kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi
Відвідав семінар з різних фіскальних та працезахисних питань в представництвах іноземних фірм і почув про новацію наших захисників трудового народу. Тобто це не зовсім новація, але тепер влада збирається порушників порвати. Йдеться про те, кого не можна ні в якому разі посилати у відрядження. Так от не можна посилати вагітних жінок і жінок з дітьми до трьох років.

Отже, якщо жінки в нашому представництві народжуватимуть дітей, тоді мені доведеться частину їхньої роботи, пов’язаної з відрядженнями доручити іншим особам. Відрядження у нас це не на багажній полці у загальному вагоні їхати. Якщо є резон, то можна і літаком , машиною, потягом у вагоні СВ. Якщо не їздити за кордон на навчання та не презентувати там свої досягнення, то фактично цим перекреслюються кар’єрні перспективи. Треба було бачити вирази обличчя деяких жінок у залі! Тих, що розуміють…

Спочатку я подумав, що йдеться про спроби захистити від свавілля працівниць підприємств якщо не Ахмєтова з Коломойським, то, принаймні, дрібніших бізнесменів, серед яких більшість – просто казкові неуки та рідкісні покидьки. Вони запросто можуть змусити жінку їздити у відрядження, і їм буде до лампочки її стан здоров’я, здоров’я малих дітей, чи є можливість на когось дітей залишити то що. Вони легко облаштують «добровільну» згоду. Але другою думкою дійшло, що скоріш за все законодавцям на ці проблеми глибоко начхати. Тут інше.

От моя мама любила їздити у відрядження, коли я та сестра були малими. Вона їздила до Ленінграду, Горького, Севастополя, Москви і навіть до Фрунзе (Бішкек). Останнє – це було з розряду курйозу, поїхати, бо інакше ніколи й не побуваєш. А решта – так це незвичні цукерки нам, дітлахам,  якісь речі, яких в нашому вбогому місті ніколи не було у продажу. Якщо не поїдеш, то й не буде нічого, якщо не маєш корисних зв’язків серед торгівлі. Але чимало було людей, як чоловіків, так і жінок, які просто патологічно боялися відряджень. Мене й дотепер часом питають, скільки я їжджу, і коли я відповідаю, що за нормами корпорації я можу знаходитися поза офісом 50% часу без додаткового узгодження з шефом (якщо більше – то слід переглядати бюджет), а це означає 26-27 тижнів року, але, на жаль, українські адміністративні справи в мене забирають стільки часу, що я подорожую десь лише якихось 15-20 тижнів, то  мене просто з жахом сахаються, а потім до мене доходять відлуння розмов «та на шо воно таке нада». От той, хто вигадав цей «захист» жінок з малими дітьми, і є жлобіною або жлобіхою з цієї категорії. Такі «законодавці» в принципі не здатні мислити системно та створювати щось позитивне.

Звісно, жінок від менеджерського свавілля слід захистити. Я ніяк цього не заперечую. Але законодавство не повинно це робити так, щоб вигравали працівниці масових фахів і невисокої кваліфікації, а водночас втрачали шанси на кар’єру жінки з авангарду трудових ресурсів.

Я нещодавно прочитав статтю на одному неймовірно авторитетному консалтинговому ресурсі США власне про права і можливості жінок, і про те, що слід робити менеджменту, щоб ці права та можливості реалізувалися  у корпоративному середовищі. Більшість розуміє жіночі проблеми у термінах рівних прав. Але цього замало! Якщо не брати зовсім вже консервативні правові системи, то, в принципі, рівність прав здебільшого прописана. У цивілізованих суспільствах з мінімальною корупцією у судовій та наглядовій системах також досить на високому рівні ці права забезпечено. Проблема у можливостях. І не у теоретичних можливостях, а в умовах, за яких їх можна реалізувати.
Простий приклад: жінка у правлінні корпорації. Добре! Обирають голову. Проходить чоловік. Ні, ніякої упередженості. Тільки жінки почали потрапляти до правлінь відносно недавно, у цієї корпорації, лише 10 років тому, а Боб чекав на цю посаду цілих 18 років! Ну як же ж не дати йому покерувати 2-3 роки до пенсії. А потім буде Джек, що вже 22 роки штани протирає,  і т.д. Чи дійде до неї черга раніше, ніж за правилами корпорації її виштовхають на пенсію у 65 років? Хоча рівні права забезпечені, і проти її статі ніхто нічого не має.

