kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi

Кілька простих питань і простих відповідей.

В інформпростір зроблено злив про те, що в ВР зареєстрований законопроект, котрий забороняє паління навіть дома, на балконах і у власних авто. На що воно треба?

Ні, зовсім не для наближення до євро-атлантичних цінностей. Просто так сталося, що працівники ДАІ мають значну перевагу над працівниками патрульно-постової служби і дільничними інспекторами, бо мають можливість зупиняти авто не якихось злидарів, а саме тих, хто залюбки віддасть кілька десятків гривень, аби дали спокій. А решті міліції залишається тільки п’яниць шмонати, а якщо той зовсім пустий, то з горя – головою об стінку, щоб синців не було, тіпа сам упав. І є ризик перестаратися. Тепер ППС і дільничні матимуть можливість пристібатися до грошовитого дядька чи жінки і піти задоволеним життям з грошвою у кишені.

Перехід на 11-річну освіту. Навіщо?

Тут треба згадати дві події. Перша – реформа школи за совка почалася до Горбачова за володарювання Черненка. Черненко кілька років у молодості працював вчителем десь у Сибіру, тому перед смертю, коли мозок вже майже відключився, єдине на що він був здатний, це організувати реформу школи. До речі, задуми були непогані, і фактично реформа школи, коли 11-річку впровадили – це було найяскравіша подія пост-брежнєвського і пре-горбачовського СРСР. Отже, ностальгія. А ще більш старше покоління, кому зараз під 79 пам’ятають ще “стару» 11-річку. Отже, ностальгія і старим і малим.

Друге – треба згадати, на що цю 12-річку впроваджували. Якщо ви вважаєте, що для наближення до Європи, то я вас вітаю: вам вдалося прожити останні два десятки років поза політикою і економікою. Щаззз вам Кучма наближуватиме освіту до Європи! А вечірню школу робочої молоді не хочете?..  Насправді завдань було два. По-перше, покращити статистику зайнятості, бо тоді це було критично, для того ж МВФ з Всесвітнім банком. По-друге, зробити більш проблематичним ухилення від служби у війську. Тоді це також було актуально, бо людей призивали більше. Коли ти закінчуєш школу у 17, маєш рік кудись зникнути. Коли у 18 – на тебе чекає повістка одразу з випускного вечора. 

Як можете бачити, це все зараз вже не пече владу (крім ностальгії, звісно).

А на що тоді 6-денний навчальний тиждень дітям?

Колись читав за часів сексуальної революції в наших краях, що більшість людей займаються сексом суботнього ранку. Тобто не обов’язково тільки по суботах, але саме суботнього ранку більше людей робить «ето», ніж в інші години і дні. До речі, про це вже можна почитати на різних форумах на жіночо/сімейно/дитячу тематику.  Там є такі, що там прямо і кажуть: дякуємо президентові за час для траху, а інші більш завуальовано – ура, тепер спиногризи хоча б у суботу пристроєні. Ось на тих, кому діти - «спиногризи» це й розраховано.

Взагалі, це помилка вбачати в діях влади виключно іноземне або бізнесове замовлення. Значно більш зрозумілими мотиви цих людішек стають, коли аналізуєш їхні дії через призму стереотипів і фобій сірої маси. Звісно, більшості україномовної публіки це важко, бо ця публіка переважно має сільське коріння, їм зрозуміліший був Ющенко, але нічого, трохи попрактикуєтесь і зрозумієте хлопця з Зарєчной уліци робочої слобідки. У нас ще багато років на спостереження.


Date: Monday, 12 July 2010 07:20 am (UTC)
From: [identity profile] shepita.livejournal.com
це Ви жартуєте про суботній ранок? чи це справді така проблема, а я - ні сном, ні духом?

Date: Monday, 12 July 2010 07:33 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Я б хотів пожартувати, але насправді все серйозно.

Date: Monday, 12 July 2010 07:47 am (UTC)
From: [identity profile] shepita.livejournal.com
як жертва незрозумілих реформ у виші я дуже співчуваю дітям.
та й після своєї педагогічної практики я зрозуміла, що в школі про дітей думають в останню чергу. винятки, звичайно, є (в особі кількох учителів), але це не впливає на бажання вести дитину до школи взагалі, не кажучи вже про шестиденку.

Date: Monday, 12 July 2010 08:02 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
В школі, на мою думку, золотий період був з черненківської реформи (1984) і до розпаду СРСР. Вчителям стали платити стільки, скільки білий комірець в СРСР ніколи не отримував, в результаті з мого випуску (1985) в педин пішли найкращі, а на деякі факультети відбувся справжній конкурс медалістів. Це ні в яке не йде порівняння з "ума нєт - іді в пєд" попередніх років. Але, на жаль, недолугі реформи 1990-х на цьому поставили крапку.

