kerbasi: (Default)
Pro Nihilo ([personal profile] kerbasi) wrote2012-05-21 12:20 pm

Останнього китайського попередження пост

Я знаю, що велика кількість френдів не дорівнює великій кількості постійних читачів. Також я не маю ілюзій, що навіть постійні читачі читають мої записи вдумливо та пам'ятають їх довше за кілька днів. Тому я навчився нормально ставитися до того, що дещо доводиться повторювати багато-багато разів. Але повторення деяких суперечок просто зносить дах!

От тут, за цим посиланням
http://kerbasi.livejournal.com/99052.html
а абзаці, виділеному червоним кольором, ви прочитаєте про моє ставлення до українського села. А підкреслене речення описує типаж, якого я називаю "селюком".

Відтепер, хто мені дорікне моєю міфічною пагордою до села, отримає посилання на цей запис. А при повторних докорах - мабуть, розсваримося.

Суміжна тема: моя теза, що продуктова база у селі для совітських та пост-совітських родин є ресурсним прокляттям України, яке позбавило цілі покоління стимулу до належної пошукової активності, через що були провалені можливості реформувати країну у 1991-му та 2004-му. Але тут ніяких докорів жертовним сільським родичам новоміщан! Вони, сільські родичи мантулили все житя у кол/радгоспі, у вільний час - на городі, вдягалися в один одяг по півстоліття, ніколи у житті не бували на відпочинку, щоб діточкам у місті було ситно і комфортно. Тут докір саме "діточкам". Це вони - паразити, які проїли здобутки старших поколінь і не згенерували нічого взамін, навіть економічної самодостаності не досягли. За це розплатяться їхні діти та онуки, яким доведеться вкалувати, як південнокорецям у повоєнний період.  Детальніше тут:
http://kerbasi.livejournal.com/114030.html

PS: я розумію, що багатьох "тролить" слово "селюк". Гаразд, спробую називати "дачником". :-)

[identity profile] docent030.livejournal.com 2012-06-04 08:57 pm (UTC)(link)
З вашого дозволу продовжу. Вибачте, що довга пауза.
Для совітських та пост-совітських родин ресурсним прокляттям є не продуктова база у селі, а безоглядна батьківська турбота. Тут вже хто на що гаразд - хто мішечок картоплі, хто гроші на новий мобільнік...

З вашими словами "Голод або загроза голоду - рушій прогресу. Ситість та стабільність (або їх ілюзія) - теплиця застою." погоджуюсь повністю, але треба враховувати обставини. При совєтах: підвищуй - не підвищуй свій професійний рівень, хоч 10 норм видай, все одно зарплата майже не зміниться, просто піднімуть норму. Ви мабуть згодні з тим, що в ті часи для кар'єрного зростання професійний рівень мав другорядне значення. А для простого работяги (та навіть інженера) додатковий заробіток - це або халтура, або щось винести з роботи. Так яка різниця де він "підхалтурить" - на власному городі, чи десь на розгрузці вагонів. Про нелегальні заробітки я мовчу.
А протестувати - ось наприклад про Новочеркаськ
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0Ov_To4g8VA#t=276s

А після розвалу совдепії все потроху встає на свої місця - робота на землі для міської людини занадто малопродуктивна й дуже важка. Ті, про кого ви пишете - швидше не робітники, а заробітчани-колгоспники. Які й оволоділи зайвим фахом.





[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-07-21 07:34 am (UTC)(link)
Власне базою для безоглядної батьківської турботи і була за совка продуктова база у селі. В "чистих" городян можливості безоглядно турбуватися були обмежені, якщо це не якісь "слівкі обшєства".

За совка можливостей бракувало, але були люди, які переїжджали за тисячі кілометрів, міняли фах, підробляли трудову книжку, щоб працювати на кількох роботах і т.д. Якщо таких було б більше, совок зник би раніше. А не було більше, тому що решта кайфувала на утриманні в батьків-"дачників".

[identity profile] docent030.livejournal.com 2012-07-26 06:29 pm (UTC)(link)
В "чистих городян" були і пайки на виробництвах і квартира. Взагалі ситуація по різним періодам совдепії дуже відрізняється, тут треба багато рахувати й багато шукати статистики (ще й невідомо якої якості). Може коли-небудь руки дійдуть - поговоримо :)

--А не було більше, тому що решта кайфувала на утриманні в батьків-"дачників"
Ви демонізуєте цих дачників. Не було більше хоча б тому, що за це саджали, звісно якщо не в долі з "лицарями у пильних шоломах".
Чому ви не згадуєте човників? Вони теж не боролися за новий суспільний лад, і їхні діти дуріли з жиру набагато більше.

--Якщо таких було б більше, совок зник би раніше
Совок, як на мене, розвалили не підприємці, а "червоні рабовласники"