Entry tags:
Про економічну програму ПР
Забув про програму Партії регіонів! Про інших написав, а про головних наших благодійників – забув. Виправляюся.
ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ – ЗАПОРУКА
ВИСОКИХ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ
Партія регіонів приділяє особливу увагу економічному
розвитку країни. Наша мета – створення в Україні сучасної
ефективної економіки.
Наразі в Україні створена видобувна економіка, яку експлуатує компрадорська «еліта». Це сталося не за один день, але останні штрихи подведи саме "регіонали" при владі.
СУЧАСНА ЕКОНОМІКА
Ми прямуємо до створення високопродуктивної іннова-
ційної економіки. Забезпечимо:
- зростання ВВП – щонайменше 5% на рік;
- стабільність національної валюти.
Це буде реалізовано за рахунок:
- поетапного зниження податку на прибуток підпри-
ємств до 16% у 2014 році;
- запровадження податкових канікул для ІТ та іннова-
ційних проектів терміном на 10 років;
- надання вітчизняному виробнику доступних банків-
ських кредитів.
Прокоментую по пунктах.
Податок на прибуток
За даних умов можна встановити податок хоч 16, хоч 6 відсотків, і його все одно не платитимуть. Завищуватимуть витрати, щоб не показати прибуток взагалі або показати по мінімуму, щоб податкова заспокоїлася. У той самий час у США корпорації платять 45%, і одним з найбільш розповсюджених зловживань це завищення прибутку. На перший погляд немає логіки. Але це тільки на перший погляд. Якщо мати зацікавлення у зростанні вартості фірми, тоді й виникне спокуса роздмухувати прибуток. І висока вартість фірми повинна бути більш важливим чинником, ніж втрати на податок. І така ситуація може бути тільки в економіці з реальним фондовим ринком, де дійсно можна заробляти гроші на купівлі-продажу корпоративних прав, а також і в цілому мусить бути розвинений ринок, де фірми продаються і покупаються заради зиску. Отже, починати слід з відмови від клептократичної моделі видобувної економіки до хоча б просто прозорої та чесної моделі, про інноваційну вже хіба що наступні генерації міркуватимуть.
Податкові канікули для ІТ
Звучить привабливо для країни, де у масовій свідомості міцно сидить, що айтішником бути круто і вигідно, що відбивається у масовості випускників вишів з айтішним дипломом. Але насправді податкові канікули не мають ніякого сенсу, оскільки само зайняті айтішники (а таких більшість) ніяких проблем з податками не мають, тому що зайняті здебільшого не «само», а зайняті за кордоном, тобто з розрахунками за кордоном. Та й відносно маси працездатного, але не зайнятого населення айтішники не складають велику частку. Найбільша проблема, що робити з мільйонами людей (називають цифру у 6-8 мільйонів), що стали «зайвими» в Україні в результаті згортання машинобудування та переходу практично на видобувну економіку у чистому вигляді. Якщо ж йдеть я про створення в Україні виробництв продукції для ай-ті- сектору, то де він, клятий, сприятливий інвестиційний клімат, де конкурентна (а не кланова) економіка, де прозорі та прості процедури, де подолання корупції?
Доступні кредити
Підпишуся під побажанням! Але звідки взяти ці дешеві кредити у банківській системі, яка регулюється за принципом «своїм банком – одне, чужим банкам – інше»? Де «чужі» та «свої» це не іноземні проти вітчизняні, а своїх кланів та чужих кланів.
ЕФЕКТИВНА ЕНЕРГЕТИКА,
ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ
Україна позбудеться залежності від імпорту енергоносіїв.
Ми збільшимо видобуток власного вугілля, нафти та сланце-
вого газу. Розпочнемо розробку шельфових газових родовищ.
Розширимо використання енергії сонця, вітру та води.
Модернізуємо теплоелектростанції для ефективного
використання вітчизняного вугілля та інших видів палива.
Ну, це все фантастика. Я вже про це писав.
Запитайте китайців, як їм дихається з тепловими електростанціями. А тверді частинки мають згубніший вплив на здоров’я, ніж хімія, бо не виводяться з легенів ніяк.
НОВЕ ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА
Україна повністю забезпечить себе вітчизняними про-
дуктами харчування, стане потужним експортером продо-
вольства завдяки:
- створенню 1500 сільськогосподарських кооперативів;
- будівництву нових елеваторів, овоче- та фруктосховищ;
- встановленню ціни на земельний пай не менше 20 000 грн
за гектар і оренди не нижче 1000 грн за гектар;
- розбудові соціальної інфраструктури сільської місцевос-
ті (автодоріг, лікарень та шкіл, газифікації сіл).