Date: Monday, 12 July 2010 08:10 am (UTC)
From: [identity profile] shepita.livejournal.com
я народилася у той золотий період, а до школи пішла уже у дев'яностих. тобто я - продукт уже цієї недолугої освітньої системи.
ну а висновок одни - не те реформують (і не тільки про зарплатню йдеться, ясна річ).

Date: Monday, 12 July 2010 08:25 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Мали місце кілька масштабних експериментів і нововведень, крім підвищення зарплати. Саме тоді впровадили "нульовий" клас. Наскільки пам"ятаю, малюкам дуже подобалося. Вчителі почали звикати, що є варіанти виховання, крім армійської муштри. Впровадили курс інформатики. Який би він не був смішний з точки зору сьогодення, але тоді це був справжній прорив. Впровадили курс етики і психології родинного життя. До цього все статеве виховання обмежувалася тим, що десь у середніх класах вчителька виганяла хлопчиків з класу, а дівчатам розповідала про місячні і вагітність - от і все виховання. Звісно, нововведення не скрізь впроваджувалися ефективно чи мудро, але, принаймні, якийсь зсув намітився, бо до цього школа була чимось подібним до війська, тільки для малоліток. На жаль, я змушений констатувати (не тільки у сфері освіти), що ми тепер відкочуємося навіть не до 1991-го року, а як би не до періоду ще раніше 1984 р. А там були Андропов з його лінійним розумінням дисципліни і ефективності, і Брежнєв з його вірою, що на врожайність впливають постанови ЦК КПРС.

Date: Monday, 12 July 2010 12:04 pm (UTC)
From: [identity profile] shepita.livejournal.com
про такі реформи в освіті навіть не чути. а варто було б переглянути хоча б методику викладання, впровадити якісь альтернативні підходи до звичного читання правила з підручника й заучування його вдома на пам'ять (саме так це й відбувається, я не вигадую, до того ж, практику я проходила не у звичайній школі, а в гімназії, про статус якої невтомно наголошується при будь-якій нагоді).
я навчаюся не в педагогічному виші і не знаю, як готують майбутніх вчителів, але ці нинішні чомусь вважають, що діти мають ходити повільно, говорити тихо і їм неодмінно мають подобатися нудні й безкінечно довгі уроки, на яких мало що відбувається. про те, що залежить від них, вони не говорять, посилаючися на малі зарплати.
у мене теж була шестиденка, але я не жаліюся. мені пощастило з ліцеєм: я знала, навіщо я ходжу на уроки і навіщо недосипаю вночі, а це головне. і мене ніхто не змушував вчитися.
а що зараз відбувається у вишах із впровадженням кредитно-модульної системи - це взагалі смішно. про це навіть не буду говорити.

Date: Tuesday, 13 July 2010 04:53 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Різні системи, що мали за мету заохочення студента працювати в семестрі, а не тільки "спіхівать" сесію та заліки, впроваджували й за моїх часів. Постійно посилалися на закордонний досвід і т.д. Але це мавпування без розуміння внутрішньої сутності звісно ні до чого не приводило, крім зайвого клопоту студентам.
Взагалі, всі "реформи" у нас тупцюють на місці або ходять колом. Про більшість "нововведень" писала ще горбачовська преса.

Date: Tuesday, 13 July 2010 07:24 am (UTC)
From: [identity profile] shepita.livejournal.com
тепер клопіт є і у викладачів, бо жоден з них не розуміє суті нововведень, тому кожен вигадує щось своє. переважно вони просто виставляють у відомості якісь ефемерні бали - от і весь болонський процес.
нам цю систему ввели рік тому, вже в магістратурі. а до цього вона три роки впроваджувалася на молодших курсах, але попри сподівання, за цей час не вдалося ні розробити якісь єдині критерії, ні навести лад у тому плюралізмі думок у одній голові. словом, Ви праві - "всі "реформи" у нас тупцюють на місці або ходять колом". прикро.
а навчаюсь я в Київському національну імені Шевченка, якщо що.

Date: Monday, 12 July 2010 07:59 am (UTC)
From: [identity profile] ti-ua.livejournal.com
Для тих у кого 1 кімната на всіх гадаю така проблема дуже актіальна.
Ну тобто для дуже багатьох, враховуючи шанси отримати власне житло в нашій країні.
І гадаю ці шанси за правління Януковоща ніфіга не покращаться.

