Я мало знала Тищенка, але він справляв враження притомної людини. Мені бракує знань щоб для себе з'ясувати, наскільки його міркування варті уваги.
Ти от краще на це подивися: http://trypillia.narod.ru/articles/tku.htm Чи, наприклад, на це: http://tereveni.org/topic/1425/
+++ З великою певністю можна стверджувати, що словянські мови успаткували з мови трипільської культури такі слова, як батько, вирій,голуб, горіх, горох,жито,іскра,кермо,кобила,колиба,крісло,ліс,малина,меч,мідь,олово,могила,печать,равлик,свинець,срібло,співати,тиква,хліб тощо. А давні звязки трипільської культури з культурами Кавказу знаходять яскраві відображення в назвах українських річок: на їх буерегах, як давно припускають археологи , могли селитися групи кавказьких металургів. Наприклад, Ворскла,Інгул,Роставиця,Скаронинка та ін. +++
+++ Дуже перспективним видається дослідження того, як саме функціонують слова трипільського походження в українському фольклорі, у творах Тараса Шевченка. Важливо вивчити трипільську мовно-культурну спадщину в язичницькій традиції.
no subject
Date: Monday, 14 May 2012 04:29 pm (UTC)Ти от краще на це подивися: http://trypillia.narod.ru/articles/tku.htm Чи, наприклад, на це: http://tereveni.org/topic/1425/
+++
З великою певністю можна стверджувати, що словянські мови успаткували з мови трипільської культури такі слова, як батько, вирій,голуб, горіх, горох,жито,іскра,кермо,кобила,колиба,крісло,ліс,малина,меч,мідь,олово,могила,печать,равлик,свинець,срібло,співати,тиква,хліб тощо.
А давні звязки трипільської культури з культурами Кавказу знаходять яскраві відображення в назвах українських річок: на їх буерегах, як давно припускають археологи , могли селитися групи кавказьких металургів. Наприклад, Ворскла,Інгул,Роставиця,Скаронинка та ін.
+++
+++
Дуже перспективним видається дослідження того, як саме функціонують слова трипільського походження в українському фольклорі, у творах Тараса Шевченка. Важливо вивчити трипільську мовно-культурну спадщину в язичницькій традиції.
+++