Але це американські проблеми. А в нас все драматичніше. В нас весь бізнес, навіть найдрібніший складається з можливостей, які випадають лише один раз. От не продаси верстат цьому підприємству зараз, а воно збанкрутує за рік, і не матимеш з ним другого шансу. Кожний клієнт  - новий, нібито старих хтось відстрілює. Ніяких референцій не збереш, ніяких сталих відносин. Жінка і так втрачає час для кар'єри через народження дітей. А з цим часом і низки таких одних-на-все-життя-шансів. Забороніть їй ще додаткові кілька років працювати на свій успіх! При всьому моєму розумінні і симпатії існує практично нульова ймовірність того, що мені вдасться скомпенсувати  втрачене такій жінці, пропонуючи їй інші можливості. Бо таких можливостей в умовах убогої української економіки просто не існує у достатній кількості та регулярності. Отже, псевдо захист прав жінки праці обертається для неї закриттям можливостей. І це в Україні називається соціальним захистом!

PS:  бухгалтерія, кадри – це в нас практично повністю жіночі фахи. Невже серед представниць цих фахів немає жодної феміністки? Чому тиша? Чому не розшматували цих законодавців, га?

Date: Friday, 14 October 2011 06:50 am (UTC)
From: [identity profile] sparrow-hawk.livejournal.com
коли я чую про чергове "покращення" нашого законодавства - я вже наперед знаю, що це буде якась нова срака

Date: Friday, 14 October 2011 07:54 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Вони все більше і більше починають зачіпляти інтереси людей, які самі собі дають ради і без держави. Це колись скінчтиться погано для тих "законодавців".

Date: Friday, 14 October 2011 08:43 am (UTC)
From: [identity profile] je-suis-la-vie.livejournal.com
Ну так і є. Вже взялися за офіси на квартирах. Небораки не розуміють, що цьому вже давно є альтернатива. Айтішникам не потрібні офіси на квартирах, ні взагалі офіси, коли є віртуальні офіси. Центральні сервери десь в американському датацентрі, бекап сервери десь в Ірландії, а хлопці та дівчата сидять по домівках працюють, перемовляються по телефонах, по скайпу, по джабберу...
Айтішники все одно обдурять цю владу. Я - айтішник - і будь-хто з цих покращувачів - ми небо і земля. Вони просто ніколи не зрозуміють того, що розуміємо ми. Їхній мегакрутий комп'ютерний спец - це наш галімий початківець...

А за темою допису, згадував свою дружину, читаючи його. Гірко, але вона не працює, хотіла б, та закрутилася в колі трьох наших дітей. На Заході за це ще й платять зарплатню, чим це не робота? Я за вихідні втомлююсь вдома з дітьми більше, аніж на роботі. А як вона?

Date: Friday, 14 October 2011 08:53 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
В Австрії якщо в тебе п"ятеро дітей, то можеш не працювати, настільки велика соцдопомога. Звісно, суспільство на такий рівень повинно заробляти. Наразі ми не заробляємо навіть на те, що є: я вже давно писав, що Україна витрачає безпрецедентно високий відсоток ВВП на пенсії, але пенсії при тому на низькому рівні. Це тому що працювати в нашій економіці, це те ж, що накачувати шину, пробиту десятками цвяхів.

Date: Friday, 14 October 2011 10:56 am (UTC)
From: [identity profile] o-teren.livejournal.com
Все так.
ПС. В тексті трохи різонуло оте "втрачає час через народження дітей". Здається тут теж слід було б щось "підправити в консерваторії": насправді не "втрачає", а вкладається в наше майбутнє і це слід цінувати аж ніяк не менше ніж досягнення в кар’єрі чи таке інше. І це не має бути "соцдопомога", бо звучить якось... по паразитські. Хоча чесно кажучи, не уявляю, як це зробити, бо схоже зміни мають бути глобальні і зачіпати практично всі підвалини.

Date: Friday, 14 October 2011 03:16 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Гаразд, врахую зауваження. Хоча виглядає як зайва перестраховка. Контекст - жіноча кар"єра. Вище призначення жінки не обговорюється. Взагалі, в нашому суспільстві, як тільки кажуть щось пафосне про жінку, то далі слідує висновок, що їй нема чого робити на роботі, за кермом авто то що, а тільки три німецьких К.

Так, у гробальні зміни в системі соціального захисту я також не вірю. Це станеться не раніше, ніж контрольні органи починатимуть свої перевірки саме з підприємств Ахмєтова та Коломойського, а також там, де жінкам платять копійки, а не з іноземних представництв.

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Зміст сторінки

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Saturday, 5 July 2025 07:58 pm
Powered by Dreamwidth Studios