Date: Monday, 12 July 2010 08:16 am (UTC)
From: [identity profile] shepita.livejournal.com
це я розумію, сама жила з батьками в одній гуртожицькій кімнаті до 16 років. просто не знала, що ця болюча проблема (як видно й з коментаря внизу) може вирішуватися таким дивним чином.
ну, а якщо чесно, то по-моєму, зовсім це ніяке не вирішення проблеми)

Date: Monday, 12 July 2010 08:25 am (UTC)
From: [identity profile] ti-ua.livejournal.com
Ну то вам до 16 років може і не відомо було, що батькам їбаться треба.
Я от стопудово над тим не замислювався, доки не пожив в гуртожитках та по зйомних хатах.

Date: Monday, 12 July 2010 08:28 am (UTC)
From: [identity profile] ti-ua.livejournal.com
Чого ж дивним. Дітей на літо в піонерлагер і уперед :)))

Date: Monday, 12 July 2010 11:43 am (UTC)
From: [identity profile] shepita.livejournal.com
це вже краще, хоча так само основної проблеми не вирішує. і мені йдеться не про те, щоб узагалі тих бідолашних дітей не народжувати, Ви ж розумієте)))

Date: Monday, 12 July 2010 04:32 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Вирішення у тому, щоб заробити на квартиру або принаймні винаймати квартиру. Але ті, хто голосують за ПР, переважно не тої породи. А в моєму дописі йдеться про те, на кого розраховані дії ПР/Януковича.

Date: Monday, 12 July 2010 04:57 pm (UTC)
From: [identity profile] shepita.livejournal.com
боюся тільки, що дієві його дії. і підтримки людей такої породи він не втратить(

Date: Monday, 12 July 2010 05:07 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Опонентам Януковича треба розіграти гру, яку несвідомо розіграли різні демократи проти партократів у часи "перебудови". Комунізм - це лафа, шара, халява, але... ковбаса по талонах або за неї їхати до Москви... А демократія - це 500 сортів ковбаси і охрєнєнна зарплата в "зєльоних". А якщо ти бухий спиш просто на асфальці, то поліціянт не має права тебе будити - ось це права людини!

І народ почав на виборах в депутати обирати демократів... Ось щось таке потрібне.

Date: Monday, 12 July 2010 04:33 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
З того ж арсеналу канікули у бабусі в селі, а також віжбуття старших поколінь на все літо на дачу, прихопивши внучків.

Date: Monday, 12 July 2010 07:57 am (UTC)
From: [identity profile] ti-ua.livejournal.com
Дуже цікавы думки!!!
Звичайно ржака, але на рідкість логічно :)))

Date: Monday, 12 July 2010 08:05 am (UTC)
From: [identity profile] ex-petrovyc.livejournal.com
про суботу дуже влучно ;)

Date: Monday, 12 July 2010 04:32 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Вишлі ми всє із народа... (с)

Date: Monday, 12 July 2010 09:21 am (UTC)
From: [identity profile] stekunova-sem.livejournal.com
лучше шестидневка с нормальным расписанием, чем 7 уроков в день
мы ходили в субботу в школу и ничего не потеряли.

Date: Monday, 12 July 2010 09:52 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Я ходив в шестиденку, у мене було по шість уроків вже з п"ятого класу, і по сім - з шостого, а в старших ще й "нульові" додалися, різні ілеологічні "факультативи", від котрих відмовитися не можна було. І в цілому це все було дуже погано, бо займався хрін зна чим, крім підготовки до того, що мало б стати моїм майбутнім фахом. Звісно, деякі батьки "вирішували питання", щоб в їхніх дітей був час на самопідготовку та репетиторів з дісциплин, куди вступні іспити здавати, але мої батьки були принципові, "више етава", тому я вигріб все шкільне псевдо-освітнє сміття, яке тільки було можливо. Я ходив до школи з 1975 до 1985, це була одна з найкращих шкіл міста, але все було дуже далеко від того, щоб я назвав це "ничего не потеряли".

Date: Monday, 12 July 2010 11:32 am (UTC)
From: [identity profile] stekunova-sem.livejournal.com
мне чуть больше повезло: я отходила в школу до 1998 года, когда идеологический хлам совка вымелся, а нового идиотизма, преимущественно программного, еще не понабилось. И хотя у нас была спецшкола со спецклассом - в универе по специальности было 8 часов английского а неделю, в 11 классе - 9 (!) - седьмой урок был только один раз в неделю. Ничего лишнего не было.

