http://kerbasi.livejournal.com/ ([identity profile] kerbasi.livejournal.com) wrote in [personal profile] kerbasi 2012-05-22 08:30 am (UTC)

Re: по наведеному прикладу

Власне нещодавно слухав передачу по Бі-Бі-Сі на тему ресурсного прокляття. Окремі країни, як Норвегія та Ботсвана, попри ресурсоорієнтовану економіку досягають високого рівня економічного розвитку в своїх регіонах. З іншого боку Росія, Нігерія, Венесуела, в яких "легкі" гроші проїдаються і не йдуть на розвиток. Так само бувають різні люди. Якість трудових ресурсів України свідчить, що для більшості українців все ж таки ресурсне прокляття, а не стартові умови для розвитку.

Жертовність з боку тих, хто утримує своїх дітей та онуків, напевно є. От тільки діти, які не привчені до жертовності, прості споживачі, навряд проявлятимуть жертовність для своїх дітей. Ми це ж і можемо спостерігати на практиці. Багато в нас людей похилого віку повертаються до села? За логікою жертовності їх у місті прогодували їхні сільські батьки. Коли батьків вже немає, проте є дорослі городські діти зі своїми дітьми, вкорінені у місті, то колишні діти, тепер батькі-дідусі, повинні повернутися до землі і повторити подвиг свої старших. Ви знаєте такі приклади? Я - ні. Проте чимало прикладів продажу сільських хатинок за ціною лому будматеріалів. Закінчиться це тим, що якась з наступних економічних криз не буде пом'якшена натуральним господарством вже на цей раз для більшості населеня, а не для меншості, як у 90-ті. І тоді буде справжня, жорстока революція і глибоке перезавантаження.

Post a comment in response:

This account has disabled anonymous posting.
(will be screened if not validated)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting