти, стажери, аспіранти закордонних університетів та інші інтелектуальні кадри з України:
МЗС хоче найняти юриста з кваліфікацією у міжнародному цивільному праві, спеціалізація з СОТ вітається, досвід в міжнародних юрфірмах - плюс. Наймають за договором підряду, тому збираються платити навіть менше, ніж мінімальна зарплата в Україні - 800 гривень на місяць - без порушення закону. Проте підкреслюють, що робота на високому рівні і дуже-дуже цікава.

Мені це нагадує 1993-1994, коли за часів Кравчука я також відмітився на держслужбі. Мені тоді також пояснювали, яка в мене важлива, цікава, корисна для суспільства робота... за 20 доларів на місяць. Клерки в банках тоді отримували 150, а в дрібному бізнесі секретарська робота типу завари каву, відксерь, роздрукуй, збігай в касу по квитки на поїзд коштувала 50 доларів на місяць, робота, як тоді казали, комп'ютерщика оцінювалася під сотню. І ці двадцять доларів ще слід було зберегти, бо гіперінфляція швидко перетворювала їх на 10 або 5, а індексація проводилася не щомісяця, на відміну від приватного сектору тодішньої економіки.

Отже, мабуть, це і називається перезавантаженням, коли ми повертаємося до того, з чого починали: до спроб отримувати цінну роботу задарма. Чим це все закінчилося тоді, відомо: всі кадри з самоповагою, яких спочатку приваблювала перспектива розбудови нової незалежної держави, полишили державні установи, а ким вони були заміщені, і що з цього вийшло - також самоочевидно.
kerbasi: (Default)

https://uk.wikipedia.org/wiki/Dreamwidth 

Виклав шановний [personal profile] mmaryniak , за що йому величезна подяка.

Також щира подяка всім тим, хто брав участь в обговоренні та редагуванні чернеток статті.

kerbasi: (Default)
Принаймні, я вже далі не редагуватиму.
Тепер статтю можна брати та викладати до Вікіпедії.
Хто зголоситься, прошу дати посилання.
Далі можете редагувати на власний розсуд.
Цей пост написаний в рамках моєї ініціативи:
http://nasha-strichka.dreamwidth.org/4355.html


ТЕКСТ

Дрімвідз (Dreamwidth) - це служба ведення онлайн-блогів, побудована на кодовій основі "Живого журналу". Вона є одним з форків версій LiveJournal.com, опрацьованиv колишніми співробітниками "Живого журналу" [2] Деніз Паолуччі та Марком Смітом. Ідея народилася з бажання створити нову спільноту, засновану на відкритому доступі, прозорості, свободі і повазі. [3]

Проект був проголошений 11 червня 2008. [4] Відкриту бета-версію було запущено 30 квітня 2009. [5]

1. Назва

Назву Dreamwidth було утворено за аналогією з терміном bandwidth (ширина смуги пропускання) шляхом заміни кореня band(смуга) на dream (мрія). Оскільки ширина смуги пропускання в сфері зв’язку та цифрових комунікацій характеризує спроможність системи передавати певну кількість даних, за замислом авторів, назва Dreamwidth має викликати асоціацію в користувачів з можливостями передавати свій творчий потенціал [1].

Серед українських користувачів розповсюджені розмовні назви «Мрія», «Дрім», «Широкомрій».

2. Можливості

Більшість можливостей аналогічні можливостям "Живого Журналу": користувачі мають щоденники (блоги), де вони викладають записи, кожен з яких має свою власну, окрему веб-сторінку, на якій інші користувачі можуть залишати коментарі. «Дрімвідз» також пропонує групові щоденники, які називаються спільнотами (communities) [6]

Сфери, в яких «Дрімвідз» значно відрізняється від «Живого Журналу», наступні.

2.1 Облікові записи (екаунти)

Спочатку для відкриття нового облікового запису на «Дрімвідз» потрібний був код-запрошення. В грудні 2011 року в порядку експерименту запрошення були тимчасово скасовані. Оскільки не спостерігалося значного збільшення кількості облікових записів для розсилки спаму, а сервери продемонстрували здатність витримувати навантаження, коди-запрошення так і не були повернені з початку нового року, як попередньо планувалося.

Безкоштовні облікові записи мають обмежені можливості. Платні облікові записи існують двох рівнів: платні (Paid) та платні "преміум" (Premium Paid), і мають додаткові можливості. [8] На етапі запуску бета-версії існувала обмежена кількість так званих "насіннєвих екаунтів" (Seed Accounts), які придбавалися окремими користувачами за підвищеними цінами з метою фінансування проекту взамін за привілейований статус в майбутньому. Від цієї практики керівництво проекту згодом відмовилося.

2.2. Відносини між користувачами

У відповідь на критику системи друзів (френдів) "Живого Журналу" «Дрімвідз» розділив взаємовідносини на дві окремі функції: підписка та надання доступу. Один користувач може підписатися на дописи інших користувачів або надати іншим користувачам доступ до закритих дописів. Термінологія, прийнята на «Дрімвідз», підкреслює це відокремлення: наприклад, "стрічка друзів" перейменована на "сторінку для читання" (reading page), а аналогом "фільтра друзів" стали два окремі фільтри: "фільтри доступу» (access filters) і "фільтри читання" (reading filters).

2.3 Взаємодія з іншими платформами

Порівняно з «Живим Журналом» «Дрімвідз» пропонує більший рівень взаємодії з іншими сайтами, заснованими на програмному забезпеченні "Живого Журналу", а саме можливості імпортувати щоденники з інших сайтів, транслювати свої записи на кілька сайтів, і більшу функціональність для користувачів, які використовують "відкриту ідентифікацію" (OpenID).

