Річниця практики
Saturday, 28 August 2010 12:43 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Рік тому я почав займатися йогою. Відтоді змінилися всі чотири пори року, отже тіло та дух, можна вважати, адаптувалися до нового (точніше, добре забутого старого) заняття. За цей рік мені вдалося значною мірою відновити гнучкість та рухливість у суглобах. Тепер виконую вправи, про котрі рік тому навіть не йшлося.
Оскільки з оздоровчих практик я впровадив не тільки йогу, то не можу стверджувати, що позитивному впливу на тиск та зміцненню імунітету я завдячую саме йозі. Тим не менш, на ГРВІ хворів я за цей час всього два рази, у минулому це траплялося принаймні 5-6 разів на рік. Я вже згадував, що значно порідшали болі у шиї, котрі мені добряче дошкуляли відколи я прийшов з війська і аж донедавна. Тиск ще не покращився настільки, щоб хизуватися, але у середньому кілька одиниць вже відчутно, та й значних коливань майже не стало. Взагалі, я вже практично перестав бути метео-чутливим, крім поки що зовсім драматичних змін погоди, а раніше реагував на кожний дощик, на кожну хмаринку.
Ось на що йога не вплинула, так це на вагу. Будь яке потогінне йогічне тренування не дає достатнього навантаження для спалення жиру. Отже, для цього завдання я додав дієтичні експерименти, про ефективність котрих наразі говорити ще зарано.
Ну що ж, продовжую свою йогічну практику ще на рік. Почну більше приділяти уваги диханню та медитативним вправам. Про досвід періодично звітуватиму. Дякую всім, хто читав мою рубрику про йогу (тег "йога"). Вас насправді настільки мало, менше ніж в будь-якій іншій з моїх тем. Може, це насправді добре, бо свідчить про те, що абсолютна більшість моїх френдів є абсолютно здоровими людьми, і для них боротьба з недугами не актуальна. Бажаю, щоб ця актуальність прийшла якомога пізніше, десь ближче до столітнього віку. А тим, кому актуально, бажаю перемог. Засновник айкідо Моріхей Уесіба писав: "Найкраща перемога - перемогти себе" .
no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 09:50 am (UTC)я сама займалася йогою -- але дуже давно.
а останні роки два думаю, що час вже знову почати займатись.
no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 06:01 pm (UTC)no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 11:16 am (UTC)no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 05:50 pm (UTC)no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 07:19 pm (UTC)no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 02:22 pm (UTC)цікаво що з того вийде
no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 05:52 pm (UTC)no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 05:29 pm (UTC)І дивують ті, хто не ігнорував ті дописи, адже це все одно були не суто технічні дослідження, а часто цікаві історії, і, як завжди в цьому журналі, не пласкі однотемні, а з розгалуженнями. Проте дивуватися нема чого: у цьому журналі люди шукають інтелектуальних дискусій, і, підозрюю, саме ця аудиторія може скептично ставитися до йоги як до новомодної тенденції.
Вітаю з річницею!
p.s.: У мене скоро буде третя річниця (дати точної не знаю), але внаслідок тотальної ліні та неможливості виставити пріоритети (тобто запхати роботу на нищий щабель ніж йогу) я не надто в ній просунулася :).
no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 05:59 pm (UTC)Відкидання йоги, як явища масової культури, цілком ймовірно серед інтелектуалів. Хоча НМД йога найбільш органічно вписується в сучасність порівняно з багатьма іншими духовно-виховальними винаходами стародавнього світу. Поміркую про це пару тижнів, і, мабуть, щось напишу. Цікава тема.
Мені також важко дотримуватись регулярного графіку і ходити кудись у певні дні на певні години, тому й практикуюся з йоги вдома. Хоча, можливо, колись вийду у світ.
no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 06:17 pm (UTC)Якщо продовжувати цю тему, то інтелектуалам сучасним взагалі не притаманні заняття фізичним тілом. Часи римлян чи навіть аристократії 18 століття минулися, коли важко було й розібрати, хто ти в першу чергу: воїн, поет чи філософ. А якщо вже хтось і дбає про фізичне тіло і пам'ятає, що чудові мізки треба тримати в комфортній упаковці та не обтяжувати проблемами зі здоров'ям, то знає, що так чи інакше всі сучасні види зарядок і вправ мають йогічні асани в основі.
Вдома просунулася і хоча б вдається робити кілька вітань сонцю, але більше організовує стадо і наглядач)))
no subject
Date: Saturday, 28 August 2010 06:36 pm (UTC)no subject
Date: Sunday, 29 August 2010 06:46 pm (UTC)no subject
Date: Sunday, 29 August 2010 08:05 pm (UTC)no subject
Date: Sunday, 29 August 2010 11:21 pm (UTC)no subject
Date: Monday, 30 August 2010 04:24 am (UTC)Втім, це дуже не популярні думки. Зачепити українську кухню серед українців це те саме, що критикувати олів"є серед русофілів: закидають камінням.
no subject
Date: Wednesday, 16 February 2011 08:24 pm (UTC)Я знаю один дуже ефективний спосіб, мені його дали, і я можу радити тільки те, що сама спробувала. У добі є два відрізки часу, коли фізичні навантаження є максимально ефективними. Вдень - з 15.00 до 17.00 - для підтримки ваги, вночі - з 3.00 до 5.00 - для зменшення ваги. Прокидатись потрібно самому, без будильника. Це можливо, хоча і не з першого разу, але людина в цей час обов"язково прокидається, потрібно лише налаштувати себе, щоб встати. Фізичне навантаження повинно відповідати власним можливостям, я надаю перевагу велотренажеру. Тривалість - 20-40 хв. Спробуйте. Для Вас це не буде важко:)
no subject
Date: Wednesday, 16 February 2011 08:37 pm (UTC)=========
Я все життя щось практикую. В анамнезі і цигун з 3 до 5 ранку (приблизно, бо визначати треба не за європейським годинником). Фізичні навантаження це не те, що зараз вирішить мої проблеми. Медицина вважає, що їх, взагалі, не можна вирішити, треба весь залишок життя сидіти на пігулках, але я ще вірю, що вони так кажуть через обережність, бо можуть рекомендувати тільки те, що однозначно описано наукою, пройшло клінічні випробування, підтверджується статистично тощо. Втім, для особистої практики такі суворі підходи недоречні, отже, для себе можна вивести ефективний спосіб допомогти собі самому.
no subject
Date: Wednesday, 16 February 2011 09:11 pm (UTC)no subject
Date: Thursday, 17 February 2011 05:03 am (UTC)