kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi
У дворі, точніше мікрорайоні «суцільної забудови», де я живу, постійно можна почути, як класово свідомі громадяни обурюються авто, що припарковані на газонах та дитячому майданчику. Я у цьому районі живу дев’ять років, і коли я переїхав, то ніяких газонів я не побачив, хіба що зарослі будяків, серед яких деінде на вічному приколі ржавіли кілька старих «Москвичів» та «Жигулів». Розтрощений дитячий майданчик був рясно завалений одноразовими стаканчиками, порожніми пляшками і залишками «закусону». І ніколи це місцевих жителів не бентежило. Тепер же, коли серед цих будяків стоять чиїсь автомобілі, (проржавілі роздовбайки на вічному приколі також нікуди не ділися), плебс згадав про дитячий майданчик і газони. При чому спробуйте зібрати гроші на облаштування прибудинкової території! Таке почнеться!

Щоразу, як здіймається у Києві кампанія з захисту історичних памяток або скверів, це викликає у мене дуже неоднозначні почуття.. З одного боку я однозначно «за» збереження історичних памяток і зелене місто. З іншого - громадськість не бентежить, коли історичні пам’ятки перетворюються на бомжатники, і зрештою гинуть від пожеж, коли бомжи розводять там багаття, та природної ерозії занедбаної будівлі, або коли у зеленій зоні під ногами шурхоче не листя, а полишені наркоманами та пияками шприци та пет-пляшки. Громадськість бентежить, коли ці місця захоплює багатій. Бомжам, наркоманам, пиякам – можна. Багатіям – ні.

Андріївський узвіз був моїм улюбленим місцем у Києві, поки не перетворився остаточно на барахолку різного арт-непотрібу та дідусевих армійських ґудзиків. Свого часу доводилося бувати у гостях в одного художника, що мав там «творчу лабораторію»: порепані стіни, східці, якими лячно ходити, запльовані підлоги у під’їзді, і юрби постійно п’яних невизнаних геніїв. Такими ж захаращеними, брудними східцями доводилося проходити й до галерей-музеїв. І це чомусь всіх влаштовувало.

Ні, я аж ніяк не бажаю, щоб Ахмєтов там побудував безглузду з економічної точки зору і небезпечну з огляду на рельєф та підземні води споруду. Я тільки не бачу конфлікту між хапугою-забудовником і громадськістю. Я бачу непорозуміння між людьми, які не знають, що таке міський простір, не відчувають його, не розуміють, не цінують. Не розуміють, як багатії-забудовники, так і пересічні представники громадськості. Якби розуміли, то своїми акціями вже давно розігнали б звідти псевдо-художників , і вимагали б реальної реконструкції історичного місця, щоб там булo чути подих часу, а не сморід смітників. А може й знайшли б інвестора. Отже, підозрюю, що непорозуміння це в глибинній сутності не через ставлення до історії або природи, а через класову ненависть. Решта – форми. Хаотична, агресивна забудова продовжуватиметься, поки не збереться критична маса людей, які розумітимуть не тільки міські форми, але їхній зміст також. Поки рушій - класова ненавість, місто не відстояти.


Ще на тему.
Через свята, мабуть, або невідомість щоденників непоміченим пройшов цей пост з посиланням на оригінал:
http://ridah.livejournal.com/165555.html
http://zwh.livejournal.com/451327.html

Date: Tuesday, 17 April 2012 12:28 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Різниця між торгашами і Ахметовим у тому, що торгаші не завдають непоправної шкоди Андр. узвозові. Їх можна прогнати в будь-який момент. А те, що "нарив" Ахметов виправити куди складніше, тож ставити їх на одну дошку - некоректно.

Date: Tuesday, 17 April 2012 12:32 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Ахмєтову простіше витиснути звідти торгашів. Якби там все було під контролем потужної громадської,постійно діючої структури це було б йому складніще зробити. І, взагалі, дивно, чому на боці захисників старого Києва не помітно заможних киян? Найкращий спосіб зберегти будинок - купити його.