Україна не забезпечує себе продуктами, тому що ринки її збуту монополізовані. Чому у супермаркетах іспанські огірки, а не українські? Чому італійські помідори, а не українські? Чому на прилавках єгипетська картопля? Тому що місцеве виробництво душать жорстко нав'язаними низькими закупівельними цінами. А це можливо через повну монополізацію каналів збуту. А хто монополізував? Чи не вони зараз у владній партії та серед "тушок"?
Не ясно, чому саме 1500 кооперативів. І чому саме кооперативів, а агрофірм різних форм організації, не фермерських господарств. Віддає цифрами «зі стелі» заради наповнення «конкретикою».
Елеватори, овоче- та фруктосховища не з’являться раніше, ніж у країні буде вигідно вкладати у довготривалі проекти у сфері сільського господарства та виробництва і збуту продуктів харчування. Знов той самий інвестиційний клімат. Тотальна монополізація цих ринків цьому не сприяє.
Дуже мило про встановлення мінімальних цін за пай та на оренду. Особливо, якщо пригадати, що в селян вже все, що можна було, вже видурили ще десять років тому саме за грабіжницькими договорами оренди взамін за одноразову «щедру», на думку бідної людини, подачку, на яку можна купити першу на селі «плазму», щоб хизуватися перед односельцями. Так, за умов, коли селяни не мають ніякого досвіду розпорядження власністю, якісь запобіжники не були б зайвими, але спочатку б визначитися, чому саме 20000 грн. та 1000 грн., а не більше або не менше. Для цього потрібні об’єктивні та чесні агенції з оцінки, а де їм взятися у тотально корумпованій країні? Латифундисти, яким і належить влада, створюватимуть?
А про розбудову соціальної інфраструктури хто б казав, а не ті, хто закриває школи та лікарні…
УКРАЇНІ – СУЧАСНУ ІНФРАСТРУКТУРУ
Розвинена та якісна інфраструктура – запорука динамічного
розвитку економіки. Оновлення інфраструктури передбачає:
- будівництво сучасних автомобільних доріг, які б дали
змогу потрапити із заходу на схід України за 14 годин;
- нове швидкісне залізничне сполучення між столицею
та регіонами;
- доступні авіаперельоти для кожного українця;
- реконструкцію та будівництво аеропортів, морських
і річкових портів, залізничних вокзалів;
- будівництво нових станцій метро та розвиток кому-
нального транспорту.
Класні побажання! В теорії все вірно: швидше їздиш, значить можеш розширити географію бізнесу, що корисно для економіки. Але… До Євро-2012 не спромоглися навіть пристойну дорогу до Харкова побудувати, після Решетилівки вже починається знов одна смуга в одному напрямку. Про швидкісні поїзди по старих рейках ми вже знаємо… Про пропускну вартість залізниці, спроектованої ще за царів, також. Доступні авіа перельоти кажете? Це коли всі авіакомпанії належать одному власнику? І я в це мушу повірити? Ну, станції метро ви, напевно, будуватимете. Це ж ефектно, відносно недорого (порівняно з побудувати автобан чи залізничну колію через всю країну) і головне – не на чий бізнес не зазіхає. Це ж не авіаперевезення демонополізувати!..
Отже, все з ними ясно. Смішно дивитися, як партія, що звела економіку України до примітивних видобувних галузей та галузей з низькою доданою вартістю, монополізувала всі ринки, тепер пнеться примірити на себе імідж архітекторів сучасної економіки. Але для електорату, позбавленого критичного мислення та довгої пам'яті, цілком пристойна програма: лаконічна і з "конкретикою".
-----
Про вибодувну/"витяжну" економіку та інші економічні викривлення:
http://kerbasi.livejournal.com/137987.html
http://kerbasi.livejournal.com/83895.html
http://kerbasi.livejournal.com/50828.html
http://kerbasi.livejournal.com/53008.html
http://kerbasi.livejournal.com/132363.html
Про інфраструктуру:
http://kerbasi.livejournal.com/136104.html
Про міфічну енергетичну незалежність:
http://kerbasi.livejournal.com/129338.html
Про проголошені владою приорітети":
http://kerbasi.livejournal.com/112467.html