Ліквідаційний перепис
Monday, 24 January 2011 12:45 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
У 2012 році проведуть перепис населення. Не маю сумніву, що порахують так, що навіть у Галичині українська мова буде потрібна не більше, ніж 20% населення (вже запустили в інтернет, що на сайтах тільки 20% користувачів з "галицьких" ай-пі обирають українську мову), а в решті України - та просто атмєніть за нєнадабнастю і фсьо.
Якщо саме за таким сценарієм піде процес, то навряд якось йому вдасться запобігти. Теперішня свідомість жителів України значно відрізняється від совєцьких часів, за яких при всіх мінусах навіть абсолютно російськомовні люди писали в анкетах, що їхня рідна мова українська, вбачаючи в цьому бодай якийсь спосіб заявити про себе в амосфері суцільної одностайності та "одобрямсу".
Якщо саме за таким сценарієм піде процес, то навряд якось йому вдасться запобігти. Теперішня свідомість жителів України значно відрізняється від совєцьких часів, за яких при всіх мінусах навіть абсолютно російськомовні люди писали в анкетах, що їхня рідна мова українська, вбачаючи в цьому бодай якийсь спосіб заявити про себе в амосфері суцільної одностайності та "одобрямсу".
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 11:03 am (UTC)Але чи завжди більшість - це ті, хто вартий законодавчої державної підтримки (за рахунок меншості)?.. так можна заснувати державу "зеків", якщо їх стане більше за інших, будь-що зробити - головне витіснити тих, хто міг би завадити. І витісняють - не кнутом (розкуркуленням, голодом, русифікацією освіти, шароваризацією культури) так пряником тепер (навмисною політикою не-підтримування робочих місць чи хоча б прокладкою доріг до туристичних карпатських вигідних народу і державі комплексів, які без державної підтримки, самі себе піднімають, не кажучи вже про інше, що призводить до еміграції, трудовою і не-)...
Все частіше згадую індіанців.
І все частіше хочеться ідентифікувати себе як "аборигени ми, аборигени".
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 11:32 am (UTC)я б сказала - не кількісної більшості, а просто домінуючої частини суспільства (фінансово, ідейно, політично)
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 11:33 am (UTC)no subject
Date: Monday, 24 January 2011 11:35 am (UTC)no subject
Date: Monday, 24 January 2011 10:00 pm (UTC)no subject
Date: Tuesday, 25 January 2011 08:18 am (UTC)Бо остаточно русифікована Україна, наповнена не етноукраїнцями, з якої виїде половина населення на заробітки чи в еміграцію, зі все зростаючою кількістю переселенців, скажімо, з Китаю і вихідцями зі Сходу, теж номінально буде українською нацією, що має свої економічні інтереси для тих людей, які її населятимуть.. поки є країна (хоча б номінально) - буде і якась нація в ній- з тих, хто вже там її населяє.. буде відбуватися просто пристосування до існуючого суспільства, до обставин якими керує випадковість або хтось.. невидимий зовні, так мені здається.
А якщо мова йде про формування нації не за випадковими процесами... (а, наприклад, за допомогою продуманих ідеологій - як у срср.. хоча це і гидко для людей шляхетних.. тому і не робимо фактично нічого і пливемо за течією) - це інша річ.
Перепрошую якщо кажу дурниці, у мене з політологією і соціологією ознайомлення дуже поверхове, тому це не думки, а швидше, відчуття.
no subject
Date: Tuesday, 25 January 2011 06:58 pm (UTC)В умовах Європи, де історично склалися території з корінними етносами, цілком логічно будувати націю на основі найбільшого етносу території. Але ми розтягнули цей процес на століття. І винен не Тухачевський, а ухил націєтворців до левиці під час громадянської війни у Російській імперії. А у провалі другого історичного шансу (1991) винні фольклорні етно-романтики, котрі не враховували, що більшість населення вже давно не в селі живе, і потребує нових культурних форм. І остаточний провал - 2004-2010, коли нічого нового так не було й запропоновано, тільки якась пародія на патріархат з пасікою. Див. що я писав рік тому:
http://kerbasi.livejournal.com/50408.html
(середню частину допису читайте, не звертайте увагу на тодішній скандальний випадок - то не головне).
