kerbasi: (ναυτής)
[personal profile] kerbasi
Цей допис висловлює мою особисту поліітичну позицію і розкриває характер моїх майбутніх дій у політичній площині, як то голосування, участь в політичній діяльності, підтримка тих чи інших сил і тому подібне.

Останнім часом з різних боків протистояння лунають пропозиції внесення суттєвих змін до Конституції, які якщо будуть прийняті, змінять політичний устрій країни. Серед пропозицій - різні форми парламентсько-президентського або тільки парламентського республіканського ладу. Затвердження змін до Конституції часто пропонується провести шляхом всенародного референдуму.

Мої постійні читачі певно мали можливість переконатися про широту моєї ерудиції, різномаїття практичного досвіду, включно з працею на державу у період початку державотворення, кілька освіт та різнопрофільність зацікавлень, до яких я здебільшого занурююся до глибин майже професійного рівня. Для людей, які описуюються саме останньою фразою у попередньому реченні є влучна назва англійською мовою - informed amator, поінформований аматор. Саме через моє поінформоване аматорство у багатьох сферах чимало читачів протягом вже майже п'яти років мене читають та зі мною дискутують.

Втім, я дожив до такого рівня свідомості, коли не є страшним визнавати, що я чогось просто не знаю або не маю достатньої підготовки, щоб мати відповідальне судження. Ось і в цьому випадку я зізнаюся urbi et orbi, що я не вважаю себе компетентним в питаннях конституційного ладу в країні. І це при тому, що питання державотворення та суміжні ним сфери знання періодично потрапляли до поля моїх інтересів протягом мого дорослого життя.

В зв'язку зі сказаним вище я вважаю всі спроби винести Конституцію або редакції її окремих положень на всенародний референдум спробою політичної еліти зняти з себе відповідальність за залучення належних професійних ресурсів, за вибір прийнятного для даного ступеню розвитку суспільства проекту Конституції, за прийняття його, впровадження і вдосконалення. Замість демонстрації політичної волі, мудрості й мужності пропонується сховатися за нашими спинами і перекласти на нас відпровідальність за те, що фактично чинитиме політична еліта та її експерти. Це цинічна спроба великих політичних фігур, уникаючи персоніфікації, залишити відчинену хвіртку, щоб чкурнути геть, якщо доведеться не лаврові вінки на себе приміряти, а гіркоту й ганьбу провалу.

Я виступаю проти вирішення питань конституційного ладу на всенародному референдумі.

Date: Tuesday, 28 January 2014 06:15 pm (UTC)
From: [identity profile] witch-leticia.livejournal.com
судячи з тих дурниць, які часом говорять навіть професійні юристи про конституційний лад, а ще будучи в курсі, що люди часто не розрізняють форму правління, ідеологію і політичний режим, напевне, радше погоджуюсь.
Та і взагалі, я таку річ скажу... ІМХО, якщо в країні немає хоч сяк-так задовільного рівня освіти (хоч освіта, звісно, не рятує від тупості) виносити важливі питання на рефередндуми це смертельний номер.

Date: Tuesday, 28 January 2014 06:50 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Пряма демократія навіть в країні з давньою традицією, у Швейцарії вже стає проблематичною. Її вже починають критикувати.

Date: Tuesday, 28 January 2014 07:04 pm (UTC)
From: [identity profile] witch-leticia.livejournal.com
та по її вже критикують давним давно, насправді от людина цілі книжки пише про це http://vk.com/doc15320640_232752830?hash=98d3cf3e4b7a6b9a65&dl=1aa94f90eed4dcc959
Хоч загалом я більше з Хабермасом погоджуюсь, але в тій формі, вякій той референдум має перспективи відбутись в конкретному місці в конкретний час це повна жесть. Окремо мухі і котлєти, в смислі нормативні теорії і дійсність. Треба лєпіть"из того, что было".

++

Date: Tuesday, 28 January 2014 09:23 pm (UTC)
From: [identity profile] docent030.livejournal.com
==Це цинічна спроба великих політичних фігур, уникаючи персоніфікації, залишити відчинену хвіртку, щоб чкурнути геть, якщо доведеться не лаврові вінки на себе приміряти, а гіркоту й ганьбу провалу

Гадаю краще вже і не скажеш

October 2017

S M T W T F S
1234567
8910 11121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Популярні теги

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Thursday, 19 October 2017 12:37 pm
Powered by Dreamwidth Studios