kerbasi: (Default)
Pro Nihilo ([personal profile] kerbasi) wrote2011-11-16 03:26 pm

Донаціональна ідентичність

Хочу занотувати аргументи до дискусій стосовно великої біди присутності іноземного флоту, контролю іноземців за газовою трубою та скуповування іноземцями українських активів аж (потенційно) до землі, і як це все знищить Україну.
 
У США більша частина нерухомого майна належить іноземцям. Велика частка іноземного капіталу обертається і на фондовому ринку, тобто фактично іноземці скуповують акції американських корпорацій. Але це не загрожує американській ідентичності, мові і культурі. Мовні проблеми створюють власне ті, кому нічого не належить – іспаномовні, здебільшого нелегальні мігранти в деяких штатах. А культура квітне. Стільки театральних, оперних постанов, балету, художніх вистав, скільки у США, ніде у світі не відбувається. Та й титули виданих книжок за рік не перелічити.
 
Другий приклад – Китай. Він практично половину своєї чотиритисячолітньої історії знаходився під владою іноземних правителів. Китай асимілював правителів, а не правителі – Китай.
 
Розумієте, біди України не передаються газовою трубою, як і щастя не зарите у чорноземах. І те, й інше – у головах, або душах, якщо вам це слово більше подобається. Біда у тому, що більшості українців незалежність не потрібна. І, взагалі, Україна не потрібна. І не тільки держава, а навіть просто окрема культура. І мова не потрібна. Це не залежить від ступеню русифікованості і від місцевості. Це загальна біда. Україна існує чисто на уявному, сентиментальному рівні: пісень поспівати під випивку на весіллі чи на святі, в рідному селі на місцевій говірці зі старими батьками та сусідами потеревенити. І все. У своєму повсякденному житті – пофіг, яка мова., які пісні з радіо… Коли треба проявити волю, працювати, обирати свою долю – починають домінувати інші ідентичності: професійні, земляцькі, родинні: всі ці "шахтарі", "вчителі", "чорнобильці", "пенсіонери", "держслужбовці", "селяни", "молодь", "юго-восток","пільговики", "захід", "бюджетники", "кияни"... 

Цю розмиту, фрагментарну ідентичність доволі легко політтехнологам збентежити якимись міфічними або навіть короткочасно реальними проблемами у передвиборчий період, але з іншого боку у суспільстві так ніколи і не відбулися дискусії, а що ми, взагалі, будуємо: капіталізм чи соціалізм, демократію чи авторитаризм. Так само на емоційному рівні щось десь ворушиться: класно, коли робота гарантована і ковбаса дешева, але якби ще на роботу щодня не ходити та щоб зарплату німецьку, або яка гидотна демократія, краще тверда рука, коли родичі на держслужбу влаштувалися, а як сам натрапить на самодура, так одразу ж про права людини згадує.  

Цю розмиту, фрагментарну свідомість доволі легко ворогам перемогти. Бо через цю свідомість повстанці-селяни та козаки відмовлялися воювати за межами свого повіту, бо їхня Україна далі пагорба за селом не простягалася.
 
В українців представлена типова  донаціональна свідомість, яка була в європейських народів у середньовіччя. Ця свідомість може створити тільки королівство, яке або перетвориться на імперію, або стане васалом і згодом розчинитися без сліду в більш потужній ідентичності, якщо бог рогів не дав.

Що б там не казали, але фрагментарна  донаціональна ідентичність може бути об'єднана тільки через культуру. Культуру не етнічну, бо етнічна сягає тільки до пагорба, а культуру масову та високу. Тому надія з'явиться тільки тоді, коли освічена верства позбавиться своїх комплексів та фобій, стане успішною, креативною, новаторською і почне виробляти якісний, актуальний культур-продукт. Ніякі апеляції до історичної пам'яті не допоможуть, бо в Україні в кожного своя пам'ять і своя історія, у минулому - тільки фрагментарні ідентичності і донаціональна свідомість, локальне бачення. Менше минульщини, більше майбутнього! Тільки так.

