kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi

На першому році української незалежності я ще був студентом і з далекосяжними цілями отримати постійну роботу співробітничав з однією фірмою, котра намагалася залучити японських бізнесменів до створення спільних підприємств у регіоні. На диво, японці, на відміну від представників інших розвинених країн, на таку ініціативу містечкової еліти відгукалися залюбки, вели листування, завалювали матеріалами від японської організації сприяння експорту Джетро та регулярно приїжджали делегаціями.

От що одразу кидалося в око, що вони кожний мали кишенькові дозиметри, і використовували їх частіше, ніж пересічний українець-курець використовує цигарку. Перекладачки з обуренням розповідали, що японські мандрівники у свої звіти вносять кожний прийом їжі, щоб отримати відшкодування за втрату здоров’я  через вжиток місцевих продуктів. Це дійсно дратувало, і часом по молодості викликало бажання замість гречних слів просто зарядити добряче в японську пику.

Втім, місіонери японського бізнесу та політики знали, чим полестити місцевим, і полюбляли розповідати, як вони почуваються у небезпеці у тотально забрудненому радіацією Києві, тому залюбки перенесли б дипломатичні та торгівельні представництва до іншого міста, наприклад, до вашого, шановні співрозмовники. Звісно, ж місцеві князьки та їхня челядь після цього починала стрибати від радості, і їм бачилися перспективи величезного свята життя на японські ієни, чимало з котрих ллються безпосередньо до їхніх кишень. Коли ж хтось з менш схильних до цуценячого оптимізму презирливо кривився, дивлячись на японські щохвилинні ігри з дозиметрами, вони у своїй японській манері покірливо посміхалися та казали: «Так, ми нація нуклеофобів. Розумієте ж, Хіросіма, Нагасакі… Це тепер в наших генах».

От тепер постає питання, як ядерне лобі Японії спромоглося так замулити очі нуклеофобній (чи радіофобній – якщо вам більше подобається таке слово) нації, що по всій сейсмонебезпечній Японії були набудовані десятки реакторів, безпека яких під час не те що ймовірних, а просто гарантованих землетрусів мала б викликати чимало сумнівів.


Date: Thursday, 17 March 2011 10:08 am (UTC)
From: [identity profile] sparrow-hawk.livejournal.com
з фобіями працюють психіатри

а кушати (мати дешеву енергію) хочеться усім

Date: Thursday, 17 March 2011 04:46 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Я не про те. Я про забезпечення безпеки. З фобіями працюють фахівці з подвійного, потрійного забезпечення безпеки. Вони ж не пацбків бояться, тут наука та техніка, а наука та техніка знаходять рішення.

Date: Thursday, 17 March 2011 10:19 am (UTC)
From: [identity profile] 22he-travnya.livejournal.com
Землетрус такої сили навряд чи можна назвати "гарантованим". Насправді відбулась дужемалоймовірна подія імовірністю якої можна і треба було нехтувати.

Date: Thursday, 17 March 2011 11:08 am (UTC)

Date: Thursday, 17 March 2011 04:45 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Та ні, подія дуже ймовірна, і це японцями чимало обговорювалося, тільки щось у безпеці вони прогавили. Як тут пишуть, не врахували можливу втрату електропостачання чи щось таке, що досить дивно для достатньо мілітарно у минулому орієнтованої нації.

Date: Thursday, 17 March 2011 11:08 am (UTC)
From: [identity profile] crema-catalana.livejournal.com
Співзвучно з філософією Країни Ісходящего Сонця: або прийняти, або відкинути ідею атомної енергетики; а коли не можеш зразу відкинути, то краще зразу прийняти.

Date: Thursday, 17 March 2011 05:00 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Я цілком "за" атомну енергетики, тільки мені здавалося, що в японців там захист на всі можливі і не можливі випадки, аж до ядерної війни з КНДР чи падіння метеориту, а виявилося, що їхня радіофобія була скоріш понтами для нас, своєрідною демонстрацією зверхності.

