kerbasi: (ναυτής)
[personal profile] kerbasi

Вчора я розглянув тему тактики режиму за півтора року до президентських виборів. Євроінтеграція це один з трюків, яким планується залучити частину голосів прозахідного та національно свідомого електорату, щоб скомпенсувати втрати від вигнання "бєспрєдєльщіків", яких обов'язково слід приборкати, бо вони дратують навіть найлояльніший електорат фабричного простонароддя. Отже, навіщо асоціація режиму, зрозуміло. Розглянемо, чого прагнуть інші сторони.

ЄС
На перший погляд дивно, що помаранчева революція не викликала ніякого дипломатичного та політичного ентузіазму в ЄС, а раптом тепер стала потрібна Угода про асоціацію, при чому з фігурою, яку раніше називали контроверсійною, і це було приводом тримати дистанцію з помаранчевою владою, тепер так опікуються, що аж вона є чи не головним питанням підготовки до самміту у Вільнюсі, а підписання планують з особою, чий дім тюрма.

Для розуміння цього явища слід розуміти, що політика це передовсім прагматичні інтереси, а дипломатія це постійний замінник війни - це артилерийські дуелі, сутички розвідпідрозділів, престрілки патрулів, тобто те, що не є сравжніми операціями, а тільки засобами тримати себе та потивника в тонусі, одночасно придивляючися, чи раптом не відкриє противник якісь свої нові об'єкти, озброєння, методи і т.д. Звісно, це метафорично. Дипломати стріляють нотами та заявами, організованими кампаніями в пресі і т.д. Україна - завжди була дуелянтом слабким і надмірно рефлексивним. Коли спортсмен просто тере синця і каже, мовляв, нічого собі прямого в обличчя пропустив, треба буде відпрацювати верхній захист, тюхтій плаче, лається і шукає, кому поскаржитися. В нашому регіоні Росія, ЄС - це спортсмени. Україна - тюхтій.

Ще один чинник, який слід розуміти, це особливості зовнішньої політики США. Жоден американський президент чи конгресмен не отримає голосів за зовнішньополітичну програму. Така особливість самодостатнього американського менталітету. В корпораціях, в державному апараті перспективніше займатися американськими завданнями, ніж міжнародними. Звідси американська політика така неоковирна, бо її роблять не найкращі кадри, роблять з запізненням, не з тими і не проти тих, кого слід було б. Втім, республіканці традиційно більш за демократів розуміють, що перша економічна і воєнна потуга світу не може самоізолюватися. І навіть серед демократів бувають найслабші президенти порівняно з іншими президентами-демократами у зовнішньополітичних питаннях. "Форбз" назвал Обаму найслабшим президентом за період після другої світової. Слабшим навіть за Джиммі Картера. Якщо ви придивитeся до ставлення США до України, то легко виведете, що ми фактично випали з поля зору США з приходом Обами до влади. Вакуумом, що утворився, намагається скористатися ЄС і заповнити його своїм впливом. Навіщо?

У ЄС, де на чолі стоїть брюсельська транснаціональна бюрократія та політичні еліти так званої "старої" Європи, є принаймні три приводи саме зараз зайняти американське місце в Україні. По-перше, ЄС завжди радіє премогам над США у сфері розповсюдження впливу. По-друге, ЄС бачить в Україні поле для нового раунду дипломатичних дуелів з Росією. По-третє, Брюсель та країни "старої" Європи фактично перехоплюють в Польщі роль головного моста на Схід. А суперництво між Польщею та "старою" Європою це факт, і саме позиціонування Польщею себе, як центр компетенції з питань Сходу, було козирем, який намагався розіграти польський політикум після вступу до ЄС для набуття політичної ваги.

РФ. Наївно вважати, що Путіна насправді дико злякає долучення України до Угоди про асоціацію. Зайдіть у Вікіпедію та почитайте, з ким ЄС має такі угоди. Цього мусить боятися Путін? Не смішіть! Так, програвати дипломатичний дуель неприємно, але буде й наступний раунд. До того ж хто казав, що підписання це програш? Ви ще ратифікуйте в усіх парламентах ЄС. І в українському, до речі, де також можливі варіанти. Отже, тиск на Україну ніяк не послабне. Про якісь гарантії кажете? А ядерне роззброєння, гарантії безпеки та територіальної цілісності і Тузлу пригадуєте?

Висновки
1. Для нас, українців в асоціації немає нічого. Це гра на наших теренах, але не наша.

