kerbasi: (ναυτής)
[personal profile] kerbasi
Цивілізаційне значення міста – бути центром обміну та транспортним вузлом. Як виникли міста, виникли й регулярні маршрути між ними, облаштовані пунктами охорони та перепочинку. Розглянемо, як «иліта» України, пов’язана з ПР безпосередньою участю або лобістсько-спонсорськими стосунками, порається з цивілізаційною місією.

1. Київ, напевно, тепер завжди прикрашатиме т.з. "подільський мостовий перехід". «Илітарії» думали просто розтягти грошенят, а замість них підкласти папарець-проектик, який ніхто ніколи не втілюватиме, а Хтось (Кучма?) з бодуна чи непоінформованості раптом вирішив будувати. Все ж таки спромоглися загальмувати будівництво, але в екстазі підготовки до Євро-2012 Хтось (Янукович?) вирішив добудовувати.. Щоб не сталося фатального фіаско, довелося кран перекидати.

2. Розрекламована реконструкція дороги Київ – Харків обмежилася заміною асфальту, як після Решетилівки дорога була з однією смугою в одному напрямку, так і залишилася, а це за сучасними стандартами не може бути дорогою національного значення. Згадаймо кірпивський «автобан», який все одно перетинає населені пункти, тому швидкісною трасою бути не може. Як і траса на Львів, бо яка ж це швидкісна магістраль, коли через шість смуг "зебри" намальовані.

3. На будівництві роз’вязки на магістрали, що сполучує Межигір’я з Маріїнським палацем минулого місяця перекинулася пересувна бурова вежа.

4. Колесников з тріском провалив проект впровадження в Україні швидкісного залізничного руху.

5. Коломойському вистачило спритності скупити авіакомпанії України та стати фактично монополістом на ринку пасажирських авіаперевезень, в результаті чого переліт з Києва до Дніпропетровську зрівнявся у цінах до перельоту з Києва до Праги (мій власний досвіт навесні 2011-го). Втім, спритність і стратегічне мислення та управлінський талант поняття не тотожні: Аеросвіт агонізує, залишаючи пасажирів наодинці з їхніми проблемами у далеких країнах, готується до банкрутства «ДонбасАеро».

Отже, що маємо у підсумку. По-перше, Партія Регіонів, щоб не декларувала, підсвідомо реалізує свою програму регіоналізації України, бо з таким транспортом регіони залишаться регіонами і ніколи не об’єднаються ні в людському, ні в господарському плані. По-друге, в сучасному світі головним видом транспорту є авіація. Завдяки Коломойському і тим, хто йому дозволив стати монополістом, Україна надовго залишиться тупиком земної кулі.

Хоча, мабуть, така політика цілком влаштовує патріотів-консерваторів, бо ж ніякої глобалізації, натомість ніхто ніколи не дізнається, скільки в ізольованих від світу закутках вбили геїв та публічно покарали жінок за недоварений борщ, молоді – за неповагу до церкви та старших, а «курвів» – за змішування з “чорною кров’ю” та й ту неправильно кров можна проливати на свій розсуд, поки вся не переведеться.

Date: Thursday, 10 January 2013 10:16 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Дякую за добрі слова!

Я звсім не з тих, чию думку можуть сформувати медія, особливо настільке малоінтелектуальні, як "кирилічні". В мене свій власний великий життєвий та практичний досвід, на який я здебільшого спираюся.

Транспортна сфера ніколи не належала юлиній "иліті", хіба що той самий Коломойський частину яєць і у бютівському кошику тримав, але всі активи, всі державні органи завжди були під тими, хто спочатку був "кучміст", а згодом - "регіонал".
(deleted comment)

Date: Thursday, 10 January 2013 01:37 pm (UTC)
From: [identity profile] http://users.livejournal.com/_zlyden_/
Окупація військами країн НАТО. Хірургічний метод, але не революційний.
(deleted comment)

Date: Thursday, 10 January 2013 02:52 pm (UTC)
From: [identity profile] http://users.livejournal.com/_zlyden_/
Без усуненя нинішньої так званої еліти з активного життя навряд чи щось серйозне можна зробити.
(deleted comment)

Date: Thursday, 10 January 2013 03:40 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Не буде такого, щоб ця "еліта" приходила та про щось питалася. Тому що ця "еліта" не пов'язує себе з країною. Вони мають нерухомість та рахунки за кордоном, інозем ні паспорти, і якщо в Україні їм стане кепсько, без усякого жалю поїдуть в інші краї. Вони не зацікавлені вкладати зусилля та грощі в Україну. Це такий особливий постсовітський феномен.

Тут відповім і на інший Ваш коментар. Нацією емігрантів вся Україна не стане, бо крім жителів заходу країни, лічені одиниці мають легальні підстави виїхати за кордон в еміграцію. Такий ресурс, як бабця в Канаді чи вуйко в Португалії розподілений територією країни дуже не рівномірно.

Дії, щоб покривали більше, ніж два хутріра, мусять втілюватися громадськими рухами. Поки що до участі в реальній громадській діяльності українці здебільшого не готові.

Date: Thursday, 10 January 2013 02:07 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Для змін потрібні три речі:
1. носії нових ідей
2. ентузіазм мас
3. усунення правлячої "иліти".

Якщо розглянути інші періоди, то побачимо, що завжди чогось бракувало. У 1991-му розгублені партапаратчики самі усунулися від влади, але через відсутність носіїв нових ідей та брак ентузіазму в масах влада перейшла до т.з. "радянської влади" (на противагу компартійній, яка була за радянською ієрархією вища за радянську) у союзі з "червноними директорами" та невеликою домішкою нацдемів. Потрібних змін не сталося. У 2004-му був ентузіазм мас, але не було нових ідей (пусті гасла нацдемів не враховуються) і не відбулося усунення правлячої "иліти". Змін не сталося. Як можуть зібратися до купи ці три чинники, коли, революційно чи іншим чином - я навіть фантазувати не наважуся.

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Зміст сторінки

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Friday, 11 July 2025 11:10 pm
Powered by Dreamwidth Studios