kerbasi: (ναυτής)
[personal profile] kerbasi
Під час помаранчевої революції з подачі преси та якогось політика зненацька уряд Німеччини почав розслідування стосовно того, що украінці занадто легко і часто безпідставно отримували шенгенські візи у консульстві Німеччини. Це прозвучало різким дисонансом переважно приязному ставленню політикуму ЄС до подій в Україні. Згодом інші держави Заходу також здали назад.

А тепер подібне хочуть розкрутити в Британії:
http://news.eizvestia.com/news_politics/full/157-ukrainskie-migranty-poluchayut-britanskie-vizy-za-10-minut-daily-mail

Здається, в когось особливої фантазії немає, один і той самий план.

Date: Friday, 6 December 2013 10:06 am (UTC)
From: [identity profile] lvivil.livejournal.com
<зненацька уряд Німеччини почав розслідування > - чи так уже й зненацька? ... очевидно, як для кого...) ...
а де в той час вже працював Шрєдер? ... і на якій стадії реалізації в той час вже перебували відомі і широко анонсовані німецько-російські економічні проекти?

<Згодом інші держави Заходу також здали назад> - а що тут дивуватися. Коли новий український політикум почав демонструвати симптоми незалежної політики, схильність до кооперації з Польщею, Литвою та саакашвілівською Грузією у вирішенні регіональних політичних питань, то кому це могло сподобатись... нові проблеми...) ... нині цікаво то згадати і поглянути, що залишилось від утворень типу ГУАМу чи кооперації Польща-Україна-Литва-Грузія... одне пір"я... і ні один з тогочасних президентів цих країн не вижив у політиці, і лише Адамкус пішов на заслужений відпочинок, однак дехто й просто не дожив до нинішніх днів... так що нічого дивного... і фантазія тут зайва - адже є не те що один і той самий план, а один і той самий діючий ефективний алгоритм... і то корисно розуміти...)
Edited Date: Friday, 6 December 2013 10:07 am (UTC)

Date: Friday, 6 December 2013 11:43 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Шрьодер вже, здається, був у Газпромі.

Російська політика стосовно "буферної зон " на диво ефективна. І почалася вона не з Путіна. Навіть за єльцинського бардака вони робили свою справу. Красиво розбили плани США стосовно Великого шовкового шляху ще у 1992-1993 організувавши кофлікти на Кавказі. Розбили плани утворення чорноморсько-балтійського союзу, вибивши Білорусь ще у 1993-му. На відміну від України РФ має політичний клас, експертна частина якого вміє створювати для своєї краіни геополітичні переваги, незалежно від того, готовий користуватися ними уряд та президент чи ні.

Date: Friday, 6 December 2013 12:21 pm (UTC)
From: [identity profile] lvivil.livejournal.com
<На відміну від України РФ має... > - так, має, хоча вцілому порівняння України з Росією не є коректними по суті, оскільки це різні за своєю природою суспільно-історичні утворення, хоча формально вони мають однаковий статус "країни"...
Але от що дивно - вказаний Вами клас, що здатний певним чином розв"язувати складні геополітичні завдання, тим нее менше, чомусь і дивним чином не здатен розв"язувати аналогічні завдання на внутрішній території Росії. Як Ви пишете, "експертна частина того класу вміє створювати для своєї країни геополітичні переваги" поза її межами, при наявності сильних конкурентів, і дивним чином вона не може створити таких переваг всебе вдома (де таких конкурентів, здавалось би, нема) - погана соціальна структура суспільства, погана господарська інфраструктура, неефективна і нестійка політична система і т.д... Що ж заважає тому класу справлятися із більш складними задачами і не справлятися із, здавалося б, більш простими?

Відповідей може бути багато, але одна з них - відсутність в того класу у наявності такого бажання. Згаданий Вами клас - це експлуататори з фактично зовнішньою пропискою, які просто смокчуть соки з території, доки вони є: природні ресурси перш за все, частково в чомусь дешева робоча сила (але то значно менше). Колись вони ті ресурси висмокчуть - і повтікають, кинувши нещасне населення напризволяще.

Те ж саме намагаються ось тепер поширити і в сторону України - можливо, вона і є наступним плацдармом, який треба підготувати?)
Edited Date: Friday, 6 December 2013 12:23 pm (UTC)

Date: Friday, 6 December 2013 12:31 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Крім зауваженого Вами, додам, що в СРСР завжди престижною була освіта у сфері зовнішніх зв'язків. Туди йшли найкращі. Найблатніші також, але й серед них був жорсткий вибір. Внутрішніми питаннями опікувалися люди з меншими здібностями.
From: [identity profile] livejournal.livejournal.com
Користувач [livejournal.com profile] chita_i посилається на ваш запис з Цитата дня (про закордон і власні інтереси кожного) (http://chita-i.livejournal.com/200048.html) пишучи: [...] . Внутрішніми питаннями опікувалися люди з меншими здібностями. Взято з kerbasi «Візова війна» [...]

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Saturday, 5 July 2025 07:58 pm
Powered by Dreamwidth Studios