Поздравляю: ви - виігралі!
Friday, 8 July 2011 12:58 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Вітаю шановних співвітчизників з черговим здобутком України. У списку журналу Форбз ми отримали четверте місце у номінації «Найгірші економіки світу». У десятку з країн СНД, крім нас, потрапили Вірменія та Киргизстан.
http://blogs.forbes.com/danielfisher/2011/07/05/the-worlds-worst-economies/
Ясно, що кожен рейтинг не бездоганний з точки зору методології та впливу суб’єктивних чинників. Втім, для людей здорового глузду має бути очевидним, що в українській економіці справи кепські. В нашій країні існує величезна верства зовсім непересічних людей, які в інших бідних країнах (не будемо про багаті – це не про нас), напевно заробляли б більше за оператора сміттєзбиральної машини та могли б собі дозволяти деякі приємності типу відправити дитину вчити мову на короткочасні курси за кордон або десь відпочити родиною без того, щоб потім півроку з ними ділилися пенсіями батьки. Українці просто неймовірно бідні. Якщо це ще не всі відчули, то причина лише у тому, що ще не в усіх померли дідусі-бабусі, а урбанізованим нащадкам не довелося продати хатинку з городом. Або ще не проїли гроші від цього продажу. Але час невпинно плине і соціальний краєвид змінюється.
На сайті Форбзу раджу переглянути відповідне слайд-шоу. Дуже показово там представлена Україна: гламурна київська вулиця Сагайдачного з рекламою «пийте пиво» та «вчить англійську мову». Якщо подивитися на картинки з інших проблемних країн, то там скрізь щось продають. До того ж продають для людей: якийсь вуличний харч чи щось подібне. Не знаю, чи навмисно автори так зробили, але вони дуже влучно викрили відмінності України від інших країн-невдах. У світі, зазвичай, якщо уряд та еліта нездатні забезпечити економічне поле для людей, щоб вони ставали заможними, тоді принаймні людям не заважають виживати. Тому вулиці в бідних країнах виглядають як суцільний базар впереміш з кустарною майстернею. В зовсім вже катастрофічних випадках держава робить вигляд, що не бачить, що народ масово подається в пірати або починає вирощувати специфічні рослини. Те, що в Україні, важко аж до унеможливлення почати дрібний бізнес, а правоохоронці борються саме з тим криміналом, котрий мотивований реальною нестачею грошей на життя, бо решта злочинців давно вже з правоохоронцями в одній «системі», вже давно загальновідомий факт.
Для ілюстрації сказаного достатньо зазирнути на ринки, де давно вже торгують не бабусі продукцією з власного городу, а перекупщики. Бабусю з фруктами чи з городиною тепер можна зустріти хіба що вздовж траси у селі, та й те там все більше і більше з’являється тих же перекупщиків з турецькою цибулею і італійськими абрикосами. Отже, в перспективі у нас повне перекриття всіх можливостей для пересічної людини якось себе забезпечувати, крім як піти на олігархічне підприємство.
Другу ілюстрацію можна побачити у супермаркетах та продуктових крамницях. Історію з гречкою пам’ятаєте? А огірки? А ще багато чого у минулі роки: курятина, цукор, борошно… Якщо баронам металургійного, хімічного бізнесу, нафтотрейдерам можливо прогинати всю країну заради своїх прибутків, то чого це не повинно бути дозволеним бізнесменам менш великих бізнесів? Якщо металургійним та хімічним баронам можна здати за безцінь всі інтереси країни заради того, щоб вони не вкладали в енергозберігаючі технології, то чому має бути забороненим засіяти всі поля рапсом і продати його за кордон на біопаливо? Якщо нафтотрейдерам дозволено постійно організовувати стрибки цін на пальне, то чому не можна те ж саме робити з курятиною, гречкою, овочами, борошном? Бізнесмени з цих сфер що, з іншого тіста зліплені, ніж мільярдери?