[identity profile] sparrow-hawk.livejournal.com 2011-11-16 01:25 pm (UTC)(link)
Менше минульщини, більше майбутнього! Тільки так.

+

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 07:20 pm (UTC)(link)
Дякую!

[identity profile] seems-to-be.livejournal.com 2011-11-16 09:49 pm (UTC)(link)
тому в мене навіть нема вишиванки

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-17 18:09 (UTC) - Expand

[identity profile] viewpoint.livejournal.com 2011-11-16 01:26 pm (UTC)(link)
Доброго Дня!

Підписуюсь Під Кожним Словом.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 07:20 pm (UTC)(link)
Вітаю! І дякую!

[identity profile] larry-bc.livejournal.com 2011-11-16 01:30 pm (UTC)(link)
ТАК!
Тому із товарищами розробляємо культурний український ресурс на якому буде унікальний український контент.
Дякую.
)
Ще десь із тиждень тому були деякі думки з цього приводу, на підставі ваших дописів.
Дякую. )

____
Ну і Пан Кошмарко звісно теж )

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 07:20 pm (UTC)(link)
Дякую!
З ресурсом і думками ознайомите? Можна у приват або імейлом.

[identity profile] batacat.livejournal.com 2011-11-16 01:41 pm (UTC)(link)
а як донести цей продукт до загалу? Хто буде його проштовхувати? На які кошти? Говорити правильні речі і навіть творити якісний продукт - цього не достатньо. потрібне фінансове підкріплення, а також дуже пильне стеження за використанням тіх коштів, адже вкрадуть і розпилять...

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 07:19 pm (UTC)(link)
Звідкілясь взялося то "Є". Може, й інші з'являться.

[identity profile] ripnyk.livejournal.com 2011-11-16 01:59 pm (UTC)(link)
1. Відносно іноземного капіталу. Якщо перефразувати, капітал капіталу рознь. Якщо мова йде про США та Китай, то здебільшого ми говоримо про ПРИВАТНИЙ капітал. Коли ми кажемо про засилля російського капіталу в Україні, то мова в першу чергу йде про ДЕРЖАВНИЙ капітал. А між цими двома капіталами існує ДУЖЕ велика різниця.

2. Відносно масової культури. До сих пір мені так ніхто не пояснив одного простого явища. Коли по одній радіочастоті будуть крутити Океан Ельзи, а по другій - Міхаіла Круга, водій таксі з вірогідністю так відсотків 70 обере другого. І його освітній рівень тут ні при чому. Іншими словами, його освітній рівень певно буде не нижчим, чим у грецького чи польського таксиста. Тому тут скоріше стоїть питання не якості, а проблеми донесення до населення, особливо того, яке живе поза інтернетом, цієї культури

3.З фрагментарної національної свідомості є ще один вихід. І я про нього писав. Зрештою, кожен заслуговує право піти своєю дорогою

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 07:18 pm (UTC)(link)
1. Де вкладений безпосередньо державні кошти РФ?
2. Проблема якості і проблема адресності. Грецький таксист може реально слухати рембетіко (майже блатняк), тому що рембетіко, хлч і жанр з низів, але його створювали рафіновані поети і композитори. У мене є тег "мій плейліст", так там у більшості дописів, крім пісні ще й роздуми на тему, чому в них так, а в нас не так.
3. Це про розділ України? А як будемо ділити по інших ознаках?

(no subject)

[identity profile] toprunner.livejournal.com - 2011-11-23 07:38 (UTC) - Expand

[identity profile] toprunner.livejournal.com 2011-11-23 07:44 am (UTC)(link)
Бо Океан Ельзи - це музика хіпаків, а Круг - ето музика сільних мужчін. :) Коли слухач Океану в маршрутці буде питати у водія про Мішу: "що це за підарок співа? виключи нах!" і розбивати водію морду за відмову, тоді через рік "шансон" вийде на маргінес.

[identity profile] pry4ilok.livejournal.com 2011-11-16 02:10 pm (UTC)(link)
Все логічно й правильно. Ось тільки культура, яка могла б гарантувати українській Україні життя, без коріння і без грошей не росте. Тут може вирости культура московська, може вирости в хорошому сенсі міксова, космополітична, може – суворо донецька чи жванецько-одеська. На яку більше грошей дадуть. На українську ніхто не дасть і копійки. Бо безперспективна вона. А ось чому так сталося – треба думати, а може – й не треба... Часу мало.