2.4 Пошук

На додаток до пошукових засобів, успадкованих з "Живого Журналу", власники платних облікових записів мають можливість пошуку у власних щоденниках. [9] Це було впроваджено 24 липня 2009 року [10]

2.5 Організація потоків

«Дрімвідз» дозволяє користувачам організовувати потокову трансляцію (RSS) безпосередньо в їхню стрічку для читання.

2.6 Окремі сервіси «Живого Журналу», які відсутні у «Дрімвідз»

Наступні можливості, які надає "Живий Журнал", відсутні в «Дрімвідз»: [11]
• «головастики», пакети додаткових «юзерпик» та «юзерпики» лояльності
• віртуальні подарунки
• хостинг зображень користувачів
• голосовий хостинг
• система стилів S1
• список справ
• TextLJ (постинги через SMS)
• сповіщення про посилання на щоденник користувача (pingbacks)
• "штурхнути френда"
• використання кліпів з Last.fm
коментування з використанням облікових записів з Facebook та Twitter
• мобільні аплікації
• база даних учбових закладів
• LJ Like – можливість додавання кнопок «лайк» інших соціальних мереж
• «Мої гості»
• Кнопка «репост»
• Монетизація блогу через рекламу

3. Відсутність реклами

Власники «Дрімвідз» принципово відмовилися від використання реклами в якості джерела доходу з ресурсу, оскільки, на їхню думку, реклама руйнує відчуття спільноти, а також перемикає орієнтацію ресурсу з користувачів на рекламодавців.

4. Розробка

«Дрімвідз» базується на безкоштовному і відкритому (open source) [12] програмному забезпеченні сервера, який розроблявся для "Живого Журналу". Воно написане переважно на Perl. Більша частина коду «Дрімвідз» доступна в рамках Загальної публічної ліцензії (GPL) для використання з іншими сайтами. [13] На відміну від більшості інших сайтів соціальних мереж, створених з використанням кодової основи "Живого журналу", таких як InsaneJournal та DeadJournal, «Дрімвідз» є форком, з якого усунуті небажані можливості (реклама), і додані або знаходяться в розробці інші . Засновники сайту відмовилися від рекламної моделі фінансування проекту, як від такої, що зазіхає на приватний простір користувачів. Натомість вони запровадили платну систему, за якою користувач може придбати додаткові та преміум-можливості. [14]

На з'їзді OSCON в 2009-му році «Дрімвідз» було визнано як найбільш незвичайний серед відкритих проектів з огляду на кількість жінок в команді, що його розробляють. Жінки складають близько 75% його розробників. [15][16] По галузі в цілому цей показник сягає лише 1,5% [17] Паолуччі і Сміт також виступали з доповідями про модель розробки проекту» Дрімвідз» на конференції linux.conf.au в 2010-му році [18] і отримали запрошення виступити на Web 2.0 Expo[19] і OSCON. Деніз Паолуччі виступала на конференції Open Source Bridge в 2013 та 2014 роках [31].

«Дрімвідз» також був обраний, як інструкторська організація до програми Google Summer of Code 2010.[21] «Дрімвідз» шефствував над 7 студентами, які працювали над різними проектами[22]

5. Персонал

Атена (Athena), також відома як Афуна (Afuna) або "фу" (fu), була представлена, як перший працівник сайту на оплатній основі 7 квітня 2010 року [23] 7 вересня 2010 року Марк Сміт проголосив, що він відходить з перших ролей в «Дрімвідз» [24] і переходить на роботу до StumbleUpon.[25] Він залишається власником «Дрімвідз» разом з Деніз. [2]

6. Вплив

Внаслідок позитивного сприйняття "Заяви про різноманітність" (запобігання дискримінації) і бездискримінаційній моделі залучення кадрів, різні інші проекти також впровадили у себе подібні процедури, наприклад, "Список різноманітності" Python [26] і Dreamfish.[27]

7. Блокування доступу до "Дрімвідз" в Росії

18 квітня 2013 року сторінка з записом одного з російських користувачів була внесена Федеральною службою нагляду у сфері захисту прав споживачів та добробуту людини (Роспотребнадзор) до Єдиного реєстру доменних імен, вказівників сторінок сайтів в мережі "Інтернет" і мережевих адресів, які дозволяють ідентифікувати сайти у мережі "Інтернет", що містять інформацію, розповсюдження якої в Російській Федерації заборонено" через зміст, що, на думку експертів, сприяв вчиненню самогубств. Сторінку було заблоковано за IP-адресою всього блогового сервісу "Дрімвідз", через що доступ до всіх сторінок всіх блогів, розміщений на "Дрімвідзі" через російських провайдерів, був заблокований.[32]

Станом на 6 липня 2014 року база даних Єдиного реєстру містить IP-адресу 69.174.244.50 "Дрімвідзу" у двох записах:

від 27.02.2013 за номером підстави для внесення до Реєстру 922 і від 18.04.2013
за номером підстави для внесення до Реєстру 923 з датами внесення до реєстру відповідно 18.04.2013 і 17.02.2014. За номером підстави 922 також внесена адреса (URL) забороненої сторінки. Доменне ім'я dreamwidth.org серед заборонених не значиться.[33]

8. Український сегмент на «Дрімвідз»

Кількісному збільшенню присутності українських користувачів сприяли технічні проблеми «Живого журналу», пов’язані з серією DDoS-атак у 2011 році.

Особливо цей процес набув сили після прийняття в Росії низки законодавчих актів, спрямованих на впровадження інтернет-цензури. В червні 2014 року був заблокований обліковий запис відомої користувачки Діани Макарової ( [personal profile] ledi_diana) [28], яка через свій блог координувала добровільні пожертвування громадськості на потреби українського війська та Національної гвардії в регіонах антитерористичної операції, а також низки інших користувачів, які висловлювалися на її підтримку.

