kerbasi: (ναυτής)
[personal profile] kerbasi
10. Лідер, керівник, талісман. У цьому питанні найбільше плутанини.

Лідер це постать, яка через вплив на людей мобілізує їхню (людей) допомогу та підтримку для виконання спільного завдання. Лідер обов'язково має вплив, при чому цей вплив далеко не завжди підсилений формальними ієрархіями та прописаний у процедурах. Неформальний лідер - дуже розповсюджене явище. Біда в організаціі, коли в її нетрях завівся неформальний лідер, який мобілізує людей на досягнення спільної мети, а ця мета і мета існування організації - різні концепції.
Лідер втілює функцію лідерства.

Керівник виконує функцію керівництва. Керівник організовує виконання всіх функцій, необхідних для діяльності організації, він відповідає за залучення та розподілення ресурсів. Керівник координує зусилля людей для досягнення поставлених завдань. Він має на це повноваження. Лідерство в ідеалі є частиною менеджменту, але це тільки в ідеалі. Лідер і менеджер в одній особі часто проголошуються (особливо, коли йдеться про вищих керівників великих структур), але на практиці це скоріш виняток, ніж правило, а слово "лідер" використовується метафорично.

Талісман (персонаж-талісман, маскот). Це фігура для презентації організації. Фонд Сахарова, Інститут Горшеніна... Функція талісману - зі сфери піару та брендінгу.

Три названих функції інколи бувають всі три в одному. Класичний приклад - Блок Юлії Тимошенко до її посадки. Тимошенко - однозначний лідер, безпосередній керівник і яскравий талісман. За дизайном, можливо, також і партія Удар, але там не все ясно, чи Кличко дійсно впливає на людей, як лідер, і чи він насправді керує партією. На самому початку приватних та суспільних ініціатив в колишньому СРСР та Україні часто три в одному траплялися і у бузнесі, і у громадській діяльності, але поступово це явище зникло. В нас небагато безперечних живих авторитетів, здатних надихати та вести за собою, а також і виконувати операційне керівництво.

Коли прихильники безлідерних та багатолідерних рухів пояснюють свою позицію, вони часто розходяться між собою у розумінні, без кого або багато з ким, вони хочуть побудувати рух. Безталісманний? Безлідерний? Безкерівниковий? Без всіх трьох? В різних комбінаціях відсутнього одного? Можна поміркувати про можливі моделі, але це дуже велика тема. 

Date: Tuesday, 14 January 2014 06:02 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Фаріон, Кличко - згідний!)

Маскот - це для піару. Навіщо Фонд Сахарова носить ім'я Сахарова. Це неживий маскот. До живих, звісно, більше питань, чим вони допомагають.

Date: Tuesday, 14 January 2014 06:14 pm (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
Так, з мертвими маскота ми все ясно - це символічна якась чи ідейна ідентифікація, от з живими нічого не ясно, бо там питання не тільки в тому, чи допомагає організації маскот, а ще й в тому, як на "маскота" особу впливає організація. Навіть на мертвих деяких напів-маскотів чи напів-натхненників (ідейних) впливало подальше використання їх організаціями, та навіть не на людей, а на символи - сама історія із свастикою чого варта. А з живими - то ж взагалі...
Ну, знову все впирається в гігієну :).

Date: Tuesday, 14 January 2014 08:00 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Я колись натрапляв на статтю, де стверджувалося, що у бізнесі вкрай рідко успішними стають "бренди імені Мене", тобто з іменами спортсменів, поп-дів і т.д. Образ в рекламі - споживач сприймає. А бренди - ні. За винятком хіба світу моди та краси, де більшість брендів це імена модельєрів та парфумерів. Мабуть, тому що сприймається, як підпис автора мистецького твору? Отже, це непроста сфера знань. Напевно, досліджена, але я наразі її засвоюю суто емпірично. Партію імені Себе я б не хотів засновувати.))

Date: Tuesday, 14 January 2014 08:23 pm (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
Треба ще подумати. В бізнесі кросовків - багато брендінгу чи під-брендінгу спортсменів, не знаю, чи це можна записати до фешину теж...

Про партію імені тебе - ти ж взагалі ніби не дуже "публічна" особа :), тут треба мати дешеву популярність - в тебе для цього надто багато мізків і надто мало бажання гратися в гру "я всіх люблю і всіх поважаю" - бачив шо скрипка недавно видав був? :)))

Date: Wednesday, 15 January 2014 02:54 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
За революційних обставин можу й у партію. Тільки дійсно за революційних.

Скрипку я давно не поважаю і не відстежую. Людина, для якої яник ефективний менеджер, не варта моєї уваги. Політична гігієна!))
Edited Date: Wednesday, 15 January 2014 03:10 pm (UTC)

Date: Wednesday, 15 January 2014 04:52 pm (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
Я ж не про партію взагалі, а "партію імені тебе". Партія імені себе - ознака відсутності ідеї загалом та ідеології як прикладного втілення ідеї, не кажучи вже про програму. Я про те кажу, що не можу собі уявити тебе в партії де особа важливіша за ідею.

Про партію взагалі - зрозуміло, що так, теоретично це можливо за відповідних обставин, здається навіть тут в тебе якісь такі були розмови раніше...

Date: Wednesday, 15 January 2014 05:04 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
А, ну то точно: партія імені мене це якийсь нонсенс. Мені б було дуже дискомфортно, якби з мене зробили бренд.

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Зміст сторінки

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Saturday, 26 July 2025 01:03 am
Powered by Dreamwidth Studios