kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi
У дворі, точніше мікрорайоні «суцільної забудови», де я живу, постійно можна почути, як класово свідомі громадяни обурюються авто, що припарковані на газонах та дитячому майданчику. Я у цьому районі живу дев’ять років, і коли я переїхав, то ніяких газонів я не побачив, хіба що зарослі будяків, серед яких деінде на вічному приколі ржавіли кілька старих «Москвичів» та «Жигулів». Розтрощений дитячий майданчик був рясно завалений одноразовими стаканчиками, порожніми пляшками і залишками «закусону». І ніколи це місцевих жителів не бентежило. Тепер же, коли серед цих будяків стоять чиїсь автомобілі, (проржавілі роздовбайки на вічному приколі також нікуди не ділися), плебс згадав про дитячий майданчик і газони. При чому спробуйте зібрати гроші на облаштування прибудинкової території! Таке почнеться!

Щоразу, як здіймається у Києві кампанія з захисту історичних памяток або скверів, це викликає у мене дуже неоднозначні почуття.. З одного боку я однозначно «за» збереження історичних памяток і зелене місто. З іншого - громадськість не бентежить, коли історичні пам’ятки перетворюються на бомжатники, і зрештою гинуть від пожеж, коли бомжи розводять там багаття, та природної ерозії занедбаної будівлі, або коли у зеленій зоні під ногами шурхоче не листя, а полишені наркоманами та пияками шприци та пет-пляшки. Громадськість бентежить, коли ці місця захоплює багатій. Бомжам, наркоманам, пиякам – можна. Багатіям – ні.

Андріївський узвіз був моїм улюбленим місцем у Києві, поки не перетворився остаточно на барахолку різного арт-непотрібу та дідусевих армійських ґудзиків. Свого часу доводилося бувати у гостях в одного художника, що мав там «творчу лабораторію»: порепані стіни, східці, якими лячно ходити, запльовані підлоги у під’їзді, і юрби постійно п’яних невизнаних геніїв. Такими ж захаращеними, брудними східцями доводилося проходити й до галерей-музеїв. І це чомусь всіх влаштовувало.

Ні, я аж ніяк не бажаю, щоб Ахмєтов там побудував безглузду з економічної точки зору і небезпечну з огляду на рельєф та підземні води споруду. Я тільки не бачу конфлікту між хапугою-забудовником і громадськістю. Я бачу непорозуміння між людьми, які не знають, що таке міський простір, не відчувають його, не розуміють, не цінують. Не розуміють, як багатії-забудовники, так і пересічні представники громадськості. Якби розуміли, то своїми акціями вже давно розігнали б звідти псевдо-художників , і вимагали б реальної реконструкції історичного місця, щоб там булo чути подих часу, а не сморід смітників. А може й знайшли б інвестора. Отже, підозрюю, що непорозуміння це в глибинній сутності не через ставлення до історії або природи, а через класову ненависть. Решта – форми. Хаотична, агресивна забудова продовжуватиметься, поки не збереться критична маса людей, які розумітимуть не тільки міські форми, але їхній зміст також. Поки рушій - класова ненавість, місто не відстояти.


Ще на тему.
Через свята, мабуть, або невідомість щоденників непоміченим пройшов цей пост з посиланням на оригінал:
http://ridah.livejournal.com/165555.html
http://zwh.livejournal.com/451327.html

Date: Wednesday, 18 April 2012 06:58 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
Якщо я Вас правильно зрозумів - конфлікт на Узвозі це "локальна сутичка", а значить вв'язуватись в яку не варто?

Date: Wednesday, 18 April 2012 07:23 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Не варто обмежуватися локальними сутичками. Локальні сутички повинні переростати у широкий політ. рух, інакше вони не мають сенсу і їхні перемоги будуть знівельовані. Це як підприємницький майдан. Трошки попустило, а потім влада знову почала наступ на мал. і сер. бізнес.

Date: Wednesday, 18 April 2012 07:55 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
ще питання навіщо переводити всі проблемив політичну площину і обмежуватись середнім класом (не факт що він реально існує).
Питання не законної забудови це не тільки питання середнього класу, навіщо відмітати решту? Далі появляється політична сила яка виступає проти забудови, але вона має ще кучу гасел і напрямків чим від себе відштовхує, дуже багато свідомих і активних громадян. Або ж цей рух намагаються осідлати існуючі політичні сили, той самий піар Кличків на мітингу.

Активний громадянський рух спротиву незаконним забудовам - з гаслами які стосується суті проблеми. Без заяв про зміну влади, без "от ми прийдем в ВР і настане щастя". Тут і зараз.

Якщо з такого руху виросте політична сила це буде чудово, якщо така сила матиме вагу - чудово. Але передчасне створення політичної партій приведе тільки до створення ще одної з сотні партії з нікому не відомою назвою.

Date: Thursday, 19 April 2012 10:55 am (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Середній клас не відмітає решту. Просто сер (а точніше креативний) клас повинен бути ядром нов. партії.

Чому політ. сила, яка виступає проти свавілля олігархів повинна мати гасла, що відштовхують інших громадян, і які саме гасла можуть їх відштовхнути?

Що по-вашому є свідченням передчасності/своєчасності створення нової партії? Конкретніше.

Створити партію ніколи не рано. Інша справа, що можна передчасно вступити у політ. баталії.

Date: Thursday, 19 April 2012 11:11 am (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
політична партія частина політичної системи. _на_ Україні політичний устрій де факто достатньою мірою не спирається на політичні партії (якщо взагалі якось спирається). Політичні партії не виконують врівноважувальні функції.
тому суперпартія креативщиків ризикує старти Партією - єдиною можливою і єдино правильною.
Лозунги ж проти свавілля олігархів призведуть до приходу "добрих" і "своїх" олігархів, декоративна ротація кадрів, не більше.

Але ми здається відволіклися саме від теми допису, що робити в конкретній ситуації з АЗ. Вихід - створення партії?

Date: Thursday, 19 April 2012 11:33 am (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Якщо вірити останнім новинам, то влада вже почала чухатися. Кабмін заявив, що на Андр. узвозі будівництво будуть узгоджувати з громадськістю.

Проблему АЗ, як і інших пам'яток та заповідників (тобто реставрацію, збереження історичного надбання) не можна остаточно вирішити за правління ПР.

А нову партію створюють не під захист одного узвоза, а для реорганізайії суспільства. Просто громадяни, які виступають з акціями протесту, мають креативні ідеї, повинні потроху налагоджувати зв'язки і формувати структуру здатну брати участь у політичному процесі.

Date: Thursday, 19 April 2012 11:40 am (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
>Якщо вірити останнім новинам, то влада вже почала чухатися. Кабмін заявив, що на Андр. узвозі будівництво будуть узгоджувати з громадськістю.

можете вважати мене параноїком, але це надто схоже на окозамилювання, час потягнути, люди вгомоняться і тд.

Date: Thursday, 19 April 2012 12:02 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Ото ж я й кажу, що локальними протестами нічого де доб'єшся.

Date: Thursday, 19 April 2012 12:07 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
протистояти треба на кожній можливій ділянці - великій чи малій, локальній чи республіканській

Date: Thursday, 19 April 2012 11:25 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Хто належить до креативного класу?

Date: Thursday, 19 April 2012 11:57 am (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Днями, як буде час, я напишу пост на цю тему і викладу концепцію структури креативного класу та його партії. Порівняємо наші утопії.

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Зміст сторінки

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sunday, 20 July 2025 03:58 am
Powered by Dreamwidth Studios