Докладних даних стосовно міграції користувачів з «Живого Журналу» немає, але окремі факт дозволяють оцінити інтенсивність цього процесу. Так, спільнота «Наша стрічка» ([community profile] nasha_strichka), відкрита 15 червня 2014, одразу ж після початку санкцій конфліктної комісії «Живого журналу» проти Діани Макарової , на 6 липня 2014 мала вже 64 члени і 95 підписчиків [29]. Спільнота "Рахунок" ([community profile] rahunok ), яка замислювалася, як лічильник української аудиторії, станом на 6 липня налічувала 73 члени і 63 підписчики.

*************************************************

Посилання

Посилання слід додати з американської редакції статті:
Оригінал статті:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dreamwidth
зі змінами, зазначеними нижче:

Замість першого номеру в американському тексті додати:

1. http://nasha-strichka.dreamwidth.org/5276.html

В кінці список доповнити наступними:

28. http://lluvia-ol.dreamwidth.org/538898.html

29.http://nasha-strichka.dreamwidth.org/profile

30. http://kerbasi.dreamwidth.org/217783.html

31. http://opensourcebridge.org/users/1287

32. http://olga74ru.livejournal.com/208942.html

33. http://eais.rkn.gov.ru/

Наступні посилання на інші статті Вікіпедії бажано пов’язати зі вжитими термінами у статті. Ці терміни позначені в статті блакитним кольором з підкресленням.

Форк:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BA

відкритий доступ:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B5_%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F

OpenID:
http://uk.wikipedia.org/wiki/OpenID

ДДоС-атаки на ЖЖ:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F_DDoS-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%C2%AB%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%B9_%D0%96%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB%C2%BB_%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B9_%E2%80%94_%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BC_2011_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0

Інтeрнет-цензура в Росії:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D1%83%D1%80%D0%B0

kerbasi: (Default)
Хочу додати до статті про Дрім
http://kerbasi.dreamwidth.org/218753.html
ще про блокування в Росії наступний текст:
***

18 квітня 2013 року сторінка з записом одного з російських користувачів була внесена Федеральною службою нагляду у сфері захисту прав споживачів та добробуту людини (Роспотребнадзор) до Єдиного реєстру доменних імен, вказівників сторінок сайтів в мережі "Інтернет" і мережевих адресів, які дозволяють ідентифікувати сайти у мережі "Інтернет", що містять інформацію, розповсюдження якої в Російській Федерації заборонено" через зміст, що, на думку експертів, сприяв вчиненню самогубств. Сторінку було заблоковано за IP-адресою всього блогового сервісу "Дрімвідз", через що доступ до всіх сторінок всіх блогів, розміщений на "Дрімвідзі" через російських провайдерів був заблокований.[32]

Станом на 6 липня 2014 року база даних Єдиного реєстру містить IP-адресу 69.174.244.50 "Дрімвідзу" у двох записах:

від 27.02.2013 за номером підстави для внесення до Реєстру 922 і від 18.04.2013
за номером підстави для внесення до Реєстру 923 з датами внесення до реєстру відповідно 18.04.2013 і 17.02.2014. За номером підстави 922 також внесена адреса (URL) забороненої сторінки. Доменне ім'я dreamwidth.org серед заборонених не налічується.[33]
****
32. http://olga74ru.livejournal.com/208942.html
33. http://eais.rkn.gov.ru/
******

Ось цей запис, який збентежив Роспотребнадзор:
http://stervozzinka.dreamwidth.org/15580.html

Як ви вважаєте, чи варто давати на нього посилання у тексті для Вікіпедії чи залишити політкоректно, як я написав вище?
kerbasi: (Default)
Цей пост написаний в рамках моєї ініціативи:
http://nasha-strichka.dreamwidth.org/4355.html

Остаточний варіант тексту про Дрімвідз для Вікіпедії. Внесені корективи і доповнення.
Прошу надавати ваші виправлення та зауваження до вівторка (включно). У середу я хочу передати текст для розміщення у Вікіпедії.


ТЕКСТ

Дрімвідз (Dreamwidth) це служба ведення онлайн-блогів, побудована на кодовій основі "Живого журналу". Вона є одним з форків версій LiveJournal.com, опрацьованиv колишніми співробітниками "Живого журналу" [2] Деніз Паолуччі та Марком Смітом. Ідея народилася з бажання створити нову спільноту, засновану на відкритому доступі, прозорості, свободі і повазі. [3]

Проект був проголошений 11 червня 2008. [4] Відкриту бета-версію було запущено 30 квітня 2009. [5]

1. Назва

Назву Dreamwidth було утворено за аналогією з терміном bandwidth (ширина смуги пропускання) шляхом заміни кореня band(смуга) на dream (мрія). Оскільки ширина смуги пропускання в сфері зв’язку та цифрових комунікацій характеризує спроможність системи передавати певну кількість даних, за замислом авторів, назва Dreamwidth має викликати асоціацію в користувачів з можливостями передавати свій творчий потенціал [1].

Серед українських користувачів розповсюджені розмовні назви «Мрія», «Дрім», «Широкомрій».

2. Можливості

Більшість можливостей аналогічні можливостям "Живого Журналу": користувачі мають щоденники (блоги), де вони викладають записи, кожен з яких має свою власну, окрему веб-сторінку, на якій інші користувачі можуть залишати коментарі. «Дрімвідз» також пропонує групові щоденники, які називаються спільнотами (communities) [6]

Сфери, в яких «Дрімвідз» значно відрізняється від «Живого Журналу» наступні.

