kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi

Кілька простих питань і простих відповідей.

В інформпростір зроблено злив про те, що в ВР зареєстрований законопроект, котрий забороняє паління навіть дома, на балконах і у власних авто. На що воно треба?

Ні, зовсім не для наближення до євро-атлантичних цінностей. Просто так сталося, що працівники ДАІ мають значну перевагу над працівниками патрульно-постової служби і дільничними інспекторами, бо мають можливість зупиняти авто не якихось злидарів, а саме тих, хто залюбки віддасть кілька десятків гривень, аби дали спокій. А решті міліції залишається тільки п’яниць шмонати, а якщо той зовсім пустий, то з горя – головою об стінку, щоб синців не було, тіпа сам упав. І є ризик перестаратися. Тепер ППС і дільничні матимуть можливість пристібатися до грошовитого дядька чи жінки і піти задоволеним життям з грошвою у кишені.

Перехід на 11-річну освіту. Навіщо?

Тут треба згадати дві події. Перша – реформа школи за совка почалася до Горбачова за володарювання Черненка. Черненко кілька років у молодості працював вчителем десь у Сибіру, тому перед смертю, коли мозок вже майже відключився, єдине на що він був здатний, це організувати реформу школи. До речі, задуми були непогані, і фактично реформа школи, коли 11-річку впровадили – це було найяскравіша подія пост-брежнєвського і пре-горбачовського СРСР. Отже, ностальгія. А ще більш старше покоління, кому зараз під 79 пам’ятають ще “стару» 11-річку. Отже, ностальгія і старим і малим.

Друге – треба згадати, на що цю 12-річку впроваджували. Якщо ви вважаєте, що для наближення до Європи, то я вас вітаю: вам вдалося прожити останні два десятки років поза політикою і економікою. Щаззз вам Кучма наближуватиме освіту до Європи! А вечірню школу робочої молоді не хочете?..  Насправді завдань було два. По-перше, покращити статистику зайнятості, бо тоді це було критично, для того ж МВФ з Всесвітнім банком. По-друге, зробити більш проблематичним ухилення від служби у війську. Тоді це також було актуально, бо людей призивали більше. Коли ти закінчуєш школу у 17, маєш рік кудись зникнути. Коли у 18 – на тебе чекає повістка одразу з випускного вечора. 

Як можете бачити, це все зараз вже не пече владу (крім ностальгії, звісно).

А на що тоді 6-денний навчальний тиждень дітям?

Колись читав за часів сексуальної революції в наших краях, що більшість людей займаються сексом суботнього ранку. Тобто не обов’язково тільки по суботах, але саме суботнього ранку більше людей робить «ето», ніж в інші години і дні. До речі, про це вже можна почитати на різних форумах на жіночо/сімейно/дитячу тематику.  Там є такі, що там прямо і кажуть: дякуємо президентові за час для траху, а інші більш завуальовано – ура, тепер спиногризи хоча б у суботу пристроєні. Ось на тих, кому діти - «спиногризи» це й розраховано.

Взагалі, це помилка вбачати в діях влади виключно іноземне або бізнесове замовлення. Значно більш зрозумілими мотиви цих людішек стають, коли аналізуєш їхні дії через призму стереотипів і фобій сірої маси. Звісно, більшості україномовної публіки це важко, бо ця публіка переважно має сільське коріння, їм зрозуміліший був Ющенко, але нічого, трохи попрактикуєтесь і зрозумієте хлопця з Зарєчной уліци робочої слобідки. У нас ще багато років на спостереження.


Date: Monday, 12 July 2010 09:52 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Я ходив в шестиденку, у мене було по шість уроків вже з п"ятого класу, і по сім - з шостого, а в старших ще й "нульові" додалися, різні ілеологічні "факультативи", від котрих відмовитися не можна було. І в цілому це все було дуже погано, бо займався хрін зна чим, крім підготовки до того, що мало б стати моїм майбутнім фахом. Звісно, деякі батьки "вирішували питання", щоб в їхніх дітей був час на самопідготовку та репетиторів з дісциплин, куди вступні іспити здавати, але мої батьки були принципові, "више етава", тому я вигріб все шкільне псевдо-освітнє сміття, яке тільки було можливо. Я ходив до школи з 1975 до 1985, це була одна з найкращих шкіл міста, але все було дуже далеко від того, щоб я назвав це "ничего не потеряли".

Date: Monday, 12 July 2010 11:32 am (UTC)
From: [identity profile] stekunova-sem.livejournal.com
мне чуть больше повезло: я отходила в школу до 1998 года, когда идеологический хлам совка вымелся, а нового идиотизма, преимущественно программного, еще не понабилось. И хотя у нас была спецшкола со спецклассом - в универе по специальности было 8 часов английского а неделю, в 11 классе - 9 (!) - седьмой урок был только один раз в неделю. Ничего лишнего не было.

Date: Monday, 12 July 2010 11:45 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
У мене також була "спецшкола". В старших класах англійська щодня, а крім того технічний переклад - 2 години на тиждень, практикум підготовки гідів-перекладачів - дві години, англійська/американська література - година. А ще був такий чудо-предмет як НВП (начальна військова підготовка - він у нас був 7 і 8 уроком по п"ятницях), а ще обов"язкова політінформація по вівторках "нульовим" уроком, по понеділках - лінійка з читанням пропагандистських документів і співами "Ету пєсню нє задушиш нє убйош" і подібного, а в решту днів ввели постановою якихось парт-госп органів обов"язкову зарядку на подвір"ї (взимку у коридорах) під платівку з шкільного радіовузла, тобто все одно приходити до школи на півгодини раніше. Блін, така була фігня!

Date: Monday, 12 July 2010 12:42 pm (UTC)
From: [identity profile] stekunova-sem.livejournal.com
Господи, ужас-то какой (((
как нам повезло!

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Зміст сторінки

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sunday, 6 July 2025 03:35 am
Powered by Dreamwidth Studios