Date: Monday, 12 July 2010 11:45 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
У мене також була "спецшкола". В старших класах англійська щодня, а крім того технічний переклад - 2 години на тиждень, практикум підготовки гідів-перекладачів - дві години, англійська/американська література - година. А ще був такий чудо-предмет як НВП (начальна військова підготовка - він у нас був 7 і 8 уроком по п"ятницях), а ще обов"язкова політінформація по вівторках "нульовим" уроком, по понеділках - лінійка з читанням пропагандистських документів і співами "Ету пєсню нє задушиш нє убйош" і подібного, а в решту днів ввели постановою якихось парт-госп органів обов"язкову зарядку на подвір"ї (взимку у коридорах) під платівку з шкільного радіовузла, тобто все одно приходити до школи на півгодини раніше. Блін, така була фігня!

Date: Monday, 12 July 2010 12:42 pm (UTC)
From: [identity profile] stekunova-sem.livejournal.com
Господи, ужас-то какой (((
как нам повезло!

Date: Monday, 12 July 2010 10:19 am (UTC)
From: [identity profile] o-teren.livejournal.com
Як на мене, то в нас величезна проблема: щоб влада не зробила, всі думають, що то зі злим умислом роблено. І найгірше, що так воно й є.
Мені, наприклад, зовсім не зрозуміло які переваги дає 12-річка. Більш того, стикаючись з рівнем викладання в нинішній школі, взагалі приходжу до думки, що можна було б вкластися і 9-10 років. Краще менше та краще. Але повірити, що нинішній перехід якось поліпшить ситуацію в школі - геть не віриться.
(Ющенко, ставши президентом, теж наскільки мені пригадується, обіцяв повернутися до 11-річної системи, але як завжди, нічого в цьому напрямку не зробив).

Date: Monday, 12 July 2010 11:47 am (UTC)
From: [identity profile] ti-ua.livejournal.com
+++

Не зрозуміло шо вони там 12 років роблять.

Date: Monday, 12 July 2010 05:10 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Та ясно, що все лайно і непрофесіоналізм. Тут справа вже у сприйнятті/несприйнятті режиму і персоналій. Мені всі бридкі від Кравчука до Януковича, тому в мене ніколи не було рожевих окулярів стосовно різних ініціатив укрвлади. Отже, мені значно легше, ніж різним ентузіастам, котрі вважають, що 12 років марнування часу в школі з прибацаними, напівграмотними вчительками - це шлях в Європу, котрий тепер забрали.

Date: Monday, 12 July 2010 05:51 pm (UTC)
From: [identity profile] o-teren.livejournal.com
Мене це теж трохи дивує. Ну, я розумію - зайвий раз сказати, що Табачник нехороша людина, то святе. Але обгрунтовувати це своє твердженням посиланнями що "от у Європі так", абощо, це якийсь недомисел. Здається при бажанні там можна було б накопати щось більш серйозне.

Date: Tuesday, 13 July 2010 02:51 pm (UTC)
From: [identity profile] zaretska.livejournal.com
дякую, цікавий матеріал для роздумів

але мені всеж здається, що на меті ці "реформатори" мають насамперед як можна глибше вскаламутити воду, в якій будуть ловити і рибку і рибаків

дивіться самі: ЧПшників і всіх, хто заробляє гроші, добряче ошалешили податковим кодексом, водіям обіцяють якісь правки до ПДД, курців ніби і лякають, але мабуть не чіпатимуть (ну от заборонили пити пиво на вулці і нічого на наших вулицях не змінилося), а для домогосподарок і пенсіонерів вигадали незкінченну тему для розмов: школа і т.д. (щоб рідше згадували про обіцяні збільшені пенсії і допомогу на новонароджених дітей)

коротше, виглядає це все як клоунада в цирку, що відволікає увагу глядачів, поки працівники сцени монтують грати для другого відділення шоу

Date: Tuesday, 13 July 2010 03:48 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Створення інформшуму для того, щоб спантеличинти активні сили суспільства та під завісу робити своє - це теж є.

Стосовно підприємців в мене дуже неоднозначне до них ставлення:

"А я жбурну камінь у "єдиноналожніка"
http://kerbasi.livejournal.com/65107.html

"Відповідь всім незгодним"
http://kerbasi.livejournal.com/65488.html

Date: Tuesday, 13 July 2010 06:06 pm (UTC)
From: [identity profile] zaretska.livejournal.com
тож я і про податки кажу: виглядає так, що роблять аби що тільки для заповнння розумового і мовного апарату свідомого електорату

ця фігня з Табачника почалася (в календарному плані, а не в логічному)

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Friday, 4 July 2025 01:43 pm
Powered by Dreamwidth Studios