У вас колись був гучний запис про українську літературу. Я не читую сучукрліт. Днями думала – чому. Чи тому, що вузькувата тематика, чи тому, що мало авторів (шляпа Гауса), чи тому, що «нема пророка…», а ще – близьке відштовхується, чи тому… А перекладів українською тих авторів, які мені цікаві і яких я читаю, теж нема… Тож якщо навіть така закореніла патріотка, як я, віддає перевагу російськомовному чтиву…


Мені, власне, не йдеться про народ: кожен обирає що йому до шмиги. Жаль, звісно, що він так і лишиться недонацією. Ну і, звісно, якщо не сформований народ –принаймні як фізична цільність, – то яку державу він може виплодити.

Мені йдеться про мову, яка прекрасна і яка не винна…

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 05:38 pm (UTC)(link)
Мова це теж суспільна конвенція:
http://kerbasi.livejournal.com/79680.html
Якщо вона перестає бути таковою, тоді носії кожної індивідуальної говірки зберігають її лише на рівні спілкування у родині, а на публіці їм пофіг, а згодом і у родині - пофіг, хіба що з батьками, поки живі. А освічена верства починає зловживати експериментами, бо не зовсім своє вухо не ріже. Зараз дуже складні процеси йдуть, різноспрямовані. З одного боку, мова дещо окріпла у центрі, на півночі та районному рівні сходу з півднем. З іншого боку, явно на заході йде повним ходом послаблення емоційного зв'язку з мовою, бо вже почалася серед молодого простонароддя тенденція, що круто російською, а творчі люди пишуть пісні, вірші, прозу мовною мішаниною. Що з цього вийде, можна тільки гадати. Тут і виявляється, хто оптиміст, хто песиміст.

[identity profile] spitfire38.livejournal.com 2011-11-16 02:19 pm (UTC)(link)
"Цю розмиту, фрагментарну свідомість доволі легко ворогам перемогти. Бо через цю свідомість повстанці-селяни та козаки відмовлялися воювати за межами свого повіту, бо їхня Україна далі пагорба за селом не простягалася."

Те саме можна сказати поо сучасні Німеччину і Італію в середині 19 ст.

З тезою про культурпродукт згоден повністю. Але тут у нас ситуація значно гірша, ніж у італійців чи німців 19 століття - глобалізація і наявність самі-знаєте-якого потужного зовнішнього "масового" культурного впливу...

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 05:30 pm (UTC)(link)
Мабуть, навіть глобалізація більше впливає, ніж "сусід". Це, може, не всім помітно. Але я не закликаю боротися з глобалізацією. Нею треба вміти користуватися. Якщо ж, як показали запекла дискусія у мене під дописом "Українські рукописи горять" та її продовження у френдів, у нас загальносвітова відомість і геніальність вважаються речами несумісними, і перша вважається згубною для другої. Якщо ці думки таки дійсно віддзеркалюють загальну думку української інтелектуальної громади, то тоді справа програна без жодного шансу.

(no subject)

[identity profile] o-teren.livejournal.com - 2011-11-16 18:01 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-16 18:17 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] o-teren.livejournal.com - 2011-11-16 19:02 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-16 19:12 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] spitfire38.livejournal.com - 2011-11-17 07:22 (UTC) - Expand

[identity profile] k0t1.livejournal.com 2011-11-16 03:26 pm (UTC)(link)
так. все вірно.
але у тих же США іноземці не ведуть війну проти, точніше їм протистоїть громадська сила та держава.
Й культура теж не буває "взагалі".
А так цілком згоден - необхідно більше майбутнього. Необхідно створювати українську ідентичність.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 07:13 pm (UTC)(link)
Так, у нас треба враховувати, що фактично українська культура у підпіллі знаходиться.