Date: Tuesday, 17 April 2012 11:24 pm (UTC)
From: [identity profile] kievljanin.livejournal.com
"І, взагалі, дивно, чому на боці захисників старого Києва не помітно заможних киян? Найкращий спосіб зберегти будинок - купити його."
по-перше, щоб помітити вищезгаданих киян вартувало щонайменше прийти на той самий мітинг - можливо, Вас дещо здивував би соціальний склад та рівень заможності учасників, там було чимало "верхів середнього класу", якщо за наших умов взагалі прийнятна подібна термінологія...
А от друге речення просто вражає дивним як на такого серйозного автора наївом. Нерухомість у старій частині Києва не є ринковим товаром. Щоб придбати будинок на Узвозі, далеко не достатньо мати відповідні суми грошей (не кажучи про те, що ці суми для умовного "покупця з вулиці" - просто астрономічні, така інвестиція ніколи не окупиться, тобто придбати вартувало б лише як акт благодійності; гадаю, можна не пояснювати, чому у нас психологія потенційних благодійників та вільні мільйони в одних людях принципово не можуть поєднуватись:))). Треба, щоб вам - от саме вам, Іваненку, Петренку, Сидоренку, - саме цю нерухомість продали... Можете спробувати, не будучи "акціонером" міської влади (в цьому контексті - байдуже, нинішньої чи попередньої). Зате іншим людям якраз продадуть, і зовсім не за ринковими цінами - як продали такому собі Табачнику (так-так, тому самому, не "аднахвамільцю"...)) триповерхівку на розі Узвозу і Воздвиженської за 60 тисяч (угу, тут нема помилки:))) гривень... За умов тотальної корупції Ваші абстрактно-ринкові ідеї (до речі, як на мене, переважно вірні по суті)виглядають ще більш утопічно, аніж багато виступів "абстрактно-антиолігархічних" активістів...

Date: Wednesday, 18 April 2012 05:26 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Ми наближаємося до іншої теми: чому багатство і патріотизм несумісні в нашої "иліти".

Вперше спроби відселити художників з Андріївського почалися ще на самому початку нульвих. За цей час можна було знайти інвестора "свого". От клан Ющенка, наприклад, міг ті гроші, що витрачалися на скупку трипільських глечиків в чорних археологів у порушення законів держави та моралі, вкласти в об'єкти історичної нерухомості. Можна було переконувати. Це так, просто в'їдлива ремарка для ілюстрації принципу. Я не наполягаю, що саме цих осіб у чомусь можна було переконати. Але напевно ж список можна скласти не з одного прізвища. Один я, один ви, або ми з вами на такий високий рівень не дістанемося, але постійно діюча громадська організація - цілком реально.

Date: Tuesday, 17 April 2012 01:10 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
можливо їх варто розглядати як причину і наслідок.
спочатку торгаші і безлад, закинуті будинки і всілякі асоціальні елементи. Це все на дуже дорогій київській землі. Як наслідок "наведення поряду" з новими забудовами.
Якщо б не почалися забудови вся історична цінність сама по собі рухнула, а так виник громадський спротив, загострення, наскільки це сильний імпульс покаже час.

Date: Wednesday, 18 April 2012 01:26 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Дивна логіка: малі безпорядки - привід для руйнації. Торгаші самі по собі нічого зіпсувати не могли. Чому Ахметов не затіяв реставрацію, а почав тулити туди свою недоречну будівлю? Як можна стверджувухнули, що будівлі самі по собі рухнули, не маючи розрахунків? "На глаз"?

Date: Wednesday, 18 April 2012 01:41 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
занедбанність це "меседж" що це нічийне, а значить його можна захопити.
Далі захопити і почати будувати. Головне робити швидко. Розвалити встигли.

план А. Будують хмарочос, якщо встигли почати будувати їх вже зупинити буду неможливо. Значить добудують Значить місце буде спотворене, історична цінність втрачена. можна валити і будувати хмарочоси далі.

план Б. хмарочос почати будувати не встигли почався громадський спротив. Відмовляються від хмарочоса. але все рівно щось будують. Якщо це не відповідає загальному ансамблю. Історчина цінність втрачена і далі відповідні пунки плану А.

ідеальний варіант якщо громадськості вдасться відстояти саме реставраційну побудову. або таку що не вибивається з загальної забудови. Хоча для забудовника це буде втрата грошей напевно.

Питання наскільки хватить силі активності відстоювати. кожен пункт. тому що ще не втрачено.

>Як можна стверджувухнули, що будівлі самі по собі рухнули, не маючи розрахунків
Старі будинки, а ще в непростому місці яким є той яр потребують догляду, а значить грошей. Інакше вони будуть розвалюватись.

