kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi
Те, що Новодворська написала про Китай в статті "Уснувшие в муравейнике" менш ніж за місяць до своєї смерті, то просто зразкове невігластво!

http://grani.ru/opinion/novodvorskaya/m.230345.html

На жаль, типово для русо-совітської інтелігенції: бездоганно стилістично оформлені судження при повній відсутності знань предмету в основі. Там все прекрасно: і про Цинь Шихуанді, і про конфуціанство, і про Мао с Деном. Але межу між невіглаством та ідіотизмом подолано на Лао-цзи і даосизмі:

... одна из первых фашистских теорий мира, философия Лао-цзы, философия абсолютного приоритета анонимного, безликого государства перед правами личности. В V веке до н.э. закладываются основы даосизма. Лао-цзы формулирует то, что с горечью и иронией повторит в начале этого июня, когда минет 25-я годовщина разгрома китайских студентов на площади Тяньаньмэнь, какой-то скрытый энтэвэшный недобитый диссидент: суть китайского, немецкого, современного российского фашизма. "Нужно сделать сердца людей пустыми, а желудки - полными". И еще: "Самое лучшее правительство - это то, про которое народ знает только, что оно есть; гораздо хуже правительство, которое любят; еще хуже то, которое ненавидят; и уж совсем плохо то правительство, над которым смеются". В свете теории Лао-цзы все западные правительства, на которые избиратели рисуют карикатуры и про которые сочиняют анекдоты, никуда не годятся. Это должна быть мертвая, закрытая, анонимная мощь. Из "Процесса" Кафки.

Це так само справедливо, як розстріл донбаськими сепаратистами у квітні машини медиків-"фашистів" (насправді, таких саме "ватників", як вони самі) за напис "Швидка допомога" на борту, а не "Скорая помощь". Це просто примхи долі та особливості особистого смаку Новодворської, що першим фашистом затаврований Лао-цзи, а не, скажімо, Леся Українка. Інтелігенція, як прошарок зі здатністю до рефлексій, з відчуттям стилістики, певною художністю при повній відсутності знань та при викривлених поняттях про етику - це абсолютне зло. І не має значення, на чиєму боці вона зараз. Раніше це явище було суто російсько-совітським, але тепер вже й на Заході подібне з'явилося в університетських, правозахисних та навколополітичних колах.

Так, між іншим

Date: Sunday, 21 September 2014 12:15 pm (UTC)
From: [personal profile] docent030
А якщо послухаємо комбатів, з яких вже кожен перший у передвиборчих списках?

Re: Так, між іншим

Date: Sunday, 21 September 2014 05:32 pm (UTC)
From: [personal profile] docent030
Так. Також Новодворська ніколи не вела до перемог (хай навіть короткострокових). А ставлення як до комбатів, так і до Новодворської - ум, честь і совість.

Date: Sunday, 21 September 2014 05:23 pm (UTC)
From: [identity profile] msvarnyk.wordpress.com
Я теж десь вчора натрапила на це, чи не в тебе в стрічці, і мало не впала...
Фобії фобіями, можна боятися Китаю скільки влізе, звичайно, але за Лао-цзи образливо. Та й Конфуція теж би хотілося в якійсь акуратнішій інтерпретації чути.

Date: Monday, 22 September 2014 07:18 pm (UTC)
luowentong: Ancient Chinese mask made of jade (Default)
From: [personal profile] luowentong
>> вічний російський пошук фашизма
Згадався віршик про бабусю, яка шукала окуляри: "А они на лбу сидели."

Date: Sunday, 21 September 2014 08:49 pm (UTC)
luowentong: Ancient Chinese mask made of jade (Default)
From: [personal profile] luowentong
Якби вона замість "Лао-цзи" написала "Сунь Хуй В Чай", це було б набагато чесніше з її боку.
Вулицю називати... Он десь у Чернівецькій області не хочуть назвати вулицю іменем земляка з Небесної сотні, а тут Новодворської.