Фактично Україна в економічному плані описала дугу і повернулася до СРСР. Так само левова частка економіки працює на виробництво будь-чого, тільки не товарів безпосередньо для споживання людьми (так звана група А за совєцькою номенклатурою – 80% економіки СРСР «виробництво засобів виробництва», альтернатива – група Б, «виробництво предметів споживання») з тією відмінністю, що більшість виробленого йде на експорт, а прибутки використовуються для власного збагачення, а не на всіляку, не менш далеку від споживача, гру на кшталт космосу, оборони, поворотів річок в протилежному напрямку тощо. Так само людям практично нічого не дозволяється (якщо не юридично, то фактично) робити самім, щоб стати незалежною господарською одиницею. Так само в ручному режимі держава сама або руками олігарха щось перерозподіляє, щоб вдавати з себе доброго царя для народу. Тільки механізми перерозподілу стали дешевшими. Більше не потрібен госплан і вища партійна школа, бо кому треба, той сам вигадає «оборудку», пролізе, «занесе» відповідну суму та вирішить "питання", знайде з ким ділитися.
Нам випало жити в доволі унікальній економічній моделі, котра напевно надовго увійде в літературу з економіки, як джерело безкінечної кількості негативних прикладів. А ще у нас в перспективі – побачити, чим це все закінчиться.

no subject
Date: Friday, 8 July 2011 10:03 am (UTC)no subject
Date: Friday, 8 July 2011 05:23 pm (UTC)no subject
Date: Friday, 8 July 2011 10:13 am (UTC)Вот пример. Снова регистрирую ООО, не себе, первый раз это делал в 2007 г., не себе.
Стало ли это сделать легче?
Нет.
Стало ли законодательство лучше?
Нет, наоборот, только хуже.
Вот буквально на днях, как какое-то прозрение-ясновидение, накрыло ощущение надвигающегося ПИЗДЕЦА.
no subject
Date: Friday, 8 July 2011 11:35 am (UTC)no subject
Date: Friday, 8 July 2011 11:43 am (UTC)Могу только сказать, что с 2005 года учредителем ООО может быть одно лицо - физ. или юр.
Но, при этом:
Закон України "Про господарські товариства".
"Стаття 63. Контроль за діяльністю дирекції (директора) товариства з обмеженою відповідальністю
Контроль за діяльністю дирекції (директора) товариства з обмеженою відповідальністю здійснюється ревізійною комісією, що
утворюється загальними зборами учасників товариства з їх числа, в
кількості, передбаченій установчими документами, але не менше 3
осіб. Члени дирекції (директор) не можуть бути членами ревізійної
комісії."
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=1576-12
no subject
Date: Friday, 8 July 2011 11:57 am (UTC)ФОП це класно, тільки в деяких сферах клієнти принципово з ФОПами не працюють. І наша корпорація складає дистрибуційні угоди виключно з юридичними особами, а ФОП юридичною особою не є.
no subject
Date: Friday, 8 July 2011 05:02 pm (UTC)(no subject)
From:с надєждой
Date: Friday, 8 July 2011 10:19 am (UTC)Re: с надєждой
Date: Friday, 8 July 2011 10:43 am (UTC)Так, прийшов. І не сьогодні. В рамках моделі, що існує, Україна не вийде вже з кризи. Катастрофа неминуча. Питання тільки коли, і якою ціною почнеться катарсіс.
Re: с надєждой
From:Re: с надєждой
From:Re: с надєждой
From:Re: с надєждой
From:Re: с надєждой
From:Re: с надєждой
From:no subject
Date: Friday, 8 July 2011 10:56 am (UTC)no subject
Date: Friday, 8 July 2011 05:02 pm (UTC)no subject
Date: Friday, 8 July 2011 11:26 am (UTC)no subject
Date: Friday, 8 July 2011 11:37 am (UTC)> важко аж до унеможливлення почати дрібний бізнес
полностью не согласен!