2. Звісно, всі можуть чимсь скористатися. Як режим користується, так і пересічний громадянин може. Наприклад, отримати грант від якоїсь нової програми, які напевно з'являться. Про безвізовий режим і вільну торговлю краще не кажіть. Краще про них домовлялися б окремо від Асоціації, бо шанси на їх ратифікацію в ЄС окремо значно вищі, ніж одним пакетом з купою моралістичних папірців про права людини, судочинство тощо, в яких кожен депутат будь-якого парламенту фахівець і буде сперечатися до скону.

3. Якщо все ж таки підпишуть? Гаразд. Буде щось на кшталт Гельсінгської угоди: напруження у світі трохи розрядила, декому з дисидентів навіть допомогла, а декому й не допомогла. Прізвище Стус про щось каже? Чому ви вирішили, що вам, якщо що, доля Буковського, а не доля Стуса?

4. А якщо нe підпишуть? Нічого! Вічних режимів не буває. Колись і цей піде. Краще б раніше, ніж пізніше, але це вже пряме питання до України, а не до ЄС або навіть Росії.

PS: ще додам для тих, хто обурюється, що Європа фактично сама просуває вибіркове правосуддя фокусуванням на Тимошенко, а не на всіх питаннях беззаконня та порушення прав людини. Все ж просто насправді! Тимошенко це впізнаваний бренд. Мене завжди європейські колеги питають: "а ота леді, як їі, вже на волі"? При чому відповідь слухати не хочуть. Це як "як справи" привітатися. Але обиватель може спати спокійно, бо політика зрозуміла і прямолінійна: засудив відому ту леді поганий диктатор , раптом диктатор подобрішав, коли йому розказали, що таке добре, а що таке погано. Він, бідолага не знав раніше, бо на російську добрих книжок не прекладали. А тепер переклали і пропонують підписати у Вільнюсі. От і ясно, що дипломати не дарма гроші платника податків витрачають. Нікому не потрібна та леді, як жива істота та особа. І законність в чужій країні нікого не цікавить, якщо не заважає вигідному співробітництву, або як у даному випадку, дає приводи для дипломатичних дуелів з гідними противниками за пристойний гонорар.

Date: Tuesday, 5 November 2013 09:23 am (UTC)
From: [identity profile] mazhorka-klusha.livejournal.com
Добре, що Ви повернулися.
Дякую за допис! Я взагалі цю всю історію бачу як фарс, в якому головне - злякати жлоба плакатом про одностатеві шлюби. Ось чого - виявляється! - варто боятися серед наших злиднів і беззаконня!

Date: Tuesday, 5 November 2013 04:03 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Мобільного зв'язку ще. Вже є перша перемога. Головне, не зупитятися)

Date: Tuesday, 5 November 2013 09:48 am (UTC)
From: [identity profile] krupskij.livejournal.com
Іншими словами сасіхуй, єґорка.

Date: Tuesday, 5 November 2013 04:06 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Дивно було б щось інше отримати після 22 років прокакування всіх можливих можливостей.

Date: Tuesday, 5 November 2013 05:27 pm (UTC)
From: [identity profile] krupskij.livejournal.com
та да, раптом - оппа! і всі в шакаладі, а вікторхведоровіч прямо бетмен!

Date: Tuesday, 5 November 2013 10:07 am (UTC)
From: [identity profile] zozvicnic.livejournal.com
Якщо підписання не має великого позитивного значення, це ще не означає, що воно взагалі не має позитивного значення.

> А якщо на підпишуть? Нічого!

Не так: якщо підпишуть, то майже нічого не станеться; а якщо не підпишуть, то ой щось таки і буде.

Date: Tuesday, 5 November 2013 10:23 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Більшість подій можна обернути собі на користь. І підписання угоди також, хай навіть і такої. Просто галас та очікування не відповідають смисловому навантаженню.
А неподпісання могло б мати позитивне внутрішньополітичне значення, якби в опозиції були б яйця.

Date: Tuesday, 5 November 2013 10:27 am (UTC)
From: [identity profile] zozvicnic.livejournal.com
> галас та очікування

Я пам'ятаю ще при союзі нас, школярів, водили в чеський лунапарк, і там ми купляли жувальну гумку "бубль-гум" - то була для нас така дивина.

Date: Tuesday, 5 November 2013 10:35 am (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
На фоні загальної істерії ваш пост просто як склянка холодної води.

Date: Tuesday, 5 November 2013 10:46 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Дякую! Пийте на здоров'я!))
До речі, вже Кличка змі цитують, що якщо цей президент не підпише, підпише наступний.