2.1 Облікові записи (екаунти)

Спочатку для відкриття нового облікового запису на «Дрімвідз» потрібний був код-запрошення. В грудні 2011 року в порядку експерименту запрошення були тимчасово скасовані. Оскільки не спостерігалося значного збільшення кількості облікових записів для розсилки спаму, а сервери продемонстрували здатність витримувати навантаження, коди-запрошення так і не були повернені з початку нового року, як попередньо планувалося.

Безкоштовні облікові записи мають обмежені можливості. Платні облікові записи існують двох рівнів: платні (Paid) та платні "преміум" (Premium Paid), і мають додаткові можливості. [8] На етапі запуску бета-версії існувала обмежена кількість так званих "насіннєвих екаунтів" (Seed Accounts), які придбавалися окремими користувачами за підвищеними цінами з метою фінансування проекту взамін за привілейований статус в майбутньому. Від цієї практики керівництво проекту згодом відмовилося.

2.2. Відносини між користувачами

У відповідь на критику системи друзів (френдів) "Живого Журналу" «Дрімвідз» розділив взаємовідносини на дві окремі функції: підписка та надання доступу. Один користувач може підписатися на дописи інших користувачів або надати іншим користувачам доступ до закритих дописів. Термінологія, прийнята на «Дрімвідз», підкреслює це відокремлення: наприклад, "стрічка друзів" перейменована "сторінку для читання" (reading page), а аналогом "фільтра друзів" стали два окремі фільтри: "фільтри доступу» (access filters) і "фільтри читання" (reading filters).

2.3 Взаємодія з іншими платформами

Порівняно з «Живим Журналом» «Дрімвідз» пропонує більший рівень взаємодії з іншими сайтами, заснованими на програмному забезпеченні "Живого Журналу", а саме можливості імпортувати щоденники з інших сайтів, транслювати свої записи на кілька сайтів і більшу функціональність для користувачів, які використовують "відкриту ідентифікацію" (OpenID).

2.4 Пошук

На додаток до пошукових засобів, успадкованих з "Живого Журналу", власники платних облікових записів мають можливість пошуку у власних щоденниках. [9] Це було впроваджено 24 липня 2009 року [10]

2.5 Організація потоків

«Дрімвідз» дозволяє користувачам організовувати потокову трансляцію (RSS) безпосередньо в їхню стрічку для читання.

2.6 Окремі сервіси «Живого Журналу», які відсутні у «Дрімвідз»

Наступні можливості, які надає "Живий Журнал", відсутні в «Дрімвідз»: [11]
• «головастики», пакети додаткових «юзерпик» та «юзерпики» лояльності
• віртуальні подарунки
• хостинг зображень користувачів
• голосовий хостинг
• система стилів S1
• список справ
• TextLJ (постинги через SMS)
• сповіщення про посилання на щоденник користувача (pingbacks)
• "штурхнути френда"
• використання кліпів з Last.fm
коментування з використанням облікових записів з Facebook та Twitter
• мобільні аплікації
• база даних учбових закладів
• LJ Like – можливість додавання кнопок «лайк» інших соціальних мереж
• «Мої гості»
• Кнопка «репост»
• Монетизація блогу через рекламу

3. Відсутність реклами

Власники «Дрімвідз» принципово відмовилися від використання реклами, в якості джерела доходу з ресурсу, оскільки на їхню думку реклама руйнує відчуття спільноти, а також перемикає орієнтацію ресурсу з користувачів на рекламодавців.

4. Розробка

«Дрімвідз» базується на безкоштовному і відкритому (open source) [12] програмному забезпеченні сервера, який розроблявся для "Живого Журналу". Воно написане переважно на Perl. Більша частина коду «Дрімвідз» доступна в рамках Загальної публічної ліцензії (GPL) для використання з іншими сайтами. [13] На відміну від більшості інших сайтів соціальних мереж, створених з використанням кодової основи "Живого журналу", таких як InsaneJournal та DeadJournal, «Дрімвідз» є форком, з якого усунуті небажані можливості (реклама) і додані або знаходяться в розробці інші . Засновники сайту відмовилися від рекламної моделі фінансування проекту, як від такої, що зазіхає на приватний простір користувачів. Натомість вони запровадили платну систему, за якою користувач може придбати додаткові та преміум-можливості. [14]

На з'їзді OSCON в 2009-му році «Дрімвідз» було визнано, як найбільш незвичайний серед відкритих проектів, з огляду на кількість жінок в команді, що його розробляють. Жінки складають близько 75% його розробників. [15][16] По галузі в цілому цей показник сягає лише 1,5% [17] Паолуччі і Сміт також виступали з доповідями про модель розробки проекту» Дрімвідз» на конференції linux.conf.au в 2010-му році [18] і отримали запрошення виступити на Web 2.0 Expo[19] і OSCON. Деніз Паолуччі виступала на конференції Open Source Bridge в 2013 та 2014 роках [31].

«Дрімвідз» також був обраний, як інструкторська організація до програми Google Summer of Code 2010.[21] «Дрімвідз» шефствував над 7 студентами, які працювали над різними проектами[22]

5. Персонал

Атена (Athena), також відома як Афуна (Afuna) або "фу" (fu) була представлена, як перший працівник сайту на оплатній основі 7 квітня 2010 року [23] 7 вересня 2010 року Марк Сміт проголосив, що він відходить з перших ролей в «Дрімвідз» [24] і переходить на роботу до StumbleUpon.[25] Він залишається власником «Дрімвідз» разом з Деніз. [2]

6. Вплив

Внаслідок позитивного сприйняття "Заяви про різноманітність" (запобігання дискримінації) і бездискримінаційній моделі залучення кадрів, різні інші проекти також впровадили у себе подібні процедури, наприклад, "Список різноманітності" Python [26] і Dreamfish.[27]

7. Український сегмент на «Дрімвідз»

Кількісному збільшенню присутності українських користувачів сприяли технічні проблеми «Живого журналу», пов’язані з серією DDoS-атак у 2011 році.

