kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi
Я знаю, що велика кількість френдів не дорівнює великій кількості постійних читачів. Також я не маю ілюзій, що навіть постійні читачі читають мої записи вдумливо та пам'ятають їх довше за кілька днів. Тому я навчився нормально ставитися до того, що дещо доводиться повторювати багато-багато разів. Але повторення деяких суперечок просто зносить дах!

От тут, за цим посиланням
http://kerbasi.livejournal.com/99052.html
а абзаці, виділеному червоним кольором, ви прочитаєте про моє ставлення до українського села. А підкреслене речення описує типаж, якого я називаю "селюком".

Відтепер, хто мені дорікне моєю міфічною пагордою до села, отримає посилання на цей запис. А при повторних докорах - мабуть, розсваримося.

Суміжна тема: моя теза, що продуктова база у селі для совітських та пост-совітських родин є ресурсним прокляттям України, яке позбавило цілі покоління стимулу до належної пошукової активності, через що були провалені можливості реформувати країну у 1991-му та 2004-му. Але тут ніяких докорів жертовним сільським родичам новоміщан! Вони, сільські родичи мантулили все житя у кол/радгоспі, у вільний час - на городі, вдягалися в один одяг по півстоліття, ніколи у житті не бували на відпочинку, щоб діточкам у місті було ситно і комфортно. Тут докір саме "діточкам". Це вони - паразити, які проїли здобутки старших поколінь і не згенерували нічого взамін, навіть економічної самодостаності не досягли. За це розплатяться їхні діти та онуки, яким доведеться вкалувати, як південнокорецям у повоєнний період.  Детальніше тут:
http://kerbasi.livejournal.com/114030.html

PS: я розумію, що багатьох "тролить" слово "селюк". Гаразд, спробую називати "дачником". :-)

Date: Monday, 21 May 2012 05:11 pm (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
все таки ви ідеаліст.
Чомусь голод для України на даному історичному етапі аж ніяк не асоціюються з прогресом, а набагато більш з "вилами" коли зовсім голодні ріжуть тих що трошки ситіший.

Date: Monday, 21 May 2012 05:44 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Ви ніколи не відчуваєте голоду? тільки національний мор, інакше не буває?
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
ініціативи окремих особистостей, навіть з мотивацією голоду це краплі в морі, масова ж мотивація від голоду = це бунт, з всіма його безгуздими та жорстокими ознаками.

Особисто сам голодний не був, живучи на околиці міста ніколи не втрачав звязку з селом. Родина, маючи невеличкі наділи землі, колективно їх обробляла. Не хтось привозив, а самі для себе вирощували, навіть не на продаж. Дрібне підсобне господарство. Розумію, що згідно вашої теорії ми винні. Але знаючи таких людей - вони швидше будуть вмирати ніж будуть відстоювати і створювати революції. Менталітет. Чи був він такий завжди чи його вдало сформували... проте він є
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
"вони швидше будуть вмирати ніж будуть відстоювати і створювати революції. Менталітет".

Слово в слово таке читав в роботі про причини занепаду Китаю у 17-20 століттях. Тільки там писалося, що це сільський менталітет. Наскільки це справедливо для Ураїни, вирішуйте самі. Я від цього питання вмиваю руки.

А конкретній людині невеличке почуття незадоволення не зашкодить. А з кожної людини складається суспільство. Коли все суспільство перестане відчувати якусь паранормальну трансцендентну ситість, тоді й може і революції не знадобляться.
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
ну зважаючи на досвід Китаю вихід таки є.
>А конкретній людині невеличке почуття незадоволення не зашкодить.
добре коли невеличке, але коли відчуття нужденності майже перманентне, а часом і спадкове - шлях до деградації?
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Якщо перевищений больовий поріг, тоді починається руйнування особистості. Але біль починається задовго до власне порогу. Без болю напруження не буває здобутків.
Це читали?
http://kerbasi.livejournal.com/9316.html
І там у коментарях практично сьогоднішня тема з іншої перспективи.
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
так все правильно і про больовий поріг і про здобутки.
і проти паразитування.
Дуже точно про постравматичний синдром з якого дуже важко вибартися. а рецедиви дуже ймовірні. Всі ж оті несовєцькі тренди ведуть до чергових рецедивів

взагалі ще постає тема паразитування старих людей, коли людина яка ні разу не була ледарем, при виході на пенсію не накопичила достатньої кількості заощаджень і стає паразитом для молодих. Болючий процес
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Якби в Україні пройшли успішні реформи, тоді загальна атмосфера успіху і зростання сприяла б загоюванню травм, кожний просто знайшов би для себе задовільну нішу відповідно амбітності і був би щасливий, почувався б успішною людиною. Але так не сталося. Проте демагоги з ПР вдало зімітували цей процес, викликали в своїх виборців саме таке відчуття. Тут і "Донбас годує Україну", і приписування політиці ПР своїх невеликих здобутків і т.д.