Date: Tuesday, 5 November 2013 11:10 am (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
Ну і мінус один бал йому. Задовбав популізм. Наступного ранку після підписання на нас чекатиме чергове тяжке похмілля від усвідомлення, що ми як були неєвропою, так нею і залишилися. І великим буде щастя Віталіка, якщо цей ранок припаде не на строк його президентського правління.

Date: Tuesday, 5 November 2013 11:15 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Так, але добра новина, що можливе неподписання вже не подають як апокаліпсіс.

Date: Tuesday, 5 November 2013 11:00 am (UTC)
From: [identity profile] none_smilodon (from livejournal.com)
1. якась різниця між українським договором про асоціацію й іншими такими, па навіть іншими по східному партнерстві є. в українському є примарний натяк на членство і участь в певних інституціях.

2. друге що слід розуміти, немає такого собі єдиного органу як "євросоюз". євросоюз це система певних договорів, регуляцій та взаємного визнання. за великим рахунком в європі завжди так було. ось була римська імперія германської нації з купою німецьких державок. частина цих державок була під владою одного поважного монаршого дому. ось поряд була папська влада і ті хто її не визнавав, а ось стрибає по всій європі якась місія квасневсього принць оранський. на фоні всього цього британція, де королева - голова власної церкви і взагалі нікого толком не визнає. унія європеська це купа організацій, починаючи від найширшого ОБСЄ і закінчуючи тими самими штучками, про які мріють наші посполиті - шенгенською угодою.

3. ну і про угоду. вся угода складається з того, що україна щось наближає та узгоджує. реально україна обрала йти в ЄС з чорного ходу, поступово приєднуючись до все більшої кількості стандартів та організацій. нічого гарного в цих регуляціях немає. інша справа що росія це все гірше що є в ЄС, плюс своє тубільне самоправство. ми наприклад тільки починаємо врулювати що за середньовічна гидота та "безпека продуктів харчування в ЄС", але на фоні протестів симпатантів кремля якось замовчують, що нещодавно якийсь російській провінційний губернатор взагалі заборонив утримувати свиней в приватних господарствах і конфіскував все поголів'я на ввірених землях.

4. єдина вигода для українців від всього цього - що китай спробує використати україну як хаб для проникнення на ринки євросоюзу. питання в тому, що КНР наведений на внутрішнє споживання. як і США їх ЄС просто не цікавить.

5. росія. з росією все найсмішніше. росія бреше щодо змісту істерики. в теорії росії асоціація україни з єс вигідна. купуєш тишком землю сільхоспризначення, перетворюєш її на промислову, купуєш в китаї промобладнання і будуєш в україні нові заводи первинної переробки зі снижками на газ для своїх. заводи ці матимуть доступ на ринки в єс і спокійно серетимуть у повітря, бо україна має квоти на гази УРСР.

але це якщо росія збирається зберігати суверенітет. в реальності ніяка росія не суб'єкт міжнародної політики, вона об'єкт і відмінно це розуміє. але розуміючи це, кремль хоче якнайдорожче продати себе. для цього вони вирішили зібрати залежних від себе, об'єднати їх в якусь фіктивну структуру що буде відрізнятись від справжнього союзу однією літерою (як РАЕН від РАН) і вести перемовини від імені інших продаючи їх як склотару. при чому продаж українських інтересів в обмін на привілеї для газпром було найсолодшою частину цього плану. і тут такий облом. тому і вереск.

словом, операція ВТО-2. але не склалось. янукович це такий собі український напівсаакашвілі, тільки якщо міхо не хотів ділити владу з ворами в законі, то янукович не хоче ділитися з ворами у кремлі. цілком природне бажання.

Date: Tuesday, 5 November 2013 11:17 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Ну може й така інтерпретація мати рацію.

Date: Tuesday, 5 November 2013 05:32 pm (UTC)
From: [identity profile] svitovyda.livejournal.com
"як і США їх ЄС просто не цікавить"
ем... а там ж наче угода ЄС і штатів витає, нє? це ж значить, що відкриється через україну і на ринок сша дорога?

Date: Tuesday, 5 November 2013 05:36 pm (UTC)
From: [identity profile] none_smilodon (from livejournal.com)
канада зупинила переговори по вільній торгівлі з україною. а у сша і канади вільна торгівля. з іншого боку, єс не завершило зону вільної торгівлі зі сша. що там у них з канадою - поняття не маю.