Особливо цей процес набув сили після прийняття в Росії низки законодавчих актів, спрямованих на впровадження  інтернет-цензури. В червні 2014 року був заблокований обліковий запис відомої користувачки Діани Макарової ( [personal profile] ledi_diana) [28], яка через свій блог координувала добровільні пожертвування громадськості на потреби українського війська та Національної гвардії в регіонах антитерористичної операції, а також низки інших користувачів, які висловлювалися на її підтримку. 

Докладних даних стосовно міграції користувачів з «Живого Журналу» немає, але окремі факт дозволяють оцінити інтенсивність цього процесу. Так спільнота «Наша стрічка» ([community profile] nasha_strichka), відкрита 15 червня 2014, одразу ж після початку санкцій конфліктної комісії «Живого журналу» проти  Діани Макарової , на 6 липня 2014 мала вже 64 члени і 95 підписчиків [29]. Спільнота "Рахунок" ([community profile] rahunok ), яка замислювалася, як лічильник української аудиторії, станом на 6 липня налічувала 73 члени і 63 підписчики.

*************************************************

Посилання

Посилання слід додати з американської редакції статті:
Оригінал статті:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dreamwidth
зі змінами, зазначеними нижче:

Замість першого номеру в американському тексті додати:

1. http://nasha-strichka.dreamwidth.org/5276.html

В кінці список доповнити наступними:

28. http://lluvia-ol.dreamwidth.org/538898.html

29.http://nasha-strichka.dreamwidth.org/profile

30. http://kerbasi.dreamwidth.org/217783.html

31. http://opensourcebridge.org/users/1287Наступні посилання на інші статті Вікіпедії бажано пов’язати зі вжитими термінами у статті. Ці терміни позначені в статті блакитним кольором з підкресленням.

Форк:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BA

відкритий доступ:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B5_%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F

OpenID:
http://uk.wikipedia.org/wiki/OpenID

ДДоС-атаки на ЖЖ:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F_DDoS-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%C2%AB%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%B9_%D0%96%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB%C2%BB_%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B9_%E2%80%94_%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BC_2011_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0

Інтeрнет-цензура в Росії:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D1%83%D1%80%D0%B0

 

kerbasi: (Default)
Ми мусимо прийняти, як факт, що певна кількість бовдурів в суспільстві обов'язково народиться. Через це не варто хвилюватися. Гірше, коли за окремих умов, часто створених не без участі фахівців з пропаганди та політтехнологій, на певному відрізку часу бовдурські бздури починають повторювати й ті, кого недоумком не назвеш.

Російське суспільство - типовий приклад з сьогодення. Але й українське суспільство також не без цього недоліку. Згадайте масове укро-трипільство, калино-вишиванство часів Ющенка, а під кінець його правління ще й масове підхоплення зовсім вже ганебних гасел, заснованих на етнічному походженні, проти Яценюка та Тимошенко. Згадайте масовий екстаз "хом'ячків" на Майдані з середини грудня до середини січня навколо багатолідерності, перемоги беркутів-пєтухів поцілунками, складання тисяч паперових голубків за мир і т.д. А тепер чітко помітні масові волання: Порох злив АТО, Порох працює на Медведчука, перемир'я - зрада і т.д.

Наелектризувати українське суспільство до екстатичного трансу - що два пільці обвітрити, пардон за вульгаризм. Але в даному випадку слабкість України перетворюється на її силу. Якби в нас фактично не існувало два суспільства - російськомовне і україномовне, а в кожному з них не було окремих б таборів в своєму напрямку схиблених бовдурів, то політтехнологи вже давно насадили б нам якогось універсального ватажка на зразок Лукашенкі. Тільки негомогенність України і дурість політтехнологів, які ставлять на відмінності і розкол, на національно-культурно-історично забарвлений популізм, а не на універсальне словоблуддя, рятує нас від наслідків прикрого факту: в українському суспільстві з критичним мисленням справи кепські. Принаймні, не кращі, ніж в білорусів та росіян.

Якщо хочете розуміти, як розвиваються конфлікти, подібні донбаському, нагугліть все, що можливо, про війну в Хорватії, невизнані держави на її території, місію ОБСЄ, ООН в тому конфлікті, перемир'я, ініціативи і т.д. Можете ефектно розривати на собі сорочки, але є певна клінічна картина, і вона пройде всі свої стадії. Отже, нефіг рефлексирувати як якісь мятущієсі інтєлігєнтішкі з Півночі.

Який тролінг!

Wednesday, 2 July 2014 12:11 am
kerbasi: (Default)
Кажуть такого не було з 1994-го!


kerbasi: (Default)
@Pro_nihilo: Не пригадую такої кількості вогнів у вікнах в ніч з вихідного на робочий день. З Порошенком навіть глупа ніч - прайм-тайм.

АТО офіційно відновлено.

У соцмережах - радість аж фонтанує!

Але не варто забувати, що це війна. Менше емоцій, менше галасу після ворожих "вбросів" - більше спокою й виваженості.
kerbasi: (Default)
Як я й збирався, сьогодні, 30 червня я припиняю розвивати блог у «Живому журналі». Причини загальновідомі. Якщо коротко, ЖЖ належить компанії СУП, компанія СУП знаходиться під юрисдикцією держави, яка веде гібриднну війну з моєю Батьківщиною і постійно погрожує війною повномасштабною. Сприяти економіці ворожої держави означає фінансувати війну проти своєї власної країни. Ще одна причина – впровадження в Росії жорсткого нагляду за соціальними мережами та накладені на провайдерів забов'язання розкривати приватне листування та персональні дані користувачів, зокрема іноземних користувачів.