(no subject)

[identity profile] k0t1.livejournal.com - 2011-11-16 21:47 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-16 21:56 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] k0t1.livejournal.com - 2011-11-16 22:23 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-17 06:02 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] k0t1.livejournal.com - 2011-11-17 07:07 (UTC) - Expand

[identity profile] archervarius.livejournal.com 2011-11-16 03:59 pm (UTC)(link)
тейво, в США існує зла-презла комісія з іноземних інвестицій, яка хутко лупить по загрібущих руках любителів рису та кумису, які хочуть прикупити щось серйозне в дяді Сема. згадаємо останню історію з Yahoo, в якого вартість активів вища за вартість самої компанії, і Alibaba не проти прикупити динозавра, а зась

наскільки я знаю, у вотчині дядечка Ляо така служба теж бдить.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 05:24 pm (UTC)(link)
CША найбільший у світі отримувач прямих іноземних інвестицій (ПІІ). Китай - номер два. Хто б там, чого не бдів, але це не заважає.
Зла організація це напевно СЕК:
http://www.sec.gov
Вона в своїм не завждти дозволяє купувати, бо має певні критерії. Па панятіям питання не вирішуються, не кваліфікуєшся, тоді - допобачення, наступний...
Тут можете самі оцінити, хто скільки вкладає, мало це чи багато:
http://stats.oecd.org/Index.aspx?DatasetCode=FDI_FLOW_PARTNER
Там можна по багатьох країнах вибірку отримати.

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-17 12:11 (UTC) - Expand

[identity profile] bogoeb.livejournal.com 2011-11-16 05:08 pm (UTC)(link)
Я ото отут не погоджусь, перепрошую.
культур-мультру то справа вісімнадцята і, переважно, у такому стані, як вкраїнка зараз, для недоумків
мова, етнічність тощо -- то засіб набуття еволюційної преференції
от вже потім, коли свій власний життєвий простір захищено зброєю, капіталом, соціально-національним договіром, ото тоді вже на грунті культур-мультру починають заробляти діячи другого порядку
але якщо вже це виявились нездатні зрозуміти фізики та математики на середині 90-х, переважна їхня більшість -- ти перед ними зі шкіри ліз, переконуючи, що власна мова, насамперед, засіб заробітку та конкуренції, а вони тобі -- "ми же всю жизнь с чєрноголовкой сотруднічалі і сотрудічаєм"
ну, а всі 50 лямів голів зацікавити економічно теж не вдасться, бо занадто велика інерція

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 05:26 pm (UTC)(link)
Це вірно для незалежних держав. Україна ж такою не є. Не будемо вдаватися у деталі, від кого вона залежна, РФ то чи якісь внутрішні наддержавні структури, але інституції тут не діють в інтересах України. Отже, у моєму дописі йдеться про дії підпілля. А у підпіллі важливо зберігти причину існування цього підпілля.

(no subject)

[identity profile] lovkyj-man.livejournal.com - 2011-11-17 03:01 (UTC) - Expand
(deleted comment)

(no subject)

[identity profile] lovkyj-man.livejournal.com - 2011-11-18 18:09 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] lovkyj-man.livejournal.com - 2011-11-18 18:14 (UTC) - Expand

[identity profile] o-teren.livejournal.com 2011-11-16 07:06 pm (UTC)(link)
В українців представлена типова донаціональна свідомість, яка була в європейських народів у середньовіччя. Ця свідомість може створити тільки королівство, яке або перетвориться на імперію, або стане васалом і згодом розчинитися без сліду в більш потужній ідентичності, якщо бог рогів не дав.
Схоже на те.
Але тут виникає чимало питань, що вимагають, як на мене, неабиякого обдумування. Ну хоча б такі: чи дійсно можна перейти до "національна ідентичністі" оминувши всі ті "королівста-імперії"?
Або, що взагалі означають слова "загроза ідентичності", бо, припустимо, американській ідентичності зараз нічого не загрожує, а чи настільки ж убезпечена ідентичність французська чи шведська? Може в майбутньому, внаслідок процесів глобалізації, буде взагалі одна-єдина ідентичність, і чи варто тоді город городити з тими "національними ідентичностями"? А якщо слід, то в чому полягатиме різниця ідентичності французської від шведської, якщо обидві спираються на "культуру масову та високу"?
І наскільки "масовою" вона має бути? Чи можна, наприклад, вважати культуру, на яку спирається, наприклад, "японська ідентичність", масовою (якщо вона "масова" лише в межах японських островів, попри всю світову моду на всіляку "японщину")?
Імхо, без відповіді хоча б на ці питання, важко буде вийти за межі декларацій та сформулювати більш-менш чітку стратегію подальших дій.
Зрештою, можливо всі ці питаня вже давно розв'язані розумними людьми, і я просто не в курсі справи. :)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-16 07:11 pm (UTC)(link)
Відповідям на такі питання присвячена ціла книга: Ленідас Донскіс. "Збентежена ідентичність і сучасний світ" Факт, Київ 2010. Рік тому ще була у продажу. Можу позичити.