І навіть рік після поразки не розворушив цього інтелектуального застою. Отже, на мою думку, проект націєтворення на етнічних засадах можна вважати остаточно проваленим. Ви боїтеся китайців? Не хвилюйтеся, нова нація буде не китайською, а жлобською. Жлоби вже є "перед-нацією". Див. тут (особливо у коментарях):
http://kerbasi.livejournal.com/47416.html
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 11:34 am (UTC)якщо вони так і зроблять - то так нам всім і треба
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 10:08 pm (UTC)шухер, тригонометрія відпрацювала свій ресурс
Date: Tuesday, 25 January 2011 06:33 am (UTC)Re: шухер, тригонометрія відпрацювала свій ресурс
Date: Tuesday, 25 January 2011 06:49 am (UTC)Процес утворення нації не може тривати століття. Литовцям вистачило двох десятиліть (див. Леонідас Донскіс "Збентежена ідентичність і сучасний світ"). Борщ вариться хоч і довго але безперервно. Не можна трошки поварити сьогодні, трошки завтра, ще трошки за тиждень.
Re: шухер, тригонометрія відпрацювала свій ресурс
Date: Wednesday, 26 January 2011 05:51 am (UTC)Якщо є файл книги Л Донскіса, то дайте посилання, будь ласка.
Re: шухер, тригонометрія відпрацювала свій ресурс
Date: Wednesday, 26 January 2011 06:32 am (UTC)Див. мою розмову з юзеркою Сміяна, там про те, що я маю на увазі.
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 12:21 pm (UTC)Хоча це свідчить хіба про нерозвинутість уанету.
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 09:57 pm (UTC)no subject
Date: Wednesday, 26 January 2011 04:15 pm (UTC)no subject
Date: Wednesday, 26 January 2011 06:07 pm (UTC)психологічні показники треба враховувати
Date: Wednesday, 9 February 2011 08:17 am (UTC)російськомовних також у світі кількісно більше, це теж треба мати на увазі.
якщо мене цікавить найякісніша інформація, я шукаю без варіантів англійською. або німецькою, хоча це вже часто помітно гірше.
деякі теми бувають заскладні, і щоб не перенапружуватися, тоді часто використовую російську. але це не показник для статистики. якщо роблю сайт, то якісна українська версія обов"язкова. і спілкуюся українською. це просто зручний спосіб знайти інформацію у найпростіший спосіб.
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 02:09 pm (UTC)no subject
Date: Monday, 24 January 2011 09:58 pm (UTC)no subject
Date: Monday, 24 January 2011 02:37 pm (UTC)Ми бухаємо з статистикою щотижня..
Там національно свідомі хлопці та дівчата і спаскудити дійсність що відображена в паперах вони не дадуть..
no subject
Date: Monday, 24 January 2011 09:55 pm (UTC)no subject
Date: Monday, 24 January 2011 10:31 pm (UTC)no subject
Date: Tuesday, 25 January 2011 06:51 am (UTC)no subject
Date: Tuesday, 25 January 2011 05:25 pm (UTC)Вони якраз зараз опрацьовують "пробний" перепис по Харківщині..
Протє поки від них про такі завихи не чув..
інше питання що перепис, (якщо треба ) то не такий вже і анонімний..
no subject
Date: Tuesday, 25 January 2011 06:59 pm (UTC)no subject
Date: Monday, 24 January 2011 09:31 pm (UTC)no subject
Date: Wednesday, 26 January 2011 06:35 am (UTC)Взагалі, я за своє ділове життя неодноразово мав можливість переконатися, що відсутність ринку часто-густо обумовлена неусвідомленим попитом та відсутністю пропозиції, а не усвідомленою відсутністю попиту, як це представляють власники та керівники російськомовних проектів.
Стосовно друкованих ЗМІ, то зараз всі, незалежно від мови, відчувають тиск нових трендів і міграцію читачів до електронних ресурсів. Якщо пропонувати україномовний продукт, то це має бути дійсно креативний, концептуальний, якісний продукт, спроможний конкурувати не тільки з російською мовою, але й з наступом альтернативних засобів розповсюдження інформації.
Ось з цим в нас туго. "Українській тиждень" є непоганою спробою, але йому дуже помітно бракує інтелектуально потужних авторів і здатності зробити себе авторитетним виданням. Товсті літературні журнали схожі на жидівський "Совєтіш геймланд" пізньосовєцьких часів мовою їдиш, тобто журнал, куди пишуть старики для інших стариків, щоб вони читали його десь на процедурах у водолєчєбніцах. Підлітковий "Однокласник" - журнал малолітніх кон"юнктурників, що готують собі місце на бюджетному навчанні або на гранти.
вийшла нова серія -- прошу ознайомитись :)
Date: Thursday, 27 January 2011 04:56 am (UTC)