Date: Monday, 22 September 2014 07:31 pm (UTC)
luowentong: Ancient Chinese mask made of jade (Default)
From: [personal profile] luowentong
"Довагер Сі Ксі" - це механічне наповнення сайту буцімто змістом. Без претензії на літературність, риторичні прийоми і, тим пак, ум-честь-совість.
А тут людина цим текстом розписується: "Я не розбираюся, і я не хочу розбиратися, вони всі на одне обличчя, вони - вороги". З одного боку такі люди багато говорять про цінність особистості, з іншого - показують всі грані своєї ксенофобії. Виходить, що особистість особистості не рівня.
І проблема в тому, що цю маячню теж всмокчуть і почнуть тиражувати.
На жаль, здорових у дисидентському русі було і є мало...

Date: Tuesday, 23 September 2014 07:20 pm (UTC)
luowentong: Ancient Chinese mask made of jade (Default)
From: [personal profile] luowentong
Слушно. Відповім на це завтра, бо зараз надто стомлена.

Date: Friday, 10 October 2014 08:33 pm (UTC)
luowentong: Ancient Chinese mask made of jade (Default)
From: [personal profile] luowentong
Два тижні збираюся сказати, що 16-15 років тому - коли обжилася в кампусі свого Хуеюаню - мене вразило, скліьки в людях всіх рас расизму, скільки в європейцях і росіянах колоніалізму і подібного лайна. У мені, певно, теж. Але це треба якось викорінювати. Починаючи з себе. Інтелектуальною працею чи якимось гартуванням характеру. Але треба.

Date: Tuesday, 23 September 2014 07:09 am (UTC)
From: [personal profile] vilnodoom
Яка жесть і який мрак. Да, це шось більше за просто помилку, однозначно. Блін, просто абсурд якийсь — давню філософську систему, яка є по суті своїй багато в чому «християнством до Христа» і «лібералізмом до Локка» назвати першою фашистською системою тільки за дві збочено зрозумілі тези. Це просто огидно. Я завше з іронією відносився до Новодворської, але тепер -100 до моєї думки про неї. Нещасна вона була людина — такі речі верзла так легко...

Фашизм ще якось можна приліпити до конфуціанства, хоча і це буде некоректно зовсім (але по духу у Кун-цзи більше манії орднунга ніж у Лао-цзи). А взагалі-то певний прото-фашизм у давньому Китаї уповні існував — т.зв. легізм. Саме він і конфуціанство багато в чому і сформували Китайську імперію, а даосизм був забитий і забутий... Тільки до цього у «фашизмо-манки» Новодворської снаги не вистачило докопатися.

Date: Tuesday, 23 September 2014 10:17 am (UTC)
From: [personal profile] vilnodoom
Ну, про християнство до Христа — то моє особисте судження, я його ніде не бачив, а зробив висновок читаючи Дао де цзин і порівнюючи (християнську традицію я знаю непогано). Зовсім не дивуюся, що така думка існує вже давно. Втім, я не казатиму за всю традицію даоську, бо не читав інших джерел, а ось саме Дао де цзин дуже близька до християнства по духу.

А про легістів читав у когось в блогах (велику підбірку постів, цікаво було, жаль не зберіг собі) і в популярних енциклопедіях. Вони жахливі, як на мене, судячи із цих загальних свідчень.

Date: Tuesday, 23 September 2014 10:20 am (UTC)
From: [personal profile] vilnodoom
До речі, зараз як раз збираюсь читати-слухати книжки Владимира Малявіна «Китайская цивилизация» і «Конфуций» — може там буде більше і про легізм і його симбіоз із конфуціанством...

Date: Tuesday, 23 September 2014 07:24 pm (UTC)
luowentong: Ancient Chinese mask made of jade (Default)
From: [personal profile] luowentong
Даосизм лишався для ескапізьму. :)

October 2017

S M T W T F S
1234567
8910 11121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Популярні теги

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Friday, 20 October 2017 08:32 am
Powered by Dreamwidth Studios