(no subject)

[identity profile] o-teren.livejournal.com - 2011-11-17 12:13 (UTC) - Expand

[identity profile] ridah.livejournal.com 2011-11-16 09:16 pm (UTC)(link)
Саме так, риба гниє з голови. Не може бути нерозмитої і нефрагментарної свідомості за відсутності послідовної державної політики в цьому напрямі, принаймні, в Україні. Можуть бути певні ініціативи на рівні окремих громад або якихось соціально-культурних осередків, але годі сподіватись, що вони здатні на щось більше, ніж якісь локальні спалахи. Тобто ті самі певні групи чи прошарки населення - шахтарі, чорнобильці, тутешні, і т.ін.

Може, американцям чи китайцям простіше, бо у них є якісь надідеї, концепти, які розуміє і поділяє все суспільство або більшість громадян, тому їхній культурний дискурс і політичний курс не змінюється з кожним новим президентом чи генсеком КПК - є фундамент, на якому можна будувати нове чи розвивати існуюче.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-17 06:12 pm (UTC)(link)
Чехи виплекали свою свідомість під іноземною або маріонетковою владою, при величезній 5-й колоні, зовнішних асиміляційних викликах тощо. Приклади в історії є. Потрібно мати волю. Подивимося, як воно буде. В Україні зараз чимало прикрого, але й чимало й обнадійливого.

(no subject)

[identity profile] ridah.livejournal.com - 2011-11-17 18:59 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-18 10:24 (UTC) - Expand

[identity profile] lovkyj-man.livejournal.com 2011-11-17 03:12 am (UTC)(link)
синхронізація братніх народів вражає:
http://kurt-bielarus.livejournal.com/973502.html#comments (http://kurt-bielarus.livejournal.com/973502.html#comments)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-17 06:13 pm (UTC)(link)
Це не синхронізація. Це двадцять років обсмоктування одих і тих самих тем. ))

(no subject)

[identity profile] lovkyj-man.livejournal.com - 2011-11-17 23:32 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-18 17:35 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] lovkyj-man.livejournal.com - 2011-11-18 18:11 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-18 18:17 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] lovkyj-man.livejournal.com - 2011-11-20 23:36 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-21 09:58 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] lovkyj-man.livejournal.com - 2011-11-22 01:41 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kerbasi.livejournal.com - 2011-11-22 05:34 (UTC) - Expand

[identity profile] jim-markoffkin.livejournal.com 2011-11-18 11:51 am (UTC)(link)
«Біда у тому, що більшості українців незалежність не потрібна. І, взагалі, Україна не потрібна.»

А можно поинтересоваться откуда вы сие взяли? Ссылочку там на опрос...

«Ніякі апеляції до історичної пам'яті не допоможуть, бо в Україні в кожного своя пам'ять і своя історія»

Украина это все таки не подъезд, а украинцы не обитатели этого подъезда, где в каждой квартире действительно своя история. Мы страна. У нас бывают разные взгляды на свою историю. Ну и что? Чилийцы по разному оценивают деятельность Пиночета, а испанцы Франко, но никто же не говорит, что у каждого испанца своя история. Кто был прав в нашей истории, кто виноват, это совсем не главное, главное, что под всеми знаменами, которые поднимали над головами наших предков, можно найти достойных украинцев и гордится тем, что мы их потомки.