Date: Thursday, 17 March 2011 05:10 pm (UTC)
From: [identity profile] crema-catalana.livejournal.com
Власне, я про те ж саме.

Date: Thursday, 17 March 2011 11:20 am (UTC)
From: [identity profile] vpasty-vgoru.livejournal.com
Так їхні АЕС витримали і 9-бальниий землетрус і цунамі. Там тільки полетіли системи охолодження, але зробити їх так, щоб вони і витримали, здається взагалі нереально.
А взагалі я вражена - вони ВИТРИМАЛИ. Їх і будували з розрахунку на можливі землетруси і цунамі

Date: Thursday, 17 March 2011 04:48 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Система охолодження і є найбільш критичним елементом безпеки на реакторі. Можна побудувати такий корпус, що його лише пряме влучання комети зруйнує, а через втрату системи охолодження реактор вибухне з середини. Так сталося у Чорнобилі, а тепер японці мають Чорнобиль повільного розгортання.

Date: Thursday, 17 March 2011 05:52 pm (UTC)
From: [identity profile] vpasty-vgoru.livejournal.com
значить - кепські наші справи...

Date: Thursday, 17 March 2011 12:29 pm (UTC)
From: [identity profile] lena-ua-mk.livejournal.com
Ну реактор то наче від поштовхів встояв...а от цунамі вони не розрахували...
Цікаву інформацію наводити.Зараз як набіжать японофоби...

Date: Thursday, 17 March 2011 04:50 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Враховуючи, що в багатьох сучасних мовах немає слова для цунамі і використовується запозичене з японської слово, власне "цунамі", я б оочікував, що це природне явище не є чимось невідомим і непередбачуваним для японців.

Японофоби не набіжать. Я жорстко модерую.

Date: Thursday, 17 March 2011 03:45 pm (UTC)
From: [identity profile] eugnat.livejournal.com
Они не рассчитывали, что не будет электричества. Вот это прокол... По всей видимости, линия электропередачи шла не так далеко от берега.

Date: Thursday, 17 March 2011 04:53 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Так, мабуть це. Для мене, як для колишнього кораблебудівника та морського офіцера запаса власне у сфері корабельної електроенергетики, дуже дивно, що на таких об"єктах, як ядерний реактор не забезпечується резервне електропостачання на випадок ... ну хоча б теракту, падіння метеориту чи нальоту ворожої авіації чи ракетного нападу.

Date: Thursday, 17 March 2011 07:14 pm (UTC)
From: [identity profile] eugnat.livejournal.com
Резервное было. От дизельных насосов на первом этаже, который на хрен смыло волной.

Date: Thursday, 17 March 2011 04:28 pm (UTC)
From: [identity profile] dgri.livejournal.com
А яка розумная цьому альтернатива?

(1) теплові ЕС на газі - це до фіга спожитого газу щодня, і відповідно купа резервуарів і трубопроводів. У разі землетрусу усе це господарство може вибухнути так, що мало не здасться.
(2) теплові ЕС на вугіллі - це багато ешелонів вугілля щодня, і сотні тисяч тонн шкідливих викидів до атмосфери щороку, в тому числі радіоактивних домішок, які завжди є у вугіллі. Кумулятивний вплив на здоров'я населення, мабуть, такий, як у щорічного Чорнобиля. Додамо сюди статистику загибелі шахтарів (по кілька чоловік на кожен мільйон тон видобутого вугілля).
(3) теплові ЕС на нафті, мазуті, etc. - див. аварії танкерів, нафтопроводів, нафтопромислів, British Petroleum у Мексиканській затоці тощо. Навіть без жодних землетрусів і цунамі. А в разі стихійного лиха - взагалі капець.
(4) гідроелектростанції: що буде з греблею великого водосховища в разі землетрусу? У Китаї в 70-і роки без жодного землетрусу, тільки після катастрофічної зливи, прорвало греблю ГЕС, після чого тисяч з 25 людей загинуло одразу, і ще більше сотні тисяч трошки потім. Точно ніхто не рахував.
Отака фігня, малята.

