kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi
В державній конторі в мене на вході забрали паспорт та видали магнітну картку та папірець-перепустку. До західної системи з бейджиками «відвідувач» ще не дійшли, але совковий контрольно-пропускний режим дещо модернізували.

Люди кажуть, що Тбілісі став цілком безпечним містом. Можна вештатися, де завгодно, будь-якої пори. Особливо безпечно тут туристам, бо за напад на туриста тут суди дають не менше восьми років ув’язнення. Машини, кажуть, можна лишати на вулиці без сигналізації, навіть незамкненими, з речами в середині – ніхто нічого не візьме. Прикрі винятки, звісно, можуть траплятися, але в цілому можна казати про те, що вуличну злочинність тут звели до непомітного мінімуму. Цікаво, як в інших містах Грузії.

Я вже писав, що тут дуже прикольно встановлювати контакти та домовлятися про зустрічі. От приклад:
Особа з фірми: Коли вам зручно до нас завітати?
Я: В мене доволі гнучкий розклад, тому можете призначити годину ви. Для мене лише бажано у першій половині дня.
Особа з фірми: Тоді ми на вас чекаємо о 12-й.
Довго сміявся!

В готелі сніданок починається о 8.30. Так само було колись дуже давно, років 10 тому в готелях Харкова. Якщо врахувати, що перші зустрічі на підприємствах мені призначали вже о восьмій, то я лишався без сніданку. Тут, щоправда, зранку важко домовитися про зустріч. Перша ж половина дня – це дванадцята година. Безпрецедентно рання зустріч в мене відбулася о десятій годині. Власне у державній конторі. Державний народ встає рано. Втім, моєму сніданку навіть він не загрожує.

Ще одна риса, схожа на Україну нульових років, це те, що тут всі потенційні дистриб’ютори іноземних фірм намагаються збирати колекцію брендів, ставлять собі за мету представляти не менше десятка брендів. В українських фірм таке також було розповсюджено донедавна. Тепер більш спеціалізуються, щоправда можуть стрибати від одного до іншого: спочатку погано просували бренд А, розчарувалися, і пішли погано просувати бренд Б. Чуйка мені підказує, що за кілька років грузинські фірми накопичать більше досвіду, займуть свій шматок ринку, почнуть спеціалізуватися і будуть просувати продукцію успішно, і перестрибувати не буде необхідності.

Взагалі, дуже приємно зустрічатися з зацікавленими людьми, які знають, навіщо їм ходити на роботу і що там робити. Приємно, коли щось підказують, допомагають зустрітися з кимсь, кого вони вважають за потрібне мені порадити. Це настільки рідко трапляється в українців, що можна казати, що не трапляється ніколи. В українському бізнесі, як на рівні власників, менеджменту та на рівні виконавців сидять люди, яким конче бракує бодай мінімальної дози природної допитливості. Як приємно працювати у середовищі без жовчних голосів, кислих пик, немотивованого хамства і безпідставної амбітності!

Багато їздив на таксі. Тільки одна компанія в Тбілісі дає квитанції, "Пелікан таксі ЛТД". Стандартний маршрут - 10 ларі (50 грн.), один дуже довгий коштував мені 15 ларі. Це дешевше, ніж у Києві, але дивіться нижче деякі цифри.

Злива увечері буквально загнала мене до ресторану. Такий собі зі стінами під цеглу, з дощатими меблями під сільський шинок позаминулого століття - дуже популярний у сучасності стиль, який виглядає, як національний і в Грузії, і в Німеччині, і в Австрії, і в Нідердандах, і в Чехії, і в Польщі і т.д. Смажене курча - 15 ларі (це найдорожча страва), хачапурі - 8 ларі (на вулиці в ятках - 3-4 ларі), ркацетелі з діжки - 8 ларі за літр (літр я не замовляв, не хвилюйтеся), кава по-турецьки - 1,5 ларі, сервіс - 10%. Загалом з мене вийшло 30 ларі, тобто десь 150 грн. Це дорого, але порції завеликі, вистачило б на двох, місцеві так і замовляють на двох або навіть на трьох. На компанію це вже не так дорого. Знов-таки, дивіться цифри нижче.

Протягом мого сьогоднішнього вечірнього моціону мені трапився на маршруті спочатку пам’ятник Т.Г. Шевченку (звісно, у вигляді сумного старика з вусами), а згодом і відділення Приватбанку. Так, це вдала презентація сучасної України.

Єквівалент Kyiv Post - газета Financial. "Kyiv Post" більш гламуризований, але більше пише власне про Україну і більше має власних оригінальних матеріалів. "Finаncial" дає, як на мене, забагато інформації, щоб просто заповнити обсяг: якісь іноземні біржеві індекси, передруки з західнох преси, але про Грузію також є чимало цікавого. От наостанку і кілька обіцяних цифр з цієї газети.

Середня зарплата у Грузії - 690,7 ларі, це приблизно 3450 грн.
Найбільша зарплата - у фінансовому секторі (здебільшого це банки), 1382,6 ларі, тобто 6913 грн. Найменше отримують освітяни - 330,8 ларі, тобто 1654 грн.
Державні управлінці отримують 1000,7 ларі, тобто 5000 грн з маленьким гачком.
Менше 500 ларі (1500 грн), крім освітян, отримують ще працівники сільського господарства, полювання та лісового господарства - 398,1 (менше 2000 грн.) та працівники готельно-ресторанної галузі - 499 ларі (2500 грн).
Наближаються до рівня державних службовців працівники транспорту і комунікацій - 866.9 ларі, 4350 грн., та електроенергетики, газо- та водопостачання - 889,9, тобто 4450 грн.
Найбільший ріст реальних доходів (скоригованих на інфляцію) відбувався з 2007 на 2008 рік - на 39,96%, 2009, 2010 реальні доходи навіть знижувалися на 4,75% на рік. На жаль, у цьому звeденні відсутня цифра зміни реальних доходів у 2011 році.

Отже, з такими зарплатами (а врахуйте, що тут все "в білу") стиль життя середнього класу з поїздками на таксі та eating out не можливий. Я вже не кажу про проблематичність купівлі авто та житла. Ось тут і криється причина розчарування та роздратування нижчих шарів середньої верстви (як то інженери та службовці) економічною політикою Саакашвілі. А вони добре знають, як живуть турки. Детальніше про економічну ситуацію та прогноз я напишу у підсумковому записі завтра або у понеділок.

Date: Thursday, 5 July 2012 07:17 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Не здається!))
От прийде наш український Саакашвілі, і залишить усім тільки "білу" частину ЗП. Ой скільки плачу буде!)))

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Зміст сторінки

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Wednesday, 9 July 2025 03:04 pm
Powered by Dreamwidth Studios