Date: Wednesday, 18 April 2012 02:03 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Розрахунки - важлива річ. Наприклад, ми провели розрахунки і виявили, що будівлі розваляться років через 10. Через 10 р. влада змінюється. Приходить нормальна, компетентна, проукраїнська команда і займається реставрацією Андр. узвоза.

А Ахметов зараз приперся, почав колупатися, де колупатися не слід. А ми: "Спасібо товаріщу Ахмєтову за то, что виявіл проблєму". Громадськість може призупинити руйнівні дії, але реставрувати узвіз силами громадськості навіть укупі з заможними громадянами не так то просто. На реставрацію потрібен дозвіл, а у кого дозвіл? Хто дасть дозвіл чужому дяді, колм можна підрядити на "реставрацію" своїх, це ж бабло!

Конкретика ніколи не завадить.

Date: Wednesday, 18 April 2012 02:09 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
пробачте мою можливу неуважність.

в чому полягає запропонована вами конкретика. Якщо можна по пунктах і коротко.
дякую

Date: Wednesday, 18 April 2012 04:36 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Конкретна пропозиція ось у чому. Спрямуватии зусилля на порятунок держави. Скільки у нас людей, які відносять себе до середнього класу і невдоволені ні владою, ні опозицією? Мінімум 20%. Це - потужна фракція у парламенті і місцевих органах самоврядування. Замість того, щоб створити власне політичне об'єднання і набути досвіду управління країною, середній клас розпорошує зусилля на локальні сутички з владою.

Date: Wednesday, 18 April 2012 06:58 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
Якщо я Вас правильно зрозумів - конфлікт на Узвозі це "локальна сутичка", а значить вв'язуватись в яку не варто?

Date: Wednesday, 18 April 2012 07:23 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Не варто обмежуватися локальними сутичками. Локальні сутички повинні переростати у широкий політ. рух, інакше вони не мають сенсу і їхні перемоги будуть знівельовані. Це як підприємницький майдан. Трошки попустило, а потім влада знову почала наступ на мал. і сер. бізнес.

Date: Wednesday, 18 April 2012 07:55 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
ще питання навіщо переводити всі проблемив політичну площину і обмежуватись середнім класом (не факт що він реально існує).
Питання не законної забудови це не тільки питання середнього класу, навіщо відмітати решту? Далі появляється політична сила яка виступає проти забудови, але вона має ще кучу гасел і напрямків чим від себе відштовхує, дуже багато свідомих і активних громадян. Або ж цей рух намагаються осідлати існуючі політичні сили, той самий піар Кличків на мітингу.

Активний громадянський рух спротиву незаконним забудовам - з гаслами які стосується суті проблеми. Без заяв про зміну влади, без "от ми прийдем в ВР і настане щастя". Тут і зараз.

Якщо з такого руху виросте політична сила це буде чудово, якщо така сила матиме вагу - чудово. Але передчасне створення політичної партій приведе тільки до створення ще одної з сотні партії з нікому не відомою назвою.

Date: Thursday, 19 April 2012 10:55 am (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Середній клас не відмітає решту. Просто сер (а точніше креативний) клас повинен бути ядром нов. партії.

Чому політ. сила, яка виступає проти свавілля олігархів повинна мати гасла, що відштовхують інших громадян, і які саме гасла можуть їх відштовхнути?

Що по-вашому є свідченням передчасності/своєчасності створення нової партії? Конкретніше.

Створити партію ніколи не рано. Інша справа, що можна передчасно вступити у політ. баталії.

Date: Thursday, 19 April 2012 11:11 am (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
політична партія частина політичної системи. _на_ Україні політичний устрій де факто достатньою мірою не спирається на політичні партії (якщо взагалі якось спирається). Політичні партії не виконують врівноважувальні функції.
тому суперпартія креативщиків ризикує старти Партією - єдиною можливою і єдино правильною.
Лозунги ж проти свавілля олігархів призведуть до приходу "добрих" і "своїх" олігархів, декоративна ротація кадрів, не більше.

Але ми здається відволіклися саме від теми допису, що робити в конкретній ситуації з АЗ. Вихід - створення партії?

Date: Thursday, 19 April 2012 11:33 am (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Якщо вірити останнім новинам, то влада вже почала чухатися. Кабмін заявив, що на Андр. узвозі будівництво будуть узгоджувати з громадськістю.

Проблему АЗ, як і інших пам'яток та заповідників (тобто реставрацію, збереження історичного надбання) не можна остаточно вирішити за правління ПР.