А зі старими людьми, то проблема, яка, боюся, ще вибухне як водородна бомба:
http://kerbasi.livejournal.com/53008.html
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
"якби" "якби" - ви що знущаєтесь? :)

та і здобутки можливі при наявності якогось клімату, умов.
ну налякають голодом чи "голодом" і що люди робитимуть - родити власний бізнес за тепершніх крмінально-бюрократичних умов неможливо, західних компаній на всіх не хватить. Кнут без пряника
From: [identity profile] eugnat.livejournal.com
В обучении используется сходный прием: после усваивания навыка создается ситуация, когда ученику чуть-чуть не хватает знаний для решения конкретной задачи, что, в теории, должно побуждать его усваивать следующий набор знаний и навыков. Так сказать, ситуация осознанной нехватки знаний или навыков.

Это то, чего не хватает у большей части населения: им достаточно малого, когда нет очевидной нехватки ресурсов, и они ни хера больше не хотят...
From: [identity profile] o-teren.livejournal.com
Слово в слово таке читав в роботі про причини занепаду Китаю у 17-20 століттях. Тільки там писалося, що це сільський менталітет
От цікаво: до 17-го сторіччя був не сільській, а потім став сільський? Звідки взявся "сільській", якщо до того був якийсь інший? Певно ж мали б і про причини появи того "сільського" написати. (Чи не маньчжурами часом навіяло? :)) Було б цікаво й це порівняти.
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
За свою історію Китай неодноразово проїдав свої ресурси - голод, скорочення населення, повстання, нова династія, відродження. Приблизна у 17-мі сторіччя почалася світова конкуренція нового рівня. А індустріальна революція на Заході поставила крапку і історичній перспективі імперського Китаю. В Китаї ж навпаки - взяли курс на ізоляціонізм і консервацію.
From: [identity profile] o-teren.livejournal.com
Тобто на підставі того, що село на загал консервативніше і "ізоляціоністкіше" (хоча ось це теж не очевидно), то отакий "консервативний" шаблон поведінки вирішили обізвати "сільськім менталітетом"? Імхо, не самий вдалий вибір, хоча б з тієї причини, що власне "село" тут "постільки-поскільки", бо це ж явно не сільські дядьки таку політику Китаю формували.
Ну та бог з ним.
(Цікаво чи японській (чи англійській) консерватизм та ізоляціонізм вони так само обзивають, чи по відношенню до нині успішних держав у них інші означення маються? :))
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
сільські дядьки формували. У Китаї добре працювали соціальні ліфти. Селяни скидалися грошима, запрошували вчителя. Він вчив дітей складати державний іспит (писати моралізаторські твори, наслідуючи стародавніх авторів). Хто отримував відмінний результат - отримував посаду чиновника. Ключовою фігурою у моральній ієрархії був селянин,. деожавні свята - пов'язані з сільгоспсезоном. Типова аграрна цивілізація, яка свою аграрність плекала і намагалася максимально інстиціоналізувати і зберегти.
From: [identity profile] o-teren.livejournal.com
Ну бог з ним. Але ж і до цього певно були сільські, що не спричиняло занепаду, а тут раптом як занепад - так зразу їм і пригадали їхнє "соціальне походження". (Хоча, стосовно цих ліфтів теж розбиратися треба наскільки вони були доступними, бо щось пригадую, як про якогось китайського пурица мова не заходить, то в кожного другого папа не менший пуриц.) Ця ж система тисячу років існувала, але результати геть різні. (От все одно мені здається що без маньчжурів там не обійшлося. Але то ж не "село", то гірше за село. :))

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Зміст сторінки

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Saturday, 5 July 2025 02:49 am
Powered by Dreamwidth Studios