kerbasi: (ναυτής)
[personal profile] kerbasi
Інші пости на тему будуть під тегом "громрух".
http://kerbasi.livejournal.com/tag/громрухи

4.Практично всі ініціативи знизу мають таку спільну рису: ініціатори збирають людей, часто випадкових, через інтернет або об'яви на стінах, а на зборах пропонується створити ініціативну групу. "Ні" - цьому. Ні і ще раз ні! Саме ініціатори і мусять бути ініціативною групою. До громади слід виходити вже зі сформованим кістяком організації!

5. Практично всі ініціативи знизу мають ще одну спільну рису: ініціатори виставляють скриньку (реальну або віртуальну) - і закликають кидати туди пропозиції. І цьому однозначне - ні! Виходячи на публіку з громадським рухом вже слід мати ідеї, що і як робити. А люди, які захочуть долучитися до руху, потребують певного часу на розігрів, на просякнення ідеями руху, його культурою, і тільки після цього в них виникатимуть ідеї на подальші кроки. Пам'ятаєте моя часто повторювану тезу про синдром другого кроку? Тобто українських ініціатив ніколи не вистачає на другий крок? Ось і відповідь чому: замість продуманої ініціативною групою однодумців, компетентних у сфері, до якої вони планують докласти зусиль, програми- купа сирих пропозицій від випадкових людей.

6. Фінансування. Наївно вважати, що серйозних результатів можна досягти без витрат. Також наївно вважати, що вистачить періодичних вкидань купюр на зборах, коли головуючий кричить: "Так що ми бідні люди? Ми не допоможемо самі собі? Нам що, шкода на велику Ціль"? - перший пішов, вкидаючи якусь кольорову купюру, другий, третій... Всі потягнулися за гаманцями... Гарантую, що надовго такого не вистачить. Як і менш агресивних способів зі скриньками, сльозогінними постерами, адреноліновими гаслами і т.д. Слід шукати джерела. В крайньому випадку долучитися зі своїм проектом в якості "субпідрядника" до якогось більшого руху чи фонду. З фандрейзінгу існують тренінги, тому вчіться, кому це потрібно.

Date: Tuesday, 24 December 2013 04:55 pm (UTC)
From: [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Я не дуже вірю в ефективність громрухів у поточний період.

я - прибічниця вертикалі.

Клин клином вибивають.

Ніяким громрухом не побити тоталітарну банду.

Date: Tuesday, 24 December 2013 05:20 pm (UTC)
From: [identity profile] ridah.livejournal.com
по п. 6 - витрати, як на мене, потрібні ще й тому, що хтось повинен системно працювати над організацією, інформаційним, юридичним супроводом, і т.п. Не студент у перерві між пивом і парами і не дорослий дядько чи тітка після основної роботи. Щоб не покладатися на волонтерів, у яких у будь-який момент можуть знайтися інші справи чи когось банально не відпустять з основної роботи. Тобто потрібен, мабуть мінімальний штат постійних працівників, які не будуть займатися чимось іншим?

Date: Tuesday, 24 December 2013 06:44 pm (UTC)
From: [identity profile] plauntago.livejournal.com
Щодо фінансування - я завжди був противником просто зборів коштів. Гроші потрібно збирати на щось конкретне, що потрібне людям, конкретний проект з конкретним кошторисом, чіткими строками реалізації і результатом, який можна помацати руками і який потрібен більшості учасників руху (хоча б на рівні морального задоволення). Причому спочатку строки мають бути мінімальними, щоб ось тільки здали - майже одразу і результат. Далі, коли схема буде вже відпрацьованою, а рух матиме солідну позитивну репутацію - можна і про більш глобальні (і, відповідно, більш довгострокові) проекти думати, але саме потім, а не одразу.
Причому схема, про яку я кажу, не протирічить тому, про що пише добродій ridah - штатні працівники можуть фінансуватись з цих же зборів, прикладом може бути Гуртом. Там вони постійно мали проблему зі збором коштів на хостинг, обслуговування серверів і т.п., але потім запустили проект по створенню українського озвучування фільмів за рахунок цільових пожертв і сказали, що 15% зібраних коштів буде йти на технічне забезпечення ресурсу. І наразі, наскільки я знаю, проблем на кшталт: "А за які гроші ми будемо платити за хостинг" немає.

Date: Tuesday, 24 December 2013 07:34 pm (UTC)
From: [identity profile] slipa-ol.livejournal.com
4 пункт, найголовніший: повинен бути кістяк, основа.
а гроші повинні здаватись як членські внески, для забезпечення хоча б мінімального стабільного фінансування, з суворою звітністю стосовно того скільки здали і куди це витратили. люди повинні розуміти, що їхній внесок має бути регулярним для забезпечення нормальної роботи.

Про громадські рух (продовження)

Date: Tuesday, 24 December 2013 09:44 pm (UTC)
From: [identity profile] livejournal.livejournal.com
Користувач [livejournal.com profile] diana_ledi посилається на ваш запис з Про громадські рух (продовження) (http://lenta-ua.livejournal.com/299188.html) пишучи: [...] Оригинал взят у в Про громадські рух (продовження) [...]

Date: Tuesday, 24 December 2013 11:23 pm (UTC)
From: [identity profile] morreth.livejournal.com
А куди мені поткнутися, якщо я за природою своєю лейтенант, ну максімум капітан, але ніяким чином не генерал?

Date: Wednesday, 25 December 2013 08:18 am (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
в світлі останніх подій, важливим пунктом витрат організації буде юридичний захист та медицинська допомога учасникам руху.

Date: Wednesday, 25 December 2013 09:13 am (UTC)
From: [identity profile] none_smilodon (from livejournal.com)
6. головна проблема всіх закликів скинутись - автори закликів часто недоговорюють свою мету. а незадекларована ціль 99% закликів "давайте скинемось" виглядає так: "давайте ви дасте мені гроші, а я буду за них жити щось там паралельно будуючи для вас".

так ось, це хуйня. мінімальний оклад людини хоч трохи амбітної в цій країні - 8000 гривень. це значить, що для того, щоб дати ці гроші їй на руки, треба одних податків заплатити тисяч на п'ять (якщо треба - підніму кошторис, який я складав на замовлення одного такого генія). зрозуміло, що скидуватись треба не на місяць роботи (два тижні будуть утрясатись подробиці, а ще тиждень він буде чухати яйця), а мінімум на квартал. з ходу це виходить півсотні тисяч гривень, тільки щоб прогодувати одного "об'єднатора".

тому починати треба з того, що ніякий рух на старті не може собі дозволити посадити собі очільника на ставку, яким би піздатим хлопцем він не був. відповідно це має бути аутсорс. а де аутсорс - там Технічне Завдання. а там де технічне завдання, там надсилання цінових пропозицій. а де цінові пропозиції, тендери, тощо, там відповідальність за піздобольство, якщо гроші не заплачені.

Date: Wednesday, 25 December 2013 01:00 pm (UTC)
From: [identity profile] crema-catalana.livejournal.com
До речі, слідкуючи за КС російської опозиції можна отримати певний досвід політичної культури та політичного безкультурря ))

Що таке "самооргарізація"

Date: Thursday, 26 December 2013 12:52 pm (UTC)
From: [identity profile] livejournal.livejournal.com
Користувач [livejournal.com profile] lovkyj_man посилається на ваш запис з Що таке "самооргарізація" (http://lovkyj-man.livejournal.com/56454.html) пишучи: [...] 2. http://kerbasi.livejournal.com/199816.html [...]

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Saturday, 12 July 2025 01:04 pm
Powered by Dreamwidth Studios