Влучно це все описане тут:
http://makaronov.livejournal.com/69472.html

Я не маю претензій до СУПу. Вони не одразу прогнулися під уряд, тому й зазнавали безпрецедентних кібер-атак, які увійдуть в історію інтернету. Втім, держава завжди сильніша за бізнес. До того ж боротьба за свободи це не справа бізнесу. Принаймні, ініціатива має виходити з лав громадськості, чого, на жаль, в наших сусідів немає.

Отже, рішення прийняте. Кербасі продовжуватиме життя на блоговому сервісі Dreamwidth, відомому також під назвою «Мрія». Блог у «Живому журналі» не видалятиметься. Можливо, я буду використовувати його для коментування, а також інколи для розміщення анонсів, зокрема з розвитку української громади на «Дрімвідзі». А громада там активно росте: тільки за період з 13 до 30 червня, тобто з мого анонсу переходу до «Дрімвідзу» і до цього останнього запису у ЖЖ, кількість людей у моєму колі (еквівалент френдження) зросло з 38 до 121. А з моменту вимкнення коментування у ЖЖ швидко пожвавішали обговорення під моїми записами у «Дрімвідзі».

Отже, є життя поза ЖЖ. Не варто боятися втратити аудиторію. В дійсності вона менша, ніж накопичена за роки номінальна кількість френдів, і вона також шукає альтернативи ЖЖ, а тому готова слідувати за вами.

Для русских читателей написано отдельное слово:
http://kerbasi.livejournal.com/241810.html

Тепер трохи підсумкових цифр. Блог на ЖЖ було відкрито 30 серпня 2008 року, без двох місяців шість років тому. Перший допис розміщений 2 квітня 2009 року, п'ять років років і без двох днів три місяці тому. Написано разом з цим 845 дописів (насправді більше, бо я чимало видаляв). Написано 17884 коментарі, 26903 коментарі отримано. На сьогодні Кербасі посідає 616 місце в українському рейтингу (у кращі часи був у четвертій сотні). За цей час зафрендив близько трьох з половиною сотень щоденників, більше шести сотен додали Кербасі собі у френди. Ось на цьому й ставлю крапку.

До зустрічі на «Мрії»!
http://kerbasi.dreamwidth.org/

kerbasi: (Default)
Цей пост написаний в рамках моєї ініціативи:
http://nasha-strichka.dreamwidth.org/4355.html

Оригінал статті:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dreamwidth

Переклад

Дрімвідс (Dreamwidth) це служба ведення онлайн-блогів, побудована на кодовій основі "Живого журналу". Вона являє собою один з форків версій LiveJournal.com, опрацьований колишніми співробітниками  "Живого журналу" [2] Деніз Паолуччі та Марком Смітом. Ідея народилася з бажання створити нову спільноту, засновану на відкритому доступі, прозорості, свободі і повазі. [3]

Проект був проголошений 11 червня 2008. [4] Відкриту бета-версію було запущено 30 квітня 2009. [5]

Можливості

Більшість можливостей аналогічні можливостям "Живого Журналу": користувачі мають щоденники (блоги), де вони розміщують записи, кожна з яких має свою власну, окрему веб-сторінку, на якій інші користувачі можуть залишати коментарі. Дрімвідс також пропонує групові щоденники, які називаються спільнотами (communities) [6]

Сфери, в яких Дрімвідс значно відрізняється від Живого Журналу наступні.

Облікові записи (екаунти)

Спочатку для відкриття нового облікового запису на Дрімвідс потрібний був код-запрошення. В грудні 2011 року в порядку експерименту запрошення були тимчасово скасовані. Оскільки не спостерігалося значного збільшення кількості облікових записів для розсилки спаму, а сервери продемонстрували здатність витримувати навантаження, коди-запрошення так і не були повернені з початку нового року, як попередньо планувалося.

Безкоштовні облікові записи мають обмежені можливості. Платні облікові записи існують двох рівнів: платні (Paid) та платні "преміум" (Premium Paid), і мають додаткові можливості. [8] На етапі запуску бета-версії існувала обмежена кількість так званих "насіннєвих екаунтів" (Seed Accounts).

(Від перекладача: "насіннєві екаунти - облікові записи з додатковими привілеями взамін за виплату значно більшої ціни, ніж за звичайний платний або преміум-екаунт за аналогією з seed capital - ризиковим фінансуванням на початковій стадії інвестиційних проектів, коли зацікавлені особи самі придбають корпоративні права по завищених цінах взамін за пільги у майбутньому, коли проект розкрутиться. Витрачаєтеся на насіннєвий фонд зараз  - отримаєте зиски від врожаю у майбутньому).

Відносини між користувачами

У відповідь на критику системи друзів (френдів) "Живого Журналу" Дрімвідс розділив взаїмовідносини на дві окремі функції: підписка та надання доступу. Один користувач може підписатися на дописи інших користувачів або надати іншим користувачам доступ до закритих дописів. Термінологія, прийнята на Дрімвідс відповідно відбиває це відокремлення: наприклад, "стрічка друзів" перейменована "сторінку для читання" (reading page), а "фільтрам друзів" відповідають "фільтри доступу" (custom friends groups) і "фільтри читання" (reading filters).

Взаємодія з іншими платформами

Дрімвідс пропонує більший рівень взаємодії з іншими сайтами, заснованими на програмному забезпеченні "Живого Журналу", а саме можливості імпортувати щоденники з інших сайтів, транслювати свої записи на кілька сайтів і більшу функціональність для користувачів, які використовують "відкриту ідентифікацію" (OpenID).