«Тому надія з'явиться тільки тоді, коли освічена верства позбавиться своїх комплексів та фобій,»

Интересно, что понимается под украинскими фобиями? Нежелание забывать пакости, устроенные нам соседями? Или нехватка победных дат в украинском календаре? Ну, так немцы были биты гораздо чаще, чем украинцы, редкое десятилетие проходило, чтобы немцам кто-нить не врезал по самые нибелунги, один из известнейших и отмечаемых международных праздников – День победы над Германией, и что, это мешать немцам жить или смотреть на свою историю без страха и с гордостью?
Майбутнее не может нарисоваться на чистом листе бумаги. Стыдливо пытаясь забыть свое прошлое, украинцы только заглотнут свой комплекс неполноценности, да так глубоко, что и через 10 поколений не смогут выплюнуть.
ЗЫ А стыдится нам нечего, ну, не бывает у народов сплошных парадов...

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-18 04:55 pm (UTC)(link)
З мого профілю:
"Цей щоденник не є науковим ресурсом, тому прохання не очікувати від мене тут бездоганної термінологічної ясності, нездоланної логіки та численних посилань на всі можливі першоджерела, на яких базуються мої думки та висновки".

В мене такий досвід, у Вас - інший. Чий репрезентативніший, історія розсудить.

(no subject)

[identity profile] magner58.livejournal.com - 2011-11-23 21:49 (UTC) - Expand

[identity profile] blessedthirteen.livejournal.com 2011-11-23 09:17 pm (UTC)(link)
Що б там не казали, але фрагментарна донаціональна ідентичність може бути об'єднана тільки через культуру. Культуру не етнічну, бо етнічна сягає тільки до пагорба, а культуру масову та високу.

Так і є.
Але вона в нас є та єтнічна культура?
Проблема у тому що діалект\и на якій фондуєтся сучасна українська мова(та й вся так би мовити єтнічність, а насправді шароваршина), вони знищені, розумієте, за великим рахунком та мова на якій писав Котляревський та Шевченко знищена, у 19 сторіччі, тобто єтнічності не має з самого початку, тобто массового продукту не має через те що люди просто не знають як, з чого, за допомогою чого той продукт робити, діалекту нема, початку нема.
Сучасна класична українська вона мертва, тому і сучасні митці видають таку хрінь.
Наразі жива українська є тільки в тих краях де її не нищили, тобто терени колишньої Австро-Угорщини, і мабуть це галицький діалект.
*знизав плечима*
Для початку, хоча б, потрібно змінити фундацію української, з мертвого на живе.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-27 08:33 pm (UTC)(link)
Можливо, основу літературної мови варто перенести західніше.
З іншого боку, можливо, існуючій мові слід дати спокій, щоб вже якось жевріла.
У мене були дискусії на цю тему:
http://kerbasi.livejournal.com/79680.html

[identity profile] magner58.livejournal.com 2011-11-23 09:59 pm (UTC)(link)
"фрагментарна донаціональна ідентичність може бути об'єднана тільки через культуру"

Взагалі кажучи складно сказати як проходить націотворення у постіндустріальному суспільстві - це ми хіба на своєму прикладі побачимо, на нас це вивчатимуть як вивчали націотворення східноєвропейських бездержавних етносів. Тому ніхто не знає напевно як вона може бути об"єднана донаціональна ідентичність. Вона успішно формувалася в націю або державою через армію-флот-мову-культуру, або просвітителями через "створювані" ними національні мову-культуру-історію.

[identity profile] kerbasi.livejournal.com 2011-11-26 08:01 pm (UTC)(link)
"Взагалі кажучи складно сказати як проходить націотворення у постіндустріальному суспільстві"

Так, слушно.
Хіба що через просвітників та маскульт. Я не бачу значного націєтворчого потенціалу в українській мові даішних протоколів та постанавах про стягнення штрафів, а іншої дуржслужби в нас немає і ще довго не буде.

(no subject)

[identity profile] magner58.livejournal.com - 2011-11-28 21:58 (UTC) - Expand