зі сша взагалі все цікаво. у сша зараз така вартість газу, що туди хімія повертається. це до-речі причина, чому українська промисловість нікому за великим рахунком більше і не потрібна.

все складно.

Date: Tuesday, 5 November 2013 07:55 pm (UTC)
From: [identity profile] svitovyda.livejournal.com
оффтоп: мда, шось останнім часом для мене сша - ще більше незрозумілі інопланетяни, ніж японія

Date: Tuesday, 5 November 2013 11:25 am (UTC)
From: [identity profile] slipa-ol.livejournal.com
єдине відносно позитивне, що може статись від зближення з Європою, це те, що наше гоп-керівництво буде змушене підпорядковуватись певним правилам, ну і відалення від Росії, знову ж таки. абсолютно згоден з визначенням тюхтія: оскільки не можемо самі, приходиться вибирати менше зло.

Date: Tuesday, 5 November 2013 04:02 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Це вони нас правилам підпорядкують. Вже не куримо, не п'ємо. Незабаром швидкість не перевищуватимемо. А для себе воги завжди вийнятки зроблять.

Date: Tuesday, 5 November 2013 01:40 pm (UTC)
From: [identity profile] crema-catalana.livejournal.com
По мнению Яценюка, Украина движется к экономической катастрофе и единственной возможностью ее избежать является подписание соглашения об ассоциации (http://news.finance.ua/ru/~/1/0/all/2013/11/05/312251).

Date: Tuesday, 5 November 2013 04:01 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Ах який же Яценюк!.. Фінансист...

Date: Tuesday, 5 November 2013 08:56 pm (UTC)
From: [identity profile] crema-catalana.livejournal.com
Хто б сумнівався, що скарбниця України вщерть заповнена золотими шекелями дукатами.

Date: Tuesday, 5 November 2013 03:54 pm (UTC)
From: [identity profile] eugnat.livejournal.com
Все это правильно, трагедии не будет. А вот финансовый кердык для нынешней власти вполне возможен... Сейчас пока что экономят на необязательных и разовых выплатах (больничные и все такое), а вот когда дело дойдет до пенсий...

Date: Tuesday, 5 November 2013 04:00 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
їм би МВФ краще допоміг, якби вони прислухалися до нього. А також якби свої апетити вгамували. Європейські гроші не настільки великі, щоб врятувати економіку України.

Date: Tuesday, 5 November 2013 04:08 pm (UTC)
From: [identity profile] eugnat.livejournal.com
Я так понял, что Педорыч занял позицию: как-то оно получится, а выпускать ее не хочу...

Date: Tuesday, 5 November 2013 05:30 pm (UTC)
From: [identity profile] svitovyda.livejournal.com
а на яку це чмо ще позицію здатне, крім хапнути і не випускати? (питання риторичне)

Date: Tuesday, 5 November 2013 05:37 pm (UTC)
From: [identity profile] none_smilodon (from livejournal.com)
одне чмо не хоче випускати інше чмо. інше питання, як назвати народ, який чмирить чмо.

Date: Tuesday, 5 November 2013 07:57 pm (UTC)
From: [identity profile] svitovyda.livejournal.com
та ніяк вже краще не називати

я от дійшла тепер висновку, що народ - він взагалі всюди однаковий. питання тільки в тому, вдалось йому вчасно сформувати дієву еліту чи ні. нашому - ні, от і футболять його всі, кому не лінь.

так що спостерігаю за подіями з-даля

Date: Tuesday, 5 November 2013 05:37 pm (UTC)
From: [identity profile] none_smilodon (from livejournal.com)
давно дійшло. пенсійний фонд з 2004 року дефіцитний.

Date: Tuesday, 5 November 2013 05:35 pm (UTC)
From: [identity profile] larry-bc.livejournal.com
Дякую.
ФБ, ВК.

Date: Tuesday, 5 November 2013 08:56 pm (UTC)
From: [identity profile] ak-possum.livejournal.com
Разбирая "предвыборные стратегии" вы удивительным образом игнорируете массового избирателя. Создается впечатление, что от него на украинских выборах вообще ничего не зависит. Это либо глубокий инсайт, либо... Это инсайт?
И характерная логическая невязка в первом абзаце этого поста: "Євроінтеграція це один з трюків, яким планується залучити частину голосів прозахідного та національно свідомого електорату, щоб скомпенсувати втрати від вигнання "бєспрєдєльщіків", яких обов'язково слід приборкати, бо вони дратують навіть найлояльніший електорат фабричного простонароддя."
Устранение "беспредельщиков", которые раздражают наилояльнейший электорат, должно поддержку со стороны этого электората увеличить. Откуда появились электоральные потери, которые нужно копенсировать?
Edited Date: Tuesday, 5 November 2013 08:57 pm (UTC)

Date: Tuesday, 5 November 2013 09:00 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Вчорашній пост прочитайте. Там все написано.