А нову партію створюють не під захист одного узвоза, а для реорганізайії суспільства. Просто громадяни, які виступають з акціями протесту, мають креативні ідеї, повинні потроху налагоджувати зв'язки і формувати структуру здатну брати участь у політичному процесі.

Date: Thursday, 19 April 2012 11:40 am (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
>Якщо вірити останнім новинам, то влада вже почала чухатися. Кабмін заявив, що на Андр. узвозі будівництво будуть узгоджувати з громадськістю.

можете вважати мене параноїком, але це надто схоже на окозамилювання, час потягнути, люди вгомоняться і тд.

Date: Thursday, 19 April 2012 12:02 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Ото ж я й кажу, що локальними протестами нічого де доб'єшся.

Date: Thursday, 19 April 2012 12:07 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
протистояти треба на кожній можливій ділянці - великій чи малій, локальній чи республіканській

Date: Thursday, 19 April 2012 11:25 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Хто належить до креативного класу?

Date: Thursday, 19 April 2012 11:57 am (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Днями, як буде час, я напишу пост на цю тему і викладу концепцію структури креативного класу та його партії. Порівняємо наші утопії.

Date: Tuesday, 17 April 2012 11:46 pm (UTC)
From: [identity profile] kievljanin.livejournal.com
Згодний на 100%. Весь "базар-вокзал" з МАФів (і публіки, яка довкола них "роїться") може дратувати, але жодним чином не є чимось невиправним. Вони відживуть свій час, і поступляться місцем чомусь кращому. А от зруйновані старі вулиці, забудовані жахливо жлобними, але монументальними спорудами "епохи всепереможного дикого капіталу" - це вже назавжди. Саме тому ліниві від природи кияни відірвали свої дупи від крісел та побігли до офісу СКМ лише тоді, коли побачили справжню пустку на місці знесених споруд - бо опинились за крок від неповтроної втрати Узвозу.
До речі, це ж стосується парків та скверів - захаращений парк завжди можна (і не таким вже великим зусиллям) привести до потрібного стану, а от вирубаний та забудований - вже ніколи; просто вирубаний - можна, але за десятиліття, бо дерева швидше не ростуть, скільки грошей в них не інвестуй... Тут в цілому сильна логіка шановного Кербасі дещо хибить - розглядати такі площі, як зелені насадження та історичні квартали лише з огляду їх нинішнього занедбаного стану невірно, це якраз не "ринковий підхід" (який передбачає зокрема порівняння масштабу інвестицій у збереження існуючого і у потенційну компенсацію втраченого, якщо ця компенсація взагалі можлива - наприклад, дніпровські схили на місці монструазної забудови вже ніколи не відтворити), а недалекоглядність...

Date: Wednesday, 18 April 2012 05:08 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Розумієте, захаращений і вирубаний та забудований - це ж етапи одного й того ж плану. Як і протести киян над котлованом - це передбачена незручность. Ахмєтівці намалювали проект, а громадськості злили монстра. Потім руйнуванняя домів, протести над котлованом - монстра відкликано. Ура! Перемога! Ахметов доюрою усмішкою усміхається з портретів...

Я вже писав у коментах: тільки постійно діючі громадські структуру, з якими співпрацюють професіонали, які залучають дуже не бідних людей, можуть врятувати місто від забудови.

От Вам приклад: громадськості вже давно слід звернути увагу на колишній Центральний гастроном, який вже десять років завішений рекламою. Начебто суперечка інвесторів. Впевнений, що це закінчиться знесенням і побудовою чогось симетричного реконструйованому ЦУМу. От слід би й вияснити, що там ха інвестори, яка в них суперечка, чи є якісь справжні дії, і протестувати під стінами. Над котлованом буде пізно.

Date: Wednesday, 18 April 2012 01:37 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
На тому етапі розвитку, на якому знаходиться нині наше пост-тоталітарне суспільство, впорядкувати Київ і зупинити безпрєдєл може тільки нормальна українська влада. Громадські організації ефективні на Заході, де громадянське суспільство вже сформувалося, де закріпилися принципи цивілізованого життя на правовому і ментальному рівнях.

Date: Wednesday, 18 April 2012 01:14 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Так, у нас "неведення пор-р-рядку" зводиться до нарощування хаосу. Коли дрібні безпорядки стають приводом для дій, що ведуть до повної розрухи...

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Зміст сторінки

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sunday, 20 July 2025 12:40 pm
Powered by Dreamwidth Studios