kerbasi: (Default)
Pro Nihilo ([personal profile] kerbasi) wrote2010-09-02 10:57 am

Мій перший урок антикомунізму

Прочитав пост під замком, тому не посилаюся, про те, як на першовересневих лінійках чимало дітей непритомніли від стояння.

У нас у школі учні непритомніли десь наприкінці другої години читання якихось партійних матеріалів на загальношкільній лінійці. І таких слабких було зазвичай небагато, один-два не більше. Наша школа була засланням для жінок з педагогічною освітою, котрих через якісь причини прибирали з партійних та комсомольських органів,звідти й такий екстрім з лінійками та компартійною пропагандою. При тому в народі школа мала непогану репутацію і вважалася однією з найкращих, хоча насправді все, чому я навчився, я навчився сам і поза школою. Хоча до армії підготували непогано: мене там ніяке самодурство, ніякий довбоє#ізм після такої школи не дивували. 

Якось проводили лінійку на площі Леніна. Не памятаю, з якої нагоди. А я був у класі 8-му чи 9-му. Десь вже на другій годині впала дівчина з класу на рік мене молодше. Завучка доручила мені і кільком іншим хлопцям дівчинку відтягли до проходної обкому партії, і попросити викликати швидку. Мєнт на вході до обкому нас спочатку, взагалі, слухати не хотів, а потім, коли на нього наїхала піонервожата з нашої школи, котра пішла за нами слідом,  дозволив з сонця занести постраждалу до вестибюлю. А тут якийсь хрін у костюмі спускався східцями та як почав кричати: "Це що таке! Сюди не можна"! - і на мєнта: "Як ти посмів допутити сюди етіх"! Вожата на цей раз промовчала, але ми почали голосно матюкатися та обурюватись "білодомівцями" (так тоді в народі називали різних начальників від "білий дім" - будинок владного органу або управління заводу). Чоловік не став нагнітати та просто пішов собі. Дівчина тим часом прийшла до тями і залишилась напівлежати на стільцях, що стояли вздовж стін вестибюлю, поки не приїхала швидка. А нас мєнт виштовхав на вулицю.  Ось це був мій перший урок антикомунізму.

Для тих, хто не в курсі: обком - обласний комітет комуністичної партії, найвищий орган обласної влади у СРСР, облвиконком (по-сучасному обладміністрація) жодного рішення не міг прийняти без узгодження з обкомом партії.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2010-09-03 04:50 am (UTC)(link)
Еересерів дійсно було багато.Спогадів тищі, вони протилежні, і всі вірні. Цю формулу колись вивів Лембіт Короєдов.
Я переконався, що хороші спогади про СРСР зазвичай у вилупків колишньої номенклатури, військових, гебистів і т.д. Навіть совєцькі багатії, завмаги. цеховики, фарцовщики, не несуть райдужних спогадів.
А ще послід селюків, що переїхали до великих міст 1-ї категорії забезпечення. Ясно що той, хто збіг з села буде хвалити житуху, скажемо, у Києві. Особливо, якщо ще є кому яйця з села автобусом передавати.

[identity profile] chumacky-shlyah.livejournal.com 2010-09-03 05:37 am (UTC)(link)
Часто ностальгують селюки. Зараз менше, а от на початку 90-х багато. Казали, шо якщо прийдуть хвермери, то ми їх спалимо, нам панів нинада! А самих голова колгоспу не те шо за кріпаків чи батраків - за людей не вважав.
І, до речі, ще чую від таких женщін, колишніх заватдєлом або афіцерш. Цей контінгєнт ностальгує. Одні на діфіцитах сиділи, і їм кланялись, другі теж там в пачьоті були... Та шо там! Он відносно молода наша буфєтчіца на роботі - за совок пасть порве. Каже - всьо тада била.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2010-09-04 06:34 am (UTC)(link)
Ну, мені також особи нарождення 1980 - 1990 рр. періодично розповідають, як добре було за совка. А на мої розповіді кажуть: "А мнє пра такоє радітєлі нічєіо нє гаварілі".