Date: Tuesday, 5 November 2013 09:35 pm (UTC)
From: [identity profile] ak-possum.livejournal.com
Собственно, вопрос возникает именно с учетом того, что написано во "вчерашнем" посте, например:
Кучма прийшов до влади на спині так званого дніпропетровського клану та так званих червоних директорів. ...
Янукович прийшов до влади на спині донецького клану та олігархів. Оскільки чисто донецьких голосів не вистачало, йому довелося зібрати під свої знамена покидьків всіх гатунків зі всієї України ...
и т.д.
Олигархи, кланы и отбросы - это всё интересно, но у вас никаким образом не фигурирует один маленький нюанс (а поскольку речь о президентах, важный) - эти люди ВЫИГРАЛИ ВЫБОРЫ. Т.е. за них проголосовало больше половины ИЗБИРАТЕЛЕЙ. А у вас получается, что олигархи, кланы и отбросы НАРИСОВАЛИ нужные им цифры. Может, и так. Инсайта у меня НЕТ. Поэтому и интересно. Из общих соображений всё-таки кажется, что массовый избиратель всё же в какой-то степени ВЛИЯЕТ на результаты выборов.

Date: Wednesday, 6 November 2013 05:09 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Та знаємо ми, як вони вигравали ті вибори...
На перших кучмівських я навіть спостерігачем був на другому турі.
Виграли і виграли. Я про те, що якщо обіцяти масам стабільне, спокійне життя, а всім, хто хоча б на сходинку вище видряпався, безкарність, якщо, наприклад, розкатати представника мас у рулон м'яса на зебрі, тоді це закінчиться великою бідою.

Електорат, звісно, впливає. Навіть, якщо малюють голоси. Тому ми й має всі вибори без вибору, бо електорат хоче на чолі себе бачити саме таких.

Date: Wednesday, 6 November 2013 01:59 pm (UTC)
From: [identity profile] ak-possum.livejournal.com
Та знаємо ми, як вони вигравали ті вибори...
Это и есть самое интересное. Механизмы. Без этого вся "аналитика" - досужие рассуждения, в которых есть, конечно, забава, но нет пользы. Я например могу лишь сказать, что весь звон о "массовой купле голосов" Януковичем, поднятый СМямИ в 2010 - по большей части ложь. Я свой голос продать не смог.

Date: Wednesday, 6 November 2013 02:42 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Простий механізм. З двох компонентів, що в 1994-му, що у 2010-му, і напевно ще нас переживе:
- ходіння з урною по квартирах немічних
- коли починається підрахунок спостерігачів виганяють.
Голосування невільників (хворих, зеків), відкріпні талони - це варіації на тему першого компонента.

Date: Wednesday, 6 November 2013 08:13 pm (UTC)
From: [identity profile] ak-possum.livejournal.com
Вашу версию я, надеюсь, понял. В принципе, об этом много пишут. Но у меня, что называется, остаются вопросы. В частности - зачем первый компонент при наличии второго? В чем его смысл?

Date: Wednesday, 6 November 2013 09:00 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Різні люди це роблять. При підрахунку перша скрипка це голова комісії. А по квартирах ходять члени виборчкому, а вони з бідної бюджетної сфери з примусу та за копійчаний прироботок. Ось вони й дупу рвуть про всяк випадок чи зі звички.
Та й при мінімальній різниці голоси зайвими не бувають.

Date: Sunday, 17 November 2013 10:02 pm (UTC)
From: [identity profile] ak-possum.livejournal.com
У меня к вам возник вопрос как к киевлянину - существуют ли в Киеве стоящие (или хотя бы какие-то) книжные магазины, в которых бывают книги естественнонаучной и технической тематики?

Date: Tuesday, 5 November 2013 10:35 pm (UTC)
From: [identity profile] a-podsnejnik.livejournal.com
Чітко і по поличкам розкладено. Завжди було шкода, що на міжнародній арені в нас, з вмінням діяти в різних областях, якось не дуже. Ну не вчилися теперішні політики там, де треба. От і залишаємося глядачами...