мелкий бизес аля ЧП открывается за неделю, ЧП с ПДВ за две
и особых членских взносов платить не надо :)
no subject
Date: Friday, 8 July 2011 11:40 am (UTC)(no subject)
From:(no subject)
From:(no subject)
From:(no subject)
From:(no subject)
From:no subject
Date: Friday, 8 July 2011 03:40 pm (UTC)Страшно навіть думати, як буду закриватись через півроку.
(no subject)
From:(no subject)
From:(no subject)
From:(no subject)
From:no subject
Date: Friday, 8 July 2011 12:24 pm (UTC)Буквально вчора розповіли про одне село на Житомирщині: там раніше велася розробка мармуру, але все це прикрили ще за радянських часів. Зараз кар'єр і околиці викупили якісь "росіяни" з метою поновити видобуток. Все це пов'язано зі всякими технологічними проблемами, як то відкачка води і таке інше, і у місцевих є серйозні побоювання щодо ймовірних проблем з водою. Це вже не кажучи про чутки щодо можливого примусового відселення тих садиб, які можуть цим планам завадити.
От ніколи б не повірив, що буду заодно з комуністами у питанні дозволу вільного продажу-купівлі землі, але все більше схиляюся до думки, що ця сама "вільна" продаж й може нас остаточно доконати.
Як можна обговорювати продаж-купівлю
Date: Friday, 8 July 2011 01:29 pm (UTC)Спочатку треба повернути награбоване його законим хазяям.
Re: Як можна обговорювати продаж-купівлю
From:Какое еще "цэ" Я должен "уявлять?
From:Re: Какое еще "цэ" Я должен "уявлять?
From:Интуиция вообще великое дело!
From:Re: Интуиция вообще великое дело!
From:Кожен вмикається на ключові слова
From:Re: Кожен вмикається на ключові слова
From:От Ви так кажете "луркмор" ніби в цьому є щось погане
From:Re: От Ви так кажете "луркмор" ніби в цьому є щось погане
From:Не певен, що Ви можете повідомити Мені щось нове
From:Re: Не певен, що Ви можете повідомити Мені щось нове
From:Re: Не певен, що Ви можете повідомити Мені щось нове
From:Re: Як можна обговорювати продаж-купівлю
From:Це все казки, було б бажання
From:Re: Це все казки, було б бажання
From:Не тільки моральне
From:Re: Не тільки моральне
From:те, що робить партія ригальних анальчиків доводить
From:Re: те, що робить партія ригальних анальчиків доводить
From:Re: те, що робить партія ригальних анальчиків доводить
From:Re: те, що робить партія ригальних анальчиків доводить
From:Re: те, що робить партія ригальних анальчиків доводить
From:Re: те, що робить партія ригальних анальчиків доводить
From:усунення обскурантів всіх кольорів та форм одягу
From:Re: усунення обскурантів всіх кольорів та форм одягу
From:Re: усунення обскурантів всіх кольорів та форм одягу
From:Re: Це все казки, було б бажання
From:Re: Це все казки, було б бажання
From:no subject
Date: Friday, 8 July 2011 05:21 pm (UTC)(no subject)
From:(no subject)
From:no subject
Date: Friday, 8 July 2011 01:39 pm (UTC)no subject
Date: Friday, 8 July 2011 03:28 pm (UTC)та хто ж їй дасть (це іронія)
no subject
Date: Friday, 8 July 2011 04:38 pm (UTC)(no subject)
From:(no subject)
From:(no subject)
From:(no subject)
From:no subject
Date: Friday, 8 July 2011 07:00 pm (UTC)no subject
Date: Friday, 8 July 2011 11:29 pm (UTC)Цікаво, чого Форбс таку грамурну фоту для України зафугачив? Це ж тільки Київ, і то не весь!
no subject
Date: Saturday, 9 July 2011 12:28 am (UTC)(no subject)
From:(no subject)
From:no subject
Date: Saturday, 9 July 2011 10:58 pm (UTC)