kerbasi: (Default)
Pro Nihilo ([personal profile] kerbasi) wrote2012-05-15 02:57 pm

Мій подарунок патріотам-історикам

Професор Бебик, який стверджує, що знайшов зв'язок сучасної України з народом «теукр», одним з народів, які робили набіги на Стародавній Єгипет з моря, тому й отримали назву «народи моря», напевно з давньоєгипетською мовою, зокрема з системою письма та фонологією не знайомий. Як не знайомі і патріоти, яких тішить будь-яка історична паралель або співзвуччя, що начебто доводять «древність» України і українців. Спробую частково ліквідувати цю прогалину у знаннях.

 Хто не знає про теукрів, які є начебто стародавніми українцями, зазирніть в українську Вікіпедію, там власне є така стаття «теукри».

 У словниках легко знайти назви народів моря давньоєгипетською мовою. На малюнку власне той славнозвісний «теукр».






Латиничними символами записується транскрипція. Голосні єгиптяни не писали, тому –одні приголосні. «Т» з підкресленням – це звук, який відрізнявся від «Т», мав парний «д з підкресленням», на пізній фазі мови ці звуки співпали з т і д відповідно. Різні порівняльні дані з іншими мовами афро-азійської (семіто-хамітської) групи, транскрипції іноземних імен, запозичення в інші мови натякають, що можливо та пара були подібна до ч – дж (українське Ч, а не російське «чь»). Хоча могли бути варіанти. Наприклад, ця пара могла на відміну від Т і Д мати при дихання або ежективну вимову (типово для   афро-азійських мов). Хай там як, за прийнятою в єгиптологів традицією транслітерують як ч – дж. Більшість єгиптологів протягом століття були французами або німцями. Коли німці хочуть написати єгипетське слово для широкої публіки, вони проблем не мають, бо німецькою можна написати «Ч» -
Tsch
. У французів проблема, з «Ч» їм не пощастило. Отже, як компроміс, вони вирішили писати tj (приблизно – тж). Щоб не ламати язика приголосними, єгиптологи домовилися використовувати довільно розставлений звук «е». Отже, назву цього давнього народу українською можна передати як «чекер», французькою - tjeker, німецькою – Tscheker.

Ще зверніть увагу на такий факт. Не так вже й давно не всі видавництва мали можливості відтворювати всі набори символів. Тому навіть у транслітерація (тобто без вставки «е») у французькій книзі назву цього народу могли транслітерувати, як tjkr. Через необізнаних невігласів, які при тому беруться писати статті про «народи моря», назва цього народу отримала зайвий «йот», який напівобізнані, тобто ті, хто читав книжки, як Жан-Франсуа Шампольон розшифрував єгипетську писемність, починаючи з імен Клеопатра і Птолемей, схильні читати, як «е», тому що у цих іменах, записаних у пізню добу, «йот» інколи «натякав» на «е». Але у «теукра» ніякого йоту немає взагалі, крім як в українській вікіпедії! Ну, а звідки взялося  «у»? Взялося зі співзвучного троянського племені τεύκροι. Тільки грецькою це не те-у-крі, а там дифтонг «еу», тобто якщо користуватися «старою» українською «ортографією», то слід писати «тевкри».

Таким чином, вся ця теорія про українців з Трої та «народів моря» базується на невмінні читати єгіптологічну літературу, на незнанні давньоєгипетської та грецької фонології. От тільки національно-свідомого ентузіазму не забракло.

Наостанку все ж таки хочу зробити обіцяний подарунок історикам та мовознавцям «бебиківцям». Згадайте перший ієрогліф з вашого «теукра». А тепер подивіться на малюнок нижче! Я б на місці цих науковців на це подрочив помедитував. Це ж скільки всього доводить така символічна подібність!





 От тільки не знаю, скільки користі Україні від національного міфу про походження від народу, який зазнав нищівної поразки від єгиптян і був вирізаний до останнього з усіма вояками, жінками, дітьми.  

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-05-16 04:42 am (UTC)(link)
В Україні цей процес проходить якось вже на дуже низькому рівні.
Про тарасків не чув, хоча майя цікавлюся періодично. Я сам колтись збирався назбирати матеріалу з давньоєгипетської мови та написати фейлетон на тему "укри будують піраміди", але потім це відклав, бо ще дійсно хтось дисер напише. Не час жартувати.

[identity profile] anoushe.livejournal.com 2012-05-16 09:41 am (UTC)(link)
Ти спізнився. Про це вже давно написали. Піраміди було знайдено в Донецькій області та Криму. Підземні. На поверхні землі стирчало лише верхнє каміння, але наші вчені - молодці - здогадалися, що там, під цим камінням, піраміди, причому на тисячі років старші за єгипетські. Це було в новинах, причому перекладено і російською, і навіть перською (бо мені чоловік це переказував, чи на перському сайті бібісі, чи ще десь то опублікували).

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-05-16 03:08 pm (UTC)(link)
Ні, я хотів в мовному плані постібатися. Навести "докази", як праукри навчили аборигенів Півн. Африки розмовляти, ті все одно все перекрутили, але впізнати можна. От "мат", з допомогою якого тягали брили, дав ім'я богині Маат, наприклад.)

[identity profile] aniol7.livejournal.com 2012-05-16 08:04 pm (UTC)(link)
Є така книжеча, Культури Мезоамерики - там є про тарасків, більш точних вихідних даних не памятаю, а про те, як "укри будують піраміди" давно вже написав Остап Вишня у оповіданнях Чукрен, Чухраїнці та Дещо з українознавства - він там говорить, що ковчег збудував не Ной а гетьман Дорошенко і взяв з собою у мандри кринку борщу, кільце ковбаси і ноти пісні "Гиля-гиля гуси" - дуже люблю ці його речі. Їх треба змушувати вивчати на пам"ять усіх патріотів.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-05-16 08:22 pm (UTC)(link)
я б з лінгвістичного куту зору писав. Той же Бебик збуджувався від Хат-Ка-Птах, мовляв, це хатка птаха. Я можу їм кілька сотень таких співзвуч назбирати, а коли заковтнуть, та розповзеться це по їхніх статейках, красиво їх опустити. Але це доволі велика праця, достатньої мотивації її робити я не накопичив.