Date: Thursday, 7 November 2013 06:00 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Важливий чинник, що структури з підготовки кадрів для дипломатії та зовнішньої торгівлі знаходилися у Москві. Тут були тільки факультети підвищення кваліфікації для перепідготовки непрофільних фахівців. Над ними тепер надбудували повноцінні виші, але традицій немає, викладацьких кадрів належного рівня також, ну й торгівля дипломами - бізнес, нічого особистого.

Date: Saturday, 9 November 2013 01:38 pm (UTC)
From: [identity profile] crazygrapefruit.livejournal.com
Мене теж про "цю леді" постійно питають.
Дуже цікавить варіант "а якщо підпишуть?" Чи не більше нам буде негативів, ніж позитивів від тієї вільної торгівлі?

P.S. сама не маю відповіді на це запитання, а в Вас завжди є обґрунтована думку на такі теми

Date: Saturday, 9 November 2013 06:07 pm (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
На пальцях я пояснював в іншій темі:
http://kerbasi.livejournal.com/182789.html?thread=5521669#t5521669

Принаймні, буде можливість в деких бізнесів обходити суцільну олігополію українських олігархів. І споживач отримає доступ до якісніших товарів/продуктів.

Date: Sunday, 10 November 2013 12:24 am (UTC)
From: [identity profile] crazygrapefruit.livejournal.com
З першим погоджуюсь. А от другий пункт - на 100% не впевнена. Я живу в Берліні, і дуже шаную Європу та її численні позитивні моменти. Якщо говорити про товари взагалі, то їхня якість мабуть набагато вища за ті, які ми можемо придбати на українському ринку. А от продукти харчування.... В цілому більш різноманітні, ніж в Україні, але якщо брати ті, що можна придбати і там, і там, то українська якість не лише не поступається, але й часто набагато вища (а українська ціна ще й нижча буде). Починаючи з банального прикладу огірків-помідорів, закінчуючи молочними та хлібопекарськими виробами.
Але то якось дивно з мого боку дискутувати про Асоціацію з ЄС "овочевими" аргументами.

Date: Sunday, 10 November 2013 07:35 am (UTC)
From: [identity profile] kerbasi.livejournal.com
Ви просто буваєте тут епізодично.

Спробуйте купити українські огірки-помідори без виїзду на Південь. Ринки давно монополізовані. Якщо минулого року ще траплялися в сезон якісь перекупники з херсонськими помідорами, цього сезону, їх були одиниці. Йе про ринок на ГД у Києві.
В супермаркетах тільке імпортне та тепличне, якщо інколи місцеве потрапляють.

Український огірок це вже, взагалі, щось давно забуте, хіба що якась зелена глина.

І ще, є різниця між "звичний з дитинства смак" і "якісний продукт". Щороку повідомляють про отруєння тими ж кавунами через зловживання фермерами хімією.

Молоко також тут вже давно просто біла рідина. Залишіть його постряти два-тридні і побачите, що буде.
Від хлібу - просто вибух у животі.

Тут не має ніякого контролю. Контроль - просто місце, куди заносять гроші. Тому продається те, що споживач може собі дозволити купити, при тому щоб залишалася маржа собі на Порш-Каєн. За помаранчевих ще більш-менш лишалися ніши для порядного фермера, тепер вже ні. В конкретних пацанів нічого особистого - просто бізнес.

Date: Sunday, 10 November 2013 10:12 am (UTC)
From: [identity profile] crazygrapefruit.livejournal.com
Ваша правда. Я переїхала трохи більш двох років тому, і в голові в мене ще ті самі ціни та якість з 2011. Кожного разу приїжджаю і звикаю до нових цінових зростань. А ще можу припустити, що в Києві ситуація трохи інша, ніж на "периферії", де ще зберегся якийсь слабкий зв'язок "місто-село".

Date: Monday, 11 November 2013 10:21 am (UTC)
From: [identity profile] b-al-u.livejournal.com
Непідписання асоціації це, звісно, не жах-жах. Гірше буде від вступу до митної спілки.

.ua: Прямоогіркова революція.

Date: Sunday, 24 November 2013 04:02 pm (UTC)
From: [identity profile] livejournal.livejournal.com
Користувач [livejournal.com profile] none_smilodon посилається на ваш запис з .ua: Прямоогіркова революція. (http://none-smilodon.livejournal.com/543813.html) пишучи: [...] у «#євромайдан» я цю угоду читав. І мені не подобається те, що я там вичитав [link] [...]

October 2017

S M T W T F S
1234567
8910 11121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Популярні теги

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Friday, 20 October 2017 08:41 am
Powered by Dreamwidth Studios