Пошук

На додаток до пошукових засобів, успадкованих з "Живого Журналу", власники платних облікових записів мають можливість пошуку у власних щоденниках. [9] Це було впроваджено 24 липня 2009 року [10]

Відсутні можливості

Наступні можливості, які надає "Живий Журнал", відсутні в Дрімвідсі: [11]

* хостинг зображень користувачів
* голосовий хостинг
* система стилів S1
* список справ
* TextLJ (постинги через SMS)
* сповіщення про посилання на щоденник користувача (pingbacks)
* "штурхнути френда"
* використання кліпів з Last.fm
* служба знайомств (від перекладача: ЖЖ скасував цю можливість в 2012-му)
* Коментування з використанням облікових записів з Facebook та Twitter.

Розробка

Дрімвідс базується на безкоштовному і відкритому (open source) [12] програмному забезпеченні сервера, який розроблявся для "Живого Журналу". Воно написане переважно на Perl. Більша частина коду Дрімвідсу доступна в рамках Загальної публічної ліцензії (GPL) для використання з іншими сайтами. [13] На відміну від більшості інших сайтів соціальних мереж, створених з використанням кодової основи "Живого журналу", таких як InsaneJournal та DeadJournal, Дрімвідс є форком, з якого усунуті небажані можливості (як реклама) і додані інші, які були зазначені вище. Засновники сайту відмовилися від рекламної моделі фінансування проекту, як від такої, що вторгається у приватний простір користувачів. Натомість вони запровадили платну систему, за якою користувач може придбати додаткові та преміум-можливості. [14]

На з'їзді OSCON в 2009-му році Дрімвідс був названий, як найбільш незвичайний серед відкритих проектів, з огляду на кількість жінок в команді, що його розробляють. Жінки складають близько 75% його розробників. [15][16] По галузі в цілому цей показник сягає лише 1,5% [17] Паолуччі і Сміт також виступали з доповідями про модель розробки проекту Дрімвідс на конференції linux.conf.au в 2010-му році [18] і отримали запрошення виступити на Web 2.0 Expo[19] і OSCON.

Дрімвідс також був обраний, як інструкторська організація до програми Google Summer of Code 2010.[21] Дрімвідс шефствував над 7 студентами, які працювали над різними проектами[22]

Персонал

Атена (Athena), також відома як Афуна (Afuna) або "фу" (fu) була представлена, як перший працівник сайту на оплатній основі 7 квітня 2010 року [23] 7 вересня 2010 року Марк Сміт проголосив, що він відходить з перших ролей в Дрімвідсі [24] і переходить на роботу до StumbleUpon.[25] Він залишається власником Дрімвідс разом з Деніз. [2]

Вплив

Внаслідок позитивного сприйняття "заяви про різноманітність" (запобігання дискримінації) і бездискримінаційній моделі залучення кадрів, різні інші проекти також впровадили у себе подібні процедури, наприклад, "список різноманітності" Python [26] і Dreamfish.[27]


Шанoвні читaчі! Мої дописи можна коментувaти тiльки на платформі Dreamwidth.
Сьогодні останній день автoматичної трансляції моїx запиcів дo ЖЖ.

Переходьте нa "Дpім"! Наc вжe тaм багато!

З 13 червня, коли я анонсував перехід на "Мрію", кількіcть людей в мoєму "кoлі" (еквівaлент фpенд-стpічки) зpосла з 38 дo 120. А ще якіcь два міcяці тoму мoє кoло нaлічувало лeдве деcяток-півтoра щодeнників.


kerbasi: (Default)
Читаю роман Леопольда Тирманда "Злий" (Leopold Tyrmand, Zły, 1955). Сюжет розгортається на тлі повоєнної Варшави. Одна зі сцен відбувається на варшавцій ковзанці під мелодії двох вальсів: "Ковзанярам" (Łyżwiarze) та "Троянди півдня" (Róże południa). Ці два вальси в своїх роздумах героїня твору називає гімнами ковзанки і навіть застережує, щоб на відбудованій по війні новій ковзанці не забули про платівки з цими мелодіями:

Od niepamiętnych lat te dwa walce stanowią o warszawskiej ślizgawce, są jej hymnem. Strzeżcie się nie mieć tych płyt na nowym lodowisku!..

Композитори в творі не називаються. Я ж у музиці обізнаний не дуже, тому залучив Інтернет, і ось що можна віднайти.

Вальс "Ковзанярам" написав французький композитор Еміль Вальдтейфель (Émile Waldteufel). Українська Вікіпедія про нього мовчить тому транслітерую за російською і назву вальсу даю так само з російської, тобто в давальному відмінку, бо підозрюю, що в українському музикознавстві традиція все ще ідентична російській.Взагалі, прекрасно, що ми тепер маємо можливості читати не просто текст, а й відтворювати контекст завдяки інтернету. Я цим стараюся яйнайбільше користуватися, хоча це й уповільнює читання, а часом і притлумлює враження від нього. Часто трапляється, що я результати своїх контекстуально-гіпертекстуальних досліджень пам'ятаю ліпше за зміст кгиги, яка їх споводувала.


Шанoвні читaчі! Мої дописи можна коментувaти тiльки на платформі Dreamwidth. Автoматична трансляція моїx запиcів дo ЖЖ буде зупинена 30 червня. Переходьте нa "Дpім"! Наc вжe тaм багато!
З 13 червня, коли я анонсував перехід на "Мрію", кількіcть людей в мoєму "кoлі" (еквівaлент фpенд-стpічки) зpосла з 38 дo 118. А ще якіcь два міcяці тoму мoє кoло нaлічувало лeдве деcяток-півтoра щодeнників.
kerbasi: (Default)
З моїх дописів у минулі роки.

2009
А я пам'ятаю, як день конституції святкували 5 грудня. А ще я пам'ятаю, як цей день змінився на 7 жовтня. Я тоді ходив, здається, в третій клас. Не знаю, як ставилися до події дорослі, а мені сподобалося. Ілюмінацію в місті увімкнули. Книжечки в книгарнях з'явилися, красиві такі з гербом СРСР червоною фарбою. Я навіть купив таку. Читав. Вивчив дивовижне слово "преамбула".

