kerbasi: (Default)
Pro Nihilo ([personal profile] kerbasi) wrote2012-07-16 11:20 am
Entry tags:

Аеропорти пост-Євро2012

Минулого тижня був у Варшаві. Про Варшаву подорожні нотатки не потрібні, бо хто в Україні не знає другий після Москви за значенням для українців "пуп Землі"? Напишу тільки про аеропорти пост-Євро2012.  Бориспіль ще не встиг перейти на звичайний режим створення черг та незручностей. Ще й досі (принаймні, минулого тижня) прикордонники сиділи і працювали в усіх будках. У Варшаві вже, здається, розслабилися. По прильоту з чотирьох будок "всі паспорти" працювало тільки дві. Поки дві "стражнічки" неквапливо виконували свою роботу, прилетіли кілька рейсів і зібралася черга з кількох сотень подорожуючих. "Стражнічки" з будок для людей "з правильними паспортами" намагалися допомогти, але мали обмежені можливості, бо громадян ЄС також прибувало чимало. До речі, робили це (тобто допомагали) "стражнічки" з будок для "правильних паспортів" дуже розумно: щоб до них не набігали хитродупі з кінця черги, вони самі викликали жестами до себе тих, чия черга перед будками "всі паспорти" наступна. Зрештою звідкілясь з'явилася третя "стражнічка", але черга на той час (майже за годину)  вже розсмокталася. В результаті, коли я вийшов до отримання багажу, транспортери вже обслуговували інші рейси, і мені довелося йти до "lost and found", щоб дізнатися, де мій багаж. Все закінчилося без втрат чогось іншого, крім часу. 

Якихось жахів допитів українців я не помітив, хоча в багатьох таки питали показати зворотній квиток або бронювання готелю. Найбільше часу займали пасажири з дітьми, бо, крім стандартної перевірки документів, "стражнічки" намагалися також щось дізнатися в дітей. Діти лякалися і нічого, крім вигуків, не могли з себе вичавити, бо напевно не могли второпати, що від них хоче тітка в уніформі, яка зі словникового складу в 10 російських слів намагається побудувати речення.

[identity profile] sparrow-hawk.livejournal.com 2012-07-16 08:47 am (UTC)(link)
хм, от нащо до дітей доколупуватися..

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-07-16 08:53 am (UTC)(link)
Не знаю. Мабуть, хочуть пересвідчитися, що дитина добровільно їде.

[identity profile] henyk.livejournal.com 2012-07-16 09:06 am (UTC)(link)
"другий пуп" — ця теза застаріла років на 200 з гаком :)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-07-16 09:10 am (UTC)(link)
Те, що інтелектуали описують плюсквамперфектом, часто в масах продовжує існування.

[identity profile] henyk.livejournal.com 2012-07-16 09:17 am (UTC)(link)
хіба в ретрансляції на соціалістичних євробюрократів, але вони точно не в Варшаві :)))

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-07-16 09:24 am (UTC)(link)
Та ще чимало трапляється тих, для кого Варшава - центр тяжіння. Народ, взагалі, схильний створювати казки.
Як протилежний приклад наведу вислів моєї варшавської співрозмовниці, жінки десь під 40 з вищою освітою, але не дуже інтелектуальною працею логістика. Вона мене запевнила, що мені, українцю, слід трохи перетерпіти, бо щойно Україна вступить до ЄС, так одразу ж влада почне виконувати закони. Я не став заеречувати.))

[identity profile] henyk.livejournal.com 2012-07-16 09:29 am (UTC)(link)
ггг

[identity profile] groben.livejournal.com 2012-07-16 09:30 am (UTC)(link)
дуже мудра пані. як отой крук, що порадив мишеняткам стати їжачками.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-07-16 09:33 am (UTC)(link)
Взагалі, мені здається, що нашим опозиційним силам варто було б зайнятися зовнішньою пропагандою, бо з мого кола спілкування в європейських країнах, а це лоу мідл клес, НІХТО ніколи не чув про темне минуле нашого очільника.

[identity profile] nehrebeckyj.livejournal.com 2012-07-16 10:17 am (UTC)(link)
Я років два тому був здивувався, що У НАС багато хто не чув про його минуле.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-07-16 10:53 am (UTC)(link)
У нас просто не хочуть знати. А за кордоном - не знають, бо великі ЗМІ не хочуть наражатися на судові позовия, тому формулюють все настільки обережно, що до середніх мізків середнього класу просто не доходить, а іншим чином ніхто не інформує.

[identity profile] nekrashevych.livejournal.com 2012-07-16 09:36 am (UTC)(link)
Це міг би бути мій допис :) Теж минулого тижня був у Варшаві, мав точно такі самі враження. Єдина різниця, що я не здавав багаж. Але коли я вийшов, то доріжка вже не крутилася. Останнім часом, коли їду не довше ніж на тиждень, то багаж не здаю. Занадто непередбачувано.

Мені сподобалися нові поїзди з аеропорту (мені потім треба було до Познані, тому це було дуже зручно).

А польскі прикордонники мене розізлили. Зі мною було все швидко і ввічливо, але людей в моїй черзі перевіряли надзвичайно довго. Я такого не бачив навіть в США.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-07-16 10:47 am (UTC)(link)
Так, вони стали прискіпливішими. Але хай би при цьому не відволікалися на теревені з колегами та взагалі швидше рухалися.

[identity profile] chita-i.livejournal.com 2012-07-16 10:08 pm (UTC)(link)
Будемо сподіватись що Бориспіль покращився назавжди. ) От шаровики ті поляки. Я весь час у Сполучених Штатах, особливо у Маямі, що схоже на базар, серджуся на черги, хоч вони і нові термінали відкривають і персоналу молодого чемного додали помітно, особливо останнього разу цієї зими що була, але все рівно натовп.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2012-07-17 04:50 am (UTC)(link)
Напевно, у Маямі рух все ж таки значно більший, ніж у Варшаві. А у Варшаві, напевно, кількість прикордонників визначається необхідністю скорочувати бюджетні витрати, а з іншого боку від ти же прикордонників вимагають більш ретельного контролю. Ну, і все ще присутній пост-соціалістичний традиційний брак дисципліни. В результаті - черги.

Офф:
http://arhat.com.ua/ne-hochete-sutychok-zbyrajtesya-hrupkamy-po-100-000/

Офф:

[identity profile] chita-i.livejournal.com 2012-07-17 05:50 pm (UTC)(link)
Так, я читала і мені видалось цікаво, навіть дуже. Це добре, що хоч хтось починає шкрябати неторкану, але вже перелякану, поверхню реальних проблем та хоч наближено роздивлятись природу соціальних-професіональних прошарків людей, які насправді маємо в Україні у стані пост-совку. Це тільки друга людина після тебе, на жаль. Бо розмови, навіть у жужу, бувають такі штучні, так нібито ми граємося у якусь дивну гру "не помічати". Я розумію, що то неусвідомлений самозахист, але не можна стояти у цій страусячій позі, бо коли висунемо голову з піску, буде вже занадто пізно.