Date: Thursday, 17 March 2011 04:43 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Та я сам є прихильником атомної енергетики, тільки вразило, що такі радіофоби, до того ж вони так зверхньо дивилися на нас з нашим Чорнобилем, і тут така засада! Я очікував би значного кращого забезпечення безпеки від такого нуклео-чутливого народу.

Date: Thursday, 17 March 2011 04:47 pm (UTC)
From: [identity profile] dgri.livejournal.com
Я підозрюю, що у нас в разі землетрусу такої сили, як оце зараз в Японії, впало б взагалі усе. І атомні станції були б однією з найменших проблем.

Date: Thursday, 17 March 2011 04:55 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
На нас, взагалі, можна ставити жирний хрест, враховуючи скільки вже років наше суспільство та держава не можуть собі дати ради навіть з найелементарнішими завданнями... (((

Date: Thursday, 17 March 2011 10:57 pm (UTC)
From: [identity profile] alla-g.livejournal.com
Чому вразило? Прикро, але мали (і мають) багато підстав дивитися зверхньо.

Date: Friday, 18 March 2011 09:24 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Навіть важко назвати державу, громадяни котрої не мали б підстав на нас дивитися зверхньо.

Date: Thursday, 17 March 2011 06:07 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Нема потреби у питаннях ядерної безпеки передбачувати час конкретного землетрусу, але те, що Японія належить до найбільш сейсмічно актичвного регіону світу, це не викликало жодних сумнівів і завжди враховувалося при будівництві всіх об"єктів, включно з АЕС. Дивно, що недопрацювали, бо ж такі понти були... Я дотепер вважав, що, принаймні, японці не схильні до окозамулювання, надування щок та відвертання стихійних лих постановами державних органів. Я мав такий стереотип, що на це хворіють комуністичні держави та меншої мірою дежави Заходу.

Date: Thursday, 17 March 2011 08:04 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Комуністични режими замовчували неприємну для них інформацію, але головним пропогандистським методом було створення штучної реальності, коли врожайність підвищується постановою ЦК КПРС, заможність народу проголошується на з"їзді компартії. Весь народ це конспектує на політінформаціях, політзаняттях, школах юного комуніста, семінарах рабкорів і т.д. і зрештою починає в це хай і не вірити вглибині свого "Я", але, принаймні, рефлекторно видавати це на публіці, самостійно і з власного рефлекторного імпульсу. На Заході аналоги можна знайти тільки в якихось вузьких колах, як то серед яйцеголових проповідників суспільних теорій та їхніх прихильників, де вони один одного обробляють через різні тренінги, воркшопи та симпозіуми, але аж ніяк не всенародно.

Date: Thursday, 17 March 2011 09:04 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Якщо Ви почитаєте книжки русскіх та совєцьких емігрантів, починаючи з жовтневого перевороту і аж до горбачовської перебудови, Ви в усіх епохах знайдете ламенти про те, куди котиться Захід, зокрема США, та різні "настанови". Нічого, західний світ пережив коммуністів, переживе й ісламістів та інших "істів". Ну, це власне моє переконання, я не можу його довести, просто я на цьому стою. :-)

А СРСР я завстав у досить свідомому віці, власне об"єктом виховання у школі, армії та іституті, мої спогади не у лінійній площині "вірили - не вірили". Люди тоді знаходилися у стані шизофренічного роздвоєння, коли людина одночасно і вірить і не вірить, а вибір амплуа залежить від контексту і може мінятися кілька разів протягом однієї розмови. Це все можна й дотепер спостерігати, якщо набратися терпіння та послухати типового прихильника партії регіонів зі сходу.

І маленьку ремарку я Вам надішлю у приват.

Профіль

kerbasi: (Default)
Pro Nihilo

March 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
2728293031  

Популярні теги

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Friday, 11 July 2025 12:38 pm
Powered by Dreamwidth Studios