А коли приймали конституцію України... депутатів з сесійної зали не випускали, поки вони не приймуть конституцію. Вони щось наприймали, щоб до дому піти, бо повірили, що Кучма вже не жартував. Як не випускає, то й не випустить. Ось і вийшов якийсь студентський курсовик за одну ніч замість конституції.

Та й саме свято є і не свято зовсім, а жалоба. Жалоба за конституційністю. Ми ж знаємо, що зробили з конституцією два великі помаранчеві революціонери Мороз з Ющенком. Останній мав таку підтримку народу (і не по домівках, а на вулицях), що міг сам диктувати правила гри, але... Маємо наразі конституцію таку, що пальці не підіймаються натиснути на "шифт", щоб написати з великої літери.
***

2012
Цю конституцію також називають найкращою конституцію у світі. При чому до цих хвальків чомусь не доходить, що роль конституції більше символічна, ніж юридична. Вона фіксує суспільну угоду сформувати державу саме такою, а не іншою. Вона може підкреслити цінності, притаманні народу. Наприклад, зв'язок з славними історичними предками, духовні джерела, мову. У нас тільки статус мови тягне на українську цінність у конституції, решта – набір соціалістичних та народницьких кліше.

Конституції не обов’язково мати величезний обсяг з виписаними деталями державного управління. Досконало і детально виписаний корпус інших законів разом з незалежністю і компетентністю судової влади значно ефективніше гарантує права людям, ніж одна єдина невелика книжниця.

Зрештою можна жити взагалі без конституції, як живе та ж Великобританія.

Коли навіть затяті націоналісти з придихом вимовляють слово «конституція», маючи на увазі саме цю, прийняту за одну ніч з 27 на 28 червня 1996 року парламентом, який складався з комуністів відвертих, комуністів прихованих і комуністів, що перефарбувалися, чомусь не можуть второпати, що ця конституція зафіксувала не стільки незалежність та державний суверенітет, скільки розвиток Україні, як пост-УРСР, а не як наступника державницьких проектів минулого. У цьому сенсі значно корисніше було б відновити конституцію УНР або впровадити конституцію Пилипа Орлика, як документ, який має не юридичне, а символічне значення, змушує людину визначитися, чи вона має спільну історичну долю з країною проживання, чи ні.

Отже, немає чого святкувати сьогодні. Це день, коли комуністи та рештки совітського народу можуть святкувати свою перемогу, коли їм вдалося на законодавчому рівні зупинити повернення України до своїх витоків.
***

Додати нічого до написаного раніше. Коли будемо наступну конституцію обговорювати?


       Шанoвні читaчі! Мої дописи можна коментувaти тiльки на платформі Dreamwidth. Автoматична трансляція моїx запиcів дo ЖЖ буде зупинена 30 червня. Переходьте нa "Дpім"! Наc вжe тaм багато!
З 13 червня, коли я анонсував перехід на "Мрію", кількіcть людей в мoєму "кoлі" (еквівaлент фpенд-стpічки) зpосла з 38 дo 117. А ще якіcь два міcяці тoму мoє кoло нaлічувало лeдве деcяток-півтoра щодeнників.
kerbasi: (Default)
Славетний "Дорожний контроль", який радував нас перемогами над ДАІ, здається, вже не той.

По-перше, на їхньому сайті написано це:

Дорожный контроль не оказывает приватные услуги правового характера, не проводит консультации по телефону, не решает за Вас разного рода проблемы, не подает за Вас в суды и не пишет за Вас жалобы.

Помощь в решении частных вопросов вы можете получить на ФОРУМЕ.

В экстренных ситуациях, которые возникли на территории г. Киева с работниками ГАИ, Вы можете обратиться к руководителю по оперативной работе.

Це при тому, що вони власне прославилися тим, що допомагали водіям, які до них зверталися.

По-друге, коли мій колега, який потрапив до ситуації, ідентичної тим, що саме ДК свого часу висвітлював, все ж таки зателефонував по телефонах зі списку контактів, його почали переконувати, що це не їхня справа.

Отже, здається, Дзиндзя вже зробив політичний капітал, більше доброчинності не буде. Вітаю з появою ще одної грантоїдської контори!

Нагадаю те, що підкреслював вже не один раз. Я не вірю в розповсюджені зараз, як я їх називаю, хом'ячкові ініціативи. Вся ця буржуазія офісів, шиномонтажів, інтернет-магазинів, мажорчики від політиків сереньо-дрібного калібру ще не те середовище, яке може породити щось путнє. Тому не слід поспішати з ентузіазмом стосовно "Автомайдану", "Демальянсу", Оробець, І. Луценка з їхніми ініціативами, Булатова в уряді і т.д. А те, що інколи викрадають, б'ють, авто палять - то ж офісний хом'як і на корпоративі чи на екстремальному тімбілдінгу може травму отримати, не велика різниця...

       Шанoвні читaчі! Мої дописи можна коментувaти  тiльки на платформі Dreamwidth. Автoматична трансляція моїx запиcів дo ЖЖ буде зупинена 30 червня. Переходьте нa "Дpім"! Наc вжe тaм багато!
       З 13 червня, коли я анонсував перехід на "Мрію", кількіcть людей в мoєму "кoлі" (еквівaлент фpенд-стpічки) зpосла з 38 дo 114. А ще якіcь два міcяці тoму мoє кoло нaлічувало лeдве деcяток-півтoра щодeнників.

April 2017

S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
2324 2526272829
30      

Потоки

RSS Atom

Популярні теги

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Wednesday, 28 June 2017 12:26 pm